WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Алкоголізм у жінок. протікання. лікування. профілактика - Реферат

Алкоголізм у жінок. протікання. лікування. профілактика - Реферат

одному місці.
Іншою формою психозу є алкогольне марення. Воно виникає й після короткочасного пияцтва, але на відміну від білої гарячки не супроводжується галюцинаціями. Таких хворих переслідують нав'язливі думки. Найчастіше це марення підозрілості, переслідування, ревнощів. П'яниці, наприклад, здається, що проти нього влаштований змова. Не бачачи виходу з положення, що створилося, він може скінчити життя самогубством
" Лікування звичайно проводиться по спеціальних програмах для алкоголіків. Психологічно в алкоголіку відроджується бажання одержати допомогу, і він починає мислити більш раціонально. В ідеалі в ньому розвиваються також надія, моральна відповідальність, зовнішні інтереси, самоповага й задоволеність утриманням від алкоголю.
Кінцева стадія алкоголізму наступає, якщо алкоголік відмовляється від лікування або зривається знову після лікування. Необоротні психічні й фізичні порушення звичайно закінчуються смертю.
Фізіологічні ефекти алкоголізму
" Кров. Алкоголь гнітить продукцію тромбоцитів, а також білих і червоних кров'яних тілець. Підсумок: недокрів'я, інфекції, кровотечі.
" Мозок. Алкоголь сповільнює циркуляцію крові в посудинах мозку, приводячи до постійного кисневого голодування його кліток, у результаті чого наступає ослаблення пам'яті й повільна психічна деградація. У посудинах розвиваються ранні склеротичні зміни, і зростає ризик крововиливу в мозок. Алкоголь руйнує зв'язку між нервовими клітками мозку, виробляючи в них потреба в алкоголі й алкогольній залежності. Руйнування кліток мозку й дегенерація нервової системи, часом приводять до пневмонії, серцевій і бруньковій недостатності або органічному психозу. Біла гарячка - стан, що супроводжується крайнім порушенням, психічним божевіллям, занепокоєнням, лихоманкою, тремтінням, швидким і нерегулярним пульсом і галюцинаціями, що часто виникає при прийомі великої кількості алкоголю після декількох днів помірності.
" Серце. Зловживання алкоголем викликає підвищення рівня холестерину в крові, стійку гіпертонію й дистрофію міокарда. Серцево-судинна недостатність ставить хворого на край могили. Алкогольна міопатія: дегенерація м'язів у результаті алкоголізму. Причини цього - не використання м'язів, погана дієта й алкогольна поразка нервової системи. При алкогольної кардиомиопатии дивується серцевий м'яз.
" Кишечник. Постійний вплив алкоголю на стінку тонкого кишечнику приводить до зміни структури кліток, і вони гублять здатність повноцінно всмоктувати живильні речовини й мінеральні компоненти, що закінчується виснаженням організму алкоголіка.
Хвороби, пов'язані з неправильним харчуванням і вітамінною недостатністю, типу цинги, пелагри й бері-бері, викликувані зневагою до їжі заради пияцтва. Постійне запалення шлунка й пізніше кишечнику з підвищеним ризиком виразки.
" Печінка. З огляду на, що 95% усього вступника в організм алкоголю знешкоджується в печінці, ясно, що цей орган страждає від алкоголю найбільше: виникає запальний процес (гепатит), а потім і рубцеве переродження (цироз). Печінка перестає виконувати свою функцію по знезаражуванню токсичних продуктів обміну, виробленню білків крові й інших важливих функцій, що приводить до неминучої смерті хворого. Цироз - хвороба підступна: вона повільно підкрадається до людини, а потім б'є, і відразу на смерть. Десять відсотків хронічних алкоголіків страждають цирозом печінки, і 75% людей, що страждають цирозом печінки, - алкоголіки або були ними. Поки цироз не розів'ється в достатньому ступені, симптомів майже ні, потім алкоголік починає скаржитися на загальне погіршення здоров'я, втрату апетиту, нудоту, блювоту й проблеми із травленням. Причиною захворювання є токсичний вплив алкоголю.
" Підшлункова залоза. Хворі, що страждають алкоголізмом, в 10 разів більше піддані ймовірності занедужати діабетом, чим непитущі: алкоголь руйнує підшлункову залозу - орган, продуцирующий інсулін, і глибоко псує обмін речовин.
