WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Все про наркотичні речовини та наркоманію (пошукова робота) - Реферат

Все про наркотичні речовини та наркоманію (пошукова робота) - Реферат

самотності, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів, психологів, друзів.
3. Невдоволення життям, яке виникає на грунті постійних конфліктів у сім'ї, навчальному закладі, низького матеріального і соціального рівня.
4. вплив оточення, друзів, компанії. Потрапляючи в компанію, де вживають наркотичні речовини, юнак чи дівчина часто починають уживати наркотики, бо не хочуть здаватися "білою вороною".
5. Простота переходу від сигарет та алкоголю до найнебезпечніших наркотиків. Часом тільки їхня відсутність утримує підлітка від цього кроку.
6. Знання про шкоду наркоманії на рівні загальноприйнятого штампу: "дуже шкідливо" (це стосується і цигарок, і алкоголю), і знання того, до якої міри це шкідливо, а також - коли і як це "шкідливе" проявляється.
7. Недостатній розвиток "забороненого" внутрішнього фактора (в неповних сім'ях, за неправильного виховання).
8. Кримінільна "романтика". Деяким підліткам подобається спілкування із старшими, які порушили закон, їм це видається "престижним"; загальновідомим є той факт, що найбільше наркоманів - саме серед злочинців або осіб, які відбували покарання у місцях позбавлення волі.
10. Що таке наркоманія та вплив наркотиків на організм людини?
При вживанні наркотиків і звиканні до них організму розвивається наркоманія - захворювання, за якого психічний і фізичний стан людини, її самопочуття та настрій цілком залежать від наявності наркотику в організмі. За його відсутності розвивається синдром позбавлення (абстиненція) - дуже тяжкий стан, який супроводжується судомами, сильним болем у м'язах і внутрішніх органах.
Наркотики страшні тим, що навіть одноразове їх уживання може призвести до наркотичної залежності. У зв'язку з фізіологічними особливостями організму наркотична залежність розвивається у підлітків набагато швидше, ніж у дорослих. Відомі випадки, коли перші ж експерименти підлітка з наркотиками закінчувалися смертю.
Люди, які вживають наркотики, значно більше, ніж інші, ризикують отримати ВІЛ-інфекцію, тому що цей вірус передається через кров при кількаразовому використанні того самого шприца різними людьми. А саме такий спосіб передачі вірусу імунодефіциту є найбільш поширеним у світі. Людина, котра вживає наркотики, не контролює свою поведінку: наркотики дуже сильно впливають на головний мозок та нервову систему. Під їхньою дією нервові клітини просто "згоряють". Різко знижуються захисні функції організму.
Багаторазове проколювання вен може призвести до утворення у судинах тромбів і рубців. Коли тромби відриваються від стінок судин та починають рухатись у системі кровообігу, потрапляючи до серця і легенів, може настати смерть - тромб перекриваєдоступ крові до життєво важливих органів. Бактерії з нестерильної голки потрапляють до кровообігу й циркулюють по всьому організму. Якщо вони уражають серцеві клапани, виникає серйозне захворювання - ендокардит, його симптоми - гарячка, слабкість, серцева недостатність, яка може призвести до смерті. Мікроби з нестерильної голки, потрапляючи до кровообігу, можуть також призвести до абсцесу мозку (симптоми - сильна гарячка, конвульсії; потім настає кома і - смерть).
У жінок, які вживають наркотики під час вагітності, здебільшого народжуються мертві або дефективні діти. Ось деякі з дефектів розвитку у дітей наркоманів: клишоногість, відсутність кінцівок, розщеплене піднебіння ("заяча губу"), нерозвиненість внутрішніх органів.
Уживання дурманних токсичних речовин може спричинити пригнічення функції дихання, порушення серцевої діяльності, як наслідок - непритомність і навіть смерть.
