WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Вітаміни, їх значення для вагітної та дитини - Реферат

Вітаміни, їх значення для вагітної та дитини - Реферат

кишок, міститься в дріжджах, моркві, шпинаті, салаті, цвітній капусті. Нестача в організмі призводить до кровотечі слизових оболонок рота, кишок, виникненню виразкового стоматиту, гін віту, некротичної ангіни. Піловітаміноз у вагітної жінки у ряді випадків може призвести до розвитку мегалобластичної анемії, передчасних родів, гіпотрофії, вад плода. Застосовують Фотієву кислоту при лікуванні хронічного гепатиту та цензору печінки.
Пантетенат кальцію (вітамін В3) являє собою кальцієву сіль пантотенової кислоти. Бере участь в обміні жирів (жирових кислот), біосинтезі гортані (кортикостероїдів). Недостача в організмі приводить до порушення розвитку ембріону, виникнення таких вад плода, як гідроцефалія, розщеплення піднебіння, серцево-судинної аномалії, дефекти розвитку шкіри. Гіповітаміноз у людини призводить до порушення сну, затримки росту, ураження шкіри, болю у м'язах, животі, нудоти, блювання, депігментаціїволосся. Застосовують при захворюваннях шкіри, верхніх дихальних шляхів, опіках, трофічних виразках, поліневритах.
Вітамін В2 (Рибофлавін) - активна група флавових ферментів, що регулюють окисно-відновні процеси в клітинах, сприяючи нормальному обміну білкового, вуглеводню, жирового обміну, синтезу гемоглобіну, функції слизових оболонок, шкіри, розвитку та росту органів плода. Ранніми симптомами гіповітамінозу є порушення функції нервової системи і подразливість, швидкі зміни у поведінці дитини - від збудження до депресії, швидке стомлювання зору; потім приєднуються зміни шкіри, випадання волосся, інколи настає помутніння рогівки, світлообознь. Містить у пивних дріжджових, житньому хлібі, горосі, чечевиці, бобах, сої, капусті, картоплі, шпинаті, моркві, квашених овочах, чайному грибі. Дія вітаміну В2 можлива тільки за наявності вітаміну В1. Добова потреба вітаміну В1 (тіамін) регулює обмін кетакислот, попереджуючи накопичення їх в організмі і тим самим сповільнює перехід рН тканин у кислу сторону (своєрідне закислення організму), яке призводить до порушення обміну речовин. Дефіцит проявляється порушеннями функції серцево-судинної системи (болі в серці, тахікардія, пониження артеріального тиску), нервової (швидка втома, болі в руках та ногах, зменшення сили в м'язах) систем та шлунково-кишкового тракту (поноси змінюються запорами, болі в животі). Гіповітаміноз може виникнути через малярію, туберкульоз, цукровий діабет, гіперфункцію щитовидної залози, Міститься в зернах злаків, насінні бобових, помідорах моркві, капусті. Добова потреба 2,5-3,5 мг.
Пангамова кислота (вітамін В15) містить велику кількість метильних груп, які приймають участь в метильо-ванні та трансметильованні, що зумо-влює ліпотропні властивості вітаміну. Пангамова кислота збільшує кількість глікогену, креатинфосфату в тканинах, виявляє антигіпоксичну, анти-токсичну дію. Застосовують вітамін для лікування хронічної коронарної недостатності, атеросклерозу, хронічного гепатиту.
Нікотинова кислота (вітамін РР) регулює обмін речовин шляхом впли-ву на мітохондрії як кофактор нікотинамідних коферментів. Класичні прояви нестачі нікотинової кислоти - дерматит, проноси, порушення психічної діяльності - в даний час зустрічаються рідко. Але коли у дитини з'являється світлобоязнь, виникає характерний симетричний дерматит на руках або ногах, то слід пам'ятати про можливість скритої форми гіповітамінозу нікотинової кислоти. Нікотинамід, що утворюється з нікотинової кислоти, як і остання, регулює обмін речовин шляхом впливу на внутріклітинні процеси. Дослідженнями, проведеними на кафедрі фармакології Національного медичного університету, встановлено, що нікотинамід послаблює токсичність серцевих глікозидів та інших токсичних речовин.
Аскорбінова кислота (вітамін С) регулює окисно-відновні процеси в організмі, підвищує антитоксичну функцію печінки і стійкість організму до зовнішніх негативних факторів, у тому числі радіації, сприяє синтезу природного противірусного інтерферону, антитіл, гемоглобіну, зменшує кількість холестерину в крові, приймає участь у синтезі основної речовини сполучної тканини - колагену, зменшуючи тим самим проникливість судин, прискорює загоювання ран, зростання кісток при переломах. Аскорбінова кислота в організмі не синтезується, тому повинна поступати ззовні з харчовими продуктами, ліками.
С-вітамінна недостатність у дітей виникає досить часто. Це зумовлено високою потребою дитини у вітаміні. У дітей раннього віку гіповітаміноз проявляється відставанням у рості, анемією, частими гострими респіра-торними захворюваннями. Пізніше приєднується кровоточивість ясен. У дітей старших вікових груп відмічається швидка втома, загальна слабість, подразливість, серцебиття, болі в животі. Пізніше приєднується кро-воточивість ясен, крововиливи під шкіру, в м'язи, суглоби.
Кількість вітаміну С в крові вагітної жінки поступово понижується зі збільшенням терміну вагітності. Дефіцит цього вітаміну може бути причиною недоношеності вагітності, розвитку пізніх токсикозів вагітності.
Біотин має значення в синтезі попередника білка пурину і тим самим нуклеїнових кислот, а також в біосинтезі жирних кислот.
Метилметюнінсульфонія хлорид (вітамін U) сприятливо впливає на функцію шлунка, кишок, печінки за-і вдяки наявності в хімічній структурі метильних груп. Метильовання гістаміну перетворює цю біологічно активну речовину в неактивну форму, що сприяє пригніченню секреції залоз шлунка, зменшує біль у животі, сприяє загоюванню виразки.
Роль ретинолу (вітаміну А) в організмі людини надзвичайно велика. Активуючи ферменти, що відповідають за диференціювання епітеліальних клітин, вітамін А попереджує їхнє надмірне ороговіння і лущення як шкіри, так і слизових оболонок. Даний вітамін необхідний для достатнього проявлення різнобічної функції печінки, синтезу родопсину (сприяє нормальному зору), регулює ріст та розмноження імунокомпетентних клі-тин, імуноглобулінів, неспецифічних факторів захисту організму від збуд-ників інфекційних захворювань (інтерферон, лізоцим). Вітамін А стимулює синтез стероїдних гормонів, виявляє антиоксидантну дію. Це важливо

 
 

Цікаве

Загрузка...