" Шкіра. Питуща людина майже завжди виглядає старше свого років: його шкіра дуже незабаром губить свою еластичність і старіє завчасно.
" Шлунок. Алкоголь придушує продукцію муцина, що виконує захисну функцію стосовно слизуватого шлунка, що приводить до виникнення виразкової хвороби.
Алкоголь і материнство.
Необхідно розповісти про те, як впливає алкоголь на жінок, тому що жінками, що є продовжувачками роду людського, заставляється здоров'я майбутніх поколінь. Стан здоров'я дитини, підлітка якоюсь мірою визначає майбутні можливості дорослої людини. Алкоголь, негативно позначаючись на здоров'Ї жінки, порушує й нормальне функціонування її статевих органів. От кілька цифр. Відомий російський дослідник С.З. Щенятин спостерігав протягом 5 років 3300 пацієнток, що лікувалися від хронічного алкоголізму. В 85,3 відсотки з них були хронічні захворювання, причому 40,6 відсотка жінок страждали захворюваннями полової сфери. У цілому, у жінок, що зловживають спиртним, в 2,5 рази частіше, ніж у непитущих, відзначаються різні гінекологічні захворювання.
Зловживання алкоголем, руйнуючи організм жінки, виснажує її нервову й ендокринну системи й зрештою приводить до безплідності. Крім того, жінки, що зловживають алкоголем, нерідко ведуть безладне полове життя, що неминуче супроводжується запальними захворюваннями полових органів і кінчається безплідністю. Стан сп'яніння в момент зачаття може вкрай негативно позначитися на здоров'я майбутньої дитини, тому що алкоголь небезпечний не тільки для статевих клітин, що дозрівають, але може зіграти свою фатальну роль й у момент запліднення цілком повноцінних (нормальних) статевих клітин. Причому сила впливу, що ушкоджує, алкоголю в момент зачаття непередбачена : можуть бути як легкі порушення, так і важкі органічні поразки різних органів і тканин майбутньої дитини.Період від моменту зачаття до 3 місяців вагітності лікарі називають критичним у розвитку плода, тому що в цей часвідбувається інтенсивна закладка органів і формування тканин. Уживання алкоголю може привести до впливу, що спотворює, на плід, причому ушкодження буде тим сильніше, ніж на більше ранньому етапі критичного періоду впливав алкоголь. У медичній літературі з'явився спеціальний термін, що позначає комплекс пороків у дітей, викликаних впливом, що ушкоджує, алкоголю в період внутрішньоутробного розвитку - алкогольний синдром плода (АСП) або синдром алкогольної фетопатии. Для АСП характерні вроджені аномалії розвитку серця, зовнішніх полових органів, порушення функції центральної нервової системи, низька маса тіла при народженні, відставання ребен6нка в росту й розвитку. У дітей із синдромом алкогольної фетопатии характерні риси особи : маленька голова, особливо особа, вузькі очі, специфічна складка століття, тонка верхня губа.
Уживання спиртних напоїв небезпечно на всьому протязі вагітності, тому що алкоголь легко проникає від матері через плаценту по кровоносних посудинах, що харчує плід. Вплив алкоголю на плід у наступні місяці вагітності приводить до недоношенности, зниженню маси тіла , породжених дітей, мертворождению.
Мати, що годує, повинна пам'ятати, що алкоголь робить украй шкідливий вплив на організм грудної дитини й у першу чергу на його нервову систему. Навіть незначні дози алкоголю, що попадають із молоком матері в організм дитини, можуть викликати серйозні порушення в діяльності центральної нервової системи, а в окремих випадках навіть мати необоротні наслідки. Дитина під впливом алкоголю стає неспокійним, погано спить, у нього можуть спостерігатися судороги, а надалі й відставання в психічному розвитку. Якщо ж мати, що годує, страждає хронічним алкоголізмом, і в організм дитини регулярно попадає алкоголь, те, крім вищезгаданих ускладнень, у дитини може виникнути "синдром алкогольної залежності грудного віку". Подібні випадки описані вченими минулого й сучасних дослідників.
ЛІТЕРАТУРА :
1) "Підступний ворог" Л.Ф. Петренко, "Знання" 1981 рік
2) "Коли людина собі ворог" Г.М. Энтин, "Знання" 1973 рік
3) Газета "Праця" 25 листопада 1995 рік

 
 

Цікаве

Загрузка...