При вживанні наркотиків різко порушується здатність логічно мислити, засвоювати нову інформацію та концентрувати увагу; погіршується пам'ять.
Глибоко деформується особистість людини, яка вживає наркотики, розвиваються серйозні психічні захворювання. Процес деградації особистості йде дуже швидко. Наркомани у 30-40 років (якщо вони доживають до цього віку) - виглядають і почуваються як 70-80-річні.
11. Механізм розвитку залежності від наркотичних речовин.
Залежність стає згубною, коли вона:
1) обмежує можливості в самореалізіції;
2) згубно впливає на стосунки між людьми;
3) руйнує сімейний бюджет;
4) створює конфліктні ситуації між особистістю і суспільством;
5) веде до тенденції постійного збільшення дози наркотику;
6) коли формується також психологічна і фізіологічна залежність.
Розвиваючись, залежність послідовно проходить кілька стадій - соціальну, психологічну, фізіологічну.
Соціальна залежність - людина ще не почала вживати наркотичні речовини, але потрапила у середовище тих, хто їх уживає. Вона приймає стиль поведінки, ставлення до наркотичних речовин і зовнішні атрибути групи. В такій ситуації людина часто внутрішньо вже готова почати вживання наркотичних речовин. Неодмінною умовою цієї стадії є наявність групи, де вживають ті чи інші наркотичні речовини.
Психологічна залежність - на цій стадії змінюється поведінка людини. Вона починає вживати наркотичні речовини з метою відчути певні емоції. Психологічна залежність може сформуватися навіть після одного-двох прийомів наркотичних речовин.
Фізіологічна залежність - наступає після того, як організм включає наркотики у процес обміну речовин. Це - непереборна фізична потреба, яка виникає в результаті постійного або періодичного вживаннянаркотиків. В цьому випадку різке припинення вживання наркотичної речовини викликає фізичний розлад різного ступеня тяжкості, який називають абстинентним синдромом або синдромом позбавлення (відміни). На цій стадії людина потребує лікування.
Висновок
Отже, необхідно чітко усвідомити:
" наркотики набагато небезпечніші для дітей і підлітків, ніж для дорослих - наркотична залежність у них може виникати вже через кілька тижнів. За незначного передозування наркотичних речовин виникають тяжкі порушення діяльності організму, які можуть закінчитися смертю через зупинку серця або дихання;
" між наркоманією і курінням є дуже тісний зв'язок: серед наркоманів 85 % тих, хто курив чи курить;
" схильність до наркотичної залежності властива людям різною мірою, однак визначити її заздалегідь практично неможливо, тому єдиною гарантією може бути лише категорична відмова від спроб уживання наркотичних засобів.
Література
1. Белогуров С. Б. Популярно о наркотиках и наркоманиях. - М., 1998.
2. Березин С. В., Лисецкий К. С. Психология ранней наркомании. - Самара, 2000.
3. Легальные и нелегальные наркотики: Практическое руководство по проведению уроков профилактики среди подростков (в 2-х частях). - СПб., 1996.
4. Личко А. В., Битенский В. С. Подростковая наркомания: руководство. - Л.: Медицина, 1991.
5. Наркомании и токсикомании у несовершеннолетних и молодежи. Сборник научно-методических материалов / Под ред. Красильникова Г. Т. - Новосибирск, 1995.
6. Оржеховська В. М. Методика позбавлення неповнолітніх наркогенних звичок: Методичний посібник. - К., 1995.
7. Соломзес Дж. А., Чебурсон Вэлд, Соколовский Г. Наркотики и общество. - М., 1997.
8. Соціально-педагогічні та медико-психологічні заходи протидії вживанню наркогенних засобів неповнолітніми і молоддю: Науково-методичний посібник / Упор., загальн. Ред. О. І. Пилипенко. - К.: А.Л.Д., 1995.
9. Шабанов П. Д., Штакельберг О. Ю. Наркомании: патопсихология, клиника, реабилитация. - СПб., 2000.
10. Шаг за шагом от наркотиков: Книга для родителей. - СПб., 1999.

 
 

Цікаве

Загрузка...