WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

огляду на цю обставину, ми обстежували групу чоловіків (103 чоловік) з патологічним плином клімаксу, діагноз якого встановлювався на підставі характерної клінічної картини, даних, отриманих при визначенні змісту гормонів (гонадотропин у сечі), вивченні рецепторно-рефлекторній активності полових залоз і результатів застосованого в окремих випадках діагностичного терапевтичного тесту.
З клінічної точки зору, стан хворих, (середній вік 52,5 + 0,58, а= 5,7) характеризувалося поліморфними симптомами, аналіз яких дозволив виділити чотири основних синдроми: загальний (слабість, швидка стомлюваність, болі в м'язах); психоневротичний (нервозність, занепокоєння, безсоння, дратівливість, погіршення пам'яті, утруднення концентрації думки, плаксивість, депресія); серцево-судинний (припливи жару, підвищене потовиділення, почуття оніміння і похолодання кистей і стіп, запаморочення, головні болі, фотопсії, миготливі скотоми, болю в області серця, посилене серцебиття, ангіоспастичні болі в кінцівках) і сечостатевий (частішання сечовипускання, зменшення сили і розмірів струменя сечі, термінальний дриблінг, болі в області паху і сечового міхура, зміна лібідо, зниження потенції, недостатня ерекція і передчасна еякуляція).
Найбільш тяжкими для хворих відчуттями були симптоми з боку серцево-судинної системи, що протікають на тлі загальної слабості і швидкої стомлюваності. В основі суб'єктивних проявів лежали визначені об'єктивні зрушення у функціональному стані апарата кровообігу на різному рівні. Відзначалися підвищення артеріального тиску зі зниженням оптимальності його адаптаційних реакцій на різні рефлекторні впливи, збільшення тонічної напруги периферичних судин , а також зміна
функціонального стану артеріол, що полягає в загальномуїхньому спазмі і порушенні взаємини між силою і тривалістю реакції артеріол у відповідь на їхнє компресійне знекровлювання .
Крім того, під нашим спостереженням знаходилися практично здорові чоловіки (40 чоловік) того ж віку.
Порушення з боку сечового міхура були дуже частими проявами в хворих, що спостерігаються нами. Такі симптоми, як тупі болі в області сечового міхура й у паховій області, утрата сили сечового струменя, тенденція до утруднення початку сечовипускання, термінальне крапання сечі, спостерігалися без якого-небудь збільшення кількості залишкової сечі, збільшення загального діурезу при відсутності зменшення питомої ваги чи сечі інфекції сечового міхура.
Перераховані вище симптоми характерні для гіпертрофії простати, однак при клімаксі вони носили трохи інший характер.
Якщо при гіпертрофії вони в основному минулому зв'язані з обстрікцією, то при патологічному клімаксі вони були результатом слабості мускулатури сечового міхура. Це порозумівається, очевидно, недостатністю м'язового метаболізму в зв'язку з чи втратою зменшенням анаболічного впливу полових гормонів.
Пальцеве дослідження передміхурової залози дозволило одержати представлення про величину, форму, консистенцію, рухливості і чутливості простати.
Найбільш характерним і частої пальпаторним зміною передміхурової залози було збільшення її розмірів, що спостерігалося в 60,8% випадків. При цьому згладжувалися її деталі, майже не визначалася подовжня борозна, зникала чіткість границь.
Консистенція передміхурової залози була, як правило, м'якої, в'язанням, що свідчило про зниження її звичайного тонусу.
Отже, за даними пальпаторного обстеження, збільшення і гіпотонія передміхурової залози були найбільш типовими для хворих патологічним
клімаксом.
3.4. КРИСТАЛІЗАЦІЯ СЕКРЕТУ ПРОСТАТИ ПРИ КЛІМАКСІ
На підставі пальпаторного дослідження важко одержати представлення про функціональний стан передміхурової залози. Так, наприклад, незважаючи на тенденцію до збільшення простати в похилому віці, гістологічно в ній найчастіше знаходять ознаки атрофії залозистої тканини. Більш точне представлення про функцію передміхурової залози дає вивчення її секрету, що відбиває біологічну активність її епітелію в зв'язку з нервовою і гормональною регуляцією.
У даній серії спостережень ми вивчали фізичні властивості секрету передміхурової залози в хворих патологічним клімаксом, зокрема, характер кристалізації секрету у фізіологічному розчині, що у здорових чоловіків, як показали наші дослідження, має своєрідний чіткий малюнок, що нагадує за формою лист папороті.
Проведене дослідження показало, що характер кристалізації секрету передміхурової залози значно відрізняється в хворих патологічним клімаксом в здорових осіб. 19,4% обстежених нами хворих кристалізація секрету передміхурової залози мала чітко виражену структуру листів папороті. Однак на відміну від такої в здорових осіб галузі кристалів були стоншені, були відсутні поперечні відгалуження, тобто вид кристалів носив як би скелетозуючий характер. Крім того, бічні галузі кристалів розходилися від основного стовбура під гострим кутом, у зв'язку з чим губилася ступенчатообразність кристалів.
Вищеописаний тип кристалізації ми розглядали як помірне її порушення рис.2.
Деформація кристалів, стовщення основних і бічних галузей, поява ділянок кристалізації у виді окремих грубих, безформних і стовщених стебел спостерігалися в 38,9% хворих патологічним клімаксом. Типова папоротниковидна структура кристалів була відсутня. Такий вид кристалізації
ми розглядали як виражене її порушення (рис. 3). Сліди кристалізації секрету передміхурової залози у виді окремих значно деформованих стебел, місцями різко стовщених, відзначалися в 27,2% хворих. Цей тип кристалізації ми розглядали як різке її порушення.
Серед обстежуваних хворих патологічним клімаксом тільки вії ,6% випадків був установлений нормальний тип кристалізації секрету простати. У 2,9% випадків вона була відсутня, тобто була аморфної без слідів кристалів, мала гладкий чи зернистий вид, аналогічний тому, що ми спостерігали в кастратів.
Отже, в осіб, що страждають патологічним кристалізації секрету простати клімаксом, ми могли констатувати нормальну, помірковано порушену, вираження порушену, різко порушену кристалізацію секрету передміхурової залози і її відсутність.
Кристалізація, характеризується чіткими, добре вираженими кристалами, що нагадують за формою листи папороті, розглядалася нами як показник нормальної функції передміхурової залози, тому що вона закономірно спостерігалася в практично здорових чоловіків у віці 20-45 років. Різноманітні порушення структури, форми, розташування і кількості кристалів свідчили про той чи інший ступінь гіпофункції передміхурової залози, а відсутність кристалів - об неї а функції.

 
 

Цікаве

Загрузка...