WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Гостра пневмонія - Реферат

Гостра пневмонія - Реферат

Цельсія. У найменших з'являються часті зригування, блювання, іноді в кутиках рота помітні пінисті виділення запального секрету. Це спостерігається тому, що такі дітки ще не вміють відкашлювати, і рідина виходить самостійно, утворюючи разом із повітрям пінисту структуру. Крім цього, грудних дітей непокоїть здуття животика і навіть можуть з'являтися рідкі випорожнення. Саме через різноманітність проявів пневмонії особливо у ранньому віці дітей, її досить складно діагностувати. Покладіться у цьому на свого лікаря і погоджуйтеся на всі необхідні обстеження.
Характерною особливістю гострої пневмонії є зміна кольору шкіри дитини. Вона набуває блідого кольору, а ділянка навколо рота і носа (так званий "носо-губний трикутник") стає сірою. Описані ознаки турбують дитину у перші 2-4дні недуги. Кашель частішає, стає гучним та болючим, з'являється задишка з втягненням піддатливих місць грудної клітки, роздуттям крил носа.
Дитина в цей час може відмовлятися не лише від їжі, але й від пиття, худне, шкіра її стає сухою, легко збирається у складки, втрачає свою еластичність; у дітей раннього віку западає велике тім'ячко. Випорожнення стають нерегулярними, змінюють свій звичний колір, з'являються слизуваті зеленкуваті домішки. В дитини може зменшитися сечовиділення, а сечовипускання стає болючим.
Про кашель
Кашель являє собою складний рефлекторний акт, що викликається наявністю в дихальних шляхах чужорідних тіл, які потрапили ззовні (кісточки, шматочки їжі, насіння) або виникли в результаті запальних чи інших патологічних процесів (харкотиння, кров, гній, слиз).
Однак, не всі місця слизової оболонки дихальних шляхів стають точками виникнення кашлевого рефлексу. Існують так звані кашлеві зони, подразнення яких викликає кашель. Вони розміщуються в гортані, у місці поділу трахеї на бронхи, в ділянках розгалуження бронхів. Війчастий епітелій слизової оболонки сприяє рухові харкотиння і слизу від найнижчих відділів легень до кашлевих зон. А далі виникає й сам кашель.
Поверхня плевральних листків, які огортають легені, також є кашлевою зоною. Тому при плевритах кашель є однією з характерних ознак. Плевра, окрім цього, багата й на больові рецептори - кашель при плевриті болючий, на відміну від легеневого кашлю, який у більшості випадків не є болючим.
У новонароджених дітей кашель - відносно рідкісне явище. По-перше, тому що захворювання дихальної системи в цьому віці трапляються рідко. По-друге, сам по собі кашлевий рефлекс у новонароджених розвинений слабко, а у недоношених дітей - і зовсім недорозвинений.
У грудному віці кашель зустрічається частіше внаслідок появи запальних захворювань дихальних шляхів та легень, а також повітряно-крапельних інфекційних хвороб.
У дошкільному та шкільному віці цей симптом характеризується великою різноманітністю: він буває сухим і вологим, хрипким і беззвучним, болючим тощо.
Бронхопневмонія з ураженням як бронхів, так і легень, у грудної дитини супроводжується вологим, але болючим і безрезультатним кашлем. Про те, що кашель болючий, буде свідчити страждальна гримаса на обличчі малюка або ж плач маляти після нападу кашлю. Усі випадки кашлю при запаленні легень супроводжуються ознаками дихальної недостатності - почащанням дихання з втягуванням на вдиху піддатливих місць грудної клітки та роздуванням крил носа.
Атипові вірусні пневмонії в деяких випадках перебігають без кашлю.
Сухий і вологий
Якщо кашель не супроводжується виділенням харкотиння, його називають сухим. У протилежному випадку він має вологий характер. Сухий кашель найчастіше зустрічається при плевритах, а також у разі бронхіту, коли кашлеве подразнення викликане лише запальним набряканням слизової оболонки бронха або якщо харкотиння настільки в'язке, що кашлеві поштовхи не можуть його зрушити. Однак, іноді й рідке харкотиння не виділяється назовні: малюк його просто-напросто заковтує.
Проте в будь-якому випадку будьте уважними: про наявність рідкого харкотиння можна робити висновок за своєрідним тембром кашлю, який з'являється тоді, коли до звуку самого кашлю додається звук від пересування харкотиння в дихальних шляхах.
У випадках гострої пневмонії, як правило, сухий кашель, який спостерігається на початкових стадіях, згодом змінюється вологим.
Дитині … рентген?
Ви здивовані і стривожені? Чи є потреба робити це обстеження саме вашій дитині? А може краще обійтись іншими методами діагностики?
Рентгенологічний метод має особливо важливе значення в діагностиці захворювань органів дихання у дітей. Тому, якщо після обстеження маленького пацієнта у вашого лікаря виникне підозра стосовно гострого запалення легень, він, окрім інших лабораторних обстежень, неодмінно призначить рентгенографію органів грудної клітки. Чому? По-перше, потрібно підтвердити діагноз пневмонії для того, щоби призначити достатнє лікування. На знімку, отриманому при обстеженні, буде зафіксовано точну локалізацію запального процесу: справа, зліва чи з обох боків. Особливо потрібно це тоді, коли дитина раніше вже хворіла на запалення легень. У такому випадку лікарю важливо зафіксувати, чи співпадає локалізація ураження з попереднім випадком запалення. Якщо це так, то лікуванню потрібно приділити максимум уваги, тому що є небезпека формування хронічної пневмонії, з якою набагато складніше впоратися.
Ускладнення
Вони можуть бути загальними, пов'язаними з токсичними і обмінними порушеннями. У більшості випадків це - анемія, токсичний стан сечовидільної системи, гостра надниркова недостатність. В інших випадках пневмонія може завершитись і місцевими легеневими ускладненнями: плевритом, абсцесом легень тощо. Можливе також поширення інфекційного процесу і формування гнійних вогнищ в інших органах (сепсис, менінгіт, остеомієліт, гнійний отит тощо).
Труднощі лікування
Це дійсно складний і трудомісткий процес. І він багато в чому залежить від вас. Перш за все - харчування. У перші дні хвороби апетит малюка часто понижений, тому пропонуйте їжу незначними порціями, краще приготуйте улюблені страви. Дітям до 6 місяців бажано давати грудне молоко. Новонароджених через їх слабкість до грудей не прикладають. Грудне молоко зціджують і дитя годують з ложечки.

 
 

Цікаве

Загрузка...