WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків - Реферат

Наркоманія: причини, наслідки, відповідальність. Види наркотиків - Реферат

Наприклад, у великих містах Німеччини вживання наркотичних засобів щороку збільшується приблизно на 20%. А згідно з даними, опублікованими Міністерством внутрішніх справ землі Північна Рейн-Вестфалія, середній споживач наркотиків вимушений витрачати на придбання наркотичних засобів щодня від 300 до 500 марок, які надходять у кишеню торговців "білою смертю". Тому торгівля наркотиками перетворилася у найвигідніший і процвітаючий бізнес. Нечувані бариші торговців від реалізації наркотиків є однією з головних причин їх поширення, бо якщо є товар, знайдеться і покупець.
Так, наприклад, за найскромнішими підрахунками, кількість морфію, виробництво якого обходиться в 100 швейцарських франків, у підпільній торгівлі коштує понад 50 000 франків.
У сучасному світі існує організована система міжнародної контрабандної торгівлі різниминаркотиками - гігантська імперія наркомафії. Опій, вирощений у країнах Ближнього і Середнього Сходу, нелегальними шляхами переправляють до Західної Європи і Північної Америки, де його перероблюють в нелегальних лабораторіях Франції, Італії, Швейцарії.
Інший шлях поширення наркотиків пролягає через Південно-Східну Азію. Всім відомий горезвісний "золотий трикутник" - місце на стику кордонів М'янми, Таїланду і Лаосу.
Вживання наркотиків може бути також способом протесту проти сімейного середовища, суспільства, загальноприйнятих норм поведінки, політичного режиму. Хоча можна зазначити, що одиниці наркоманів вступають у дійсну політичну боротьбу і майже немає серед них активних членів серйозних опозиційних партій.
Додатковою причиною наркоманії є відсутність розумних розваг, які іноді замінюються "нездоровою" літературою, телепередачами, специфічними кінофільмами, в яких смакуються переживання наркоманів, їх життя і пригоди. Тут доречно ще раз пригадати англійського письменника Томаса Де Квінсі, який своєю книгою "Сповідь англійського опіофага" дав поштовх розвиткові опіумної наркоманії в Західній Європі, ставши, можна сказати, "батьком" європейських наркоманів.
Сучасні американські письменники і поети, такі як Роберт Крілл, Аллен Гінзберг, Уїльям Берроуз та інші, у своїх творах описують героїв-наркоманів, інтригуючі подробиці їх життя і відчуттів. Часто ні твори літератори створювали у проміжках між наркотичним одурманенням. Навіть деякі вчені, наприклад професор престижного Гарвардського університету Т. Лірі своїми двома публікаціями про наркотики, фактично сприяли їх поширенню. Англійський письменник О. Хакслі книгою "Брама сприйняття" лише підштовхнув розвиток наркоманії в Європі.
На численних виставках Заходу демонструють картини новомодних художників-адептів психодейлічного мистецтва - мистецтва зміненої свідомості, що деформує реальний світ. Автори творять ці "шедеври" у стані наркотичного сп'яніння, твердячи, що лише за допомогою наркотичних засобів можна "доторкнутися до космічної благодаті, відмовитися від повсякденної банальної суєти, життєвих проблем". Деякі фільми підігрівають інтерес до наркотичних засобів. Прикладом специфічної кінопродукції є відомий французький фільм "Дорога в Катманду".
Нарешті, треба врахувати ту обстановку, в якій проживає молодь, ту досить велику групу юнаків і дівчат, для яких споживання наркотиків є новим віянням сучасної, цивілізації. Однією з соціальних причин стало також потурання уряду деяких країн, зокрема відсутність належного контролю за поширенням наркотичних засобів, легка їх доступність. Як відзначають деякі журналісти, досить прогулятися протягом півгодини, наприклад Амстердамом, щоб придбати наркотик. І це не єдине місто, де це можливо. Наркотичні засоби за бажанням можна придбати навіть у школах, ліцеях, вузах. Тому не дивно, що, згідно з даними деяких американських дослід-ників, тільки марихуану курять близько 50% школярів 8-10-х класів. Діти приносять сигарети з наркотиком до школи, на вечірки і пригощають ними один одного.
На рівень наркоманії суттєво впливають механізми соціального контролю, до яких належать суспільство, мікросошальне середовище (професійне оточення, коло знайомих і друзів, сім'я). Ослаблення цього контролю веде до поширення наркоманії. Тому і кажуть про необхідність соціального стабілізатора. Прикладом причини розвитку наркоманії за відсутності належного соціального контролю може служити поширення наркоманії в армії США. Ще в 1980 р. на вживання наркотиків в армії командири дивилися крізь пальці. Старослужбові наркомани втягували молодих солдат у цю ваду для того, щоб перетворити їх у "своїх" і убезпечити себе від доносу командирам. Недостатній контроль за цими випадками призводив до розвитку наркоманії в армії, а після повернення військовослужбовців додому - і в їх новому мікросоціальному оточенні. Тільки після вживання відповідних заходів наркоманія в армії значно знизилася. Заданими 1988 p., кількість американських військовослужбовців, які вживають наркотики, порівняно з 1980 р. зменшилася у 9 раз і становило вже 3%.
Аналіз перелічених причин свідчить, що вони перебувають в площині соціальних проблем. Однак соціальні причини у виникненні наркоманії не єдині.
Раніше чинники розвинення наркоманії пов'язували в основному з буржуазною ідеологією. Однак це односторонній і примітивний погляд на проблему.
Останнім часом в американській пресі часто вживано назву "чорна смола" - це також наркотик, виготовлений на основі конопель. В європейській літературі частіше вживано термін арабського походження "гашиш", що у перекладі означає "трава". На американському континенті частіше використовується термін "марихуана" і канабіс. Усі препарати з конопель мають досить різкий специфічний запах і гіркий смак.
Однак відмінності серед цієї безлічі назв можна порівняти з відмінністю різних сортів віскі. Незначні особливості, що існують, можна пояснити наявністю кількох видів конопель, їх властивостями, що швидко зміняються під впливом умов зростання, клімату, температури, особливостей навколишнього середовища, висоти над рівнем моря, географічної широти, агротехнічного складу ґрунту, кількості вологи, а також часу збору І умов зберігання. Тому вміст психотоксичних речовин у кожному препараті з

 
 

Цікаве

Загрузка...