WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

гіпофізарного рівноваги й інших функцій залоз внутрішньої секреції. Природно зробити висновок, що зміна функціонального стану передміхурової залози в літньому віці є проявом клімактеричного періоду в чоловіків у зв'язку з порушенням гормонального балансу.
Варто погодитися з думкою, що найбільш яскравим проявом чоловічого клімаксу є зміни з боку простати і що "механізм розвитку дисгормональної гіперпластичної простопатії лежить у сфері складних
інкреторних перебудов, що настають після 50 років і залежать, у першу чергу, від перекручення продукції в чоловічих полових залозах".
В даний час накопичений великий експериментальний і клінічний матеріал, що доводить вплив ендокринних факторів на функціональний стан передміхурової залози і що дозволяє зробити висновок, що вікові зміни передміхурової залози виникають у результаті порушення гормональної рівноваги, зв'язаного з настанням клімактеричного періоду. Однак дотепер не встановлено, чому в одних випадках виникає збільшення передміхурової залози, а в інших атрофія, як міняється з віком функція передміхурової залози. Дискусійним залишається питання, у чому виражається порушення гормонального балансу в старіючому організмі, що веде до зміни простати, чи є вона органом, що пасивно змінюється під впливом цих гормональних порушень, чи відіграє визначену роль у характері нейроендокринних змін у клімактеричний період. Нарешті, не вирішеним залишається питання про специфічний - гормональній ролі інкрета простати. Однак Б. А. Вартапетов(1969), з огляду на значення ендо- і екзогенної секреції простати, зараховує її до ендокринних залоз зі змішаною секрецією.
Вивчаючи стан передміхурової залози при клімаксі в чоловіків, установили, що починаючи з ембріонального періоду й протягом всього існує життя паралелізм між половим розвитком і станом цього органа. У літньому віці інволюція сім'яників приводить до збільшення продукції гонадотропних гормонів, що зумовлюється мезенхімою простати і викликає зміни секреції її кліток, унаслідок чого виникають вікові зміни передміхурової залози.
Цікаво відзначити, що при вивченні екскреції гонадотропних гормонів у хворих з гіпертрофією простати не було встановлено підвищення змісту гормонів у порівнянні з практично здоровими обличчями.
Ще більш суперечливі дані отримані при дослідженні гормонального балансу в хворих зі збільшеної передміхуровою залозою.
За даними у хворих з гіпертрофією передміхурової залози спостерігається збільшення змісту андрогенів.
Відзначав зменшення кількості андрогенів і повна відсутність эстрогенов при гіпертрофії передміхурової залози.
Вивчаючи гормональний баланс в облич літнього віку, що страждають гіпертрофією передміхурової залози до і після видалення аденоми, установлено, що до операції спостерігається зменшення виведення із сечею 17-кетостероїдів і значне збільшення виділення естрогенів, а операція як би нормалізує ці показники. На думку вчених, це погодиться з переважною локалізацією аденоми в облич літнього віку в головній частині передміхурової залози, особливо чуттєвої до впливу естрогенів. Хвостова ж частина, чуттєва до андрогенів, звичайно при цьому атрофуються.
Аналогічні дані були отримані при дослідженні гормонального балансу до і після аденомектомії в хворих зі збільшеною передміхуровою залозою. Низький зміст андрогенів до операції відновлювалося до норми після оперативного втручання. У той же час після операції знижувалося до норми зміст естрогенів. Вчені прийшли до висновку, що стан функції простати є найбільш вірним критерієм, що дає можливість судити про андропауз і чоловічий клімакс.
З приведених вище даних видно, що в даний час питання про те, чи переважають при аденомі передміхурової залози чи андрогени естрогени не вирішений остаточно. Наявні в літературі дані носять дуже суперечливий характер. Це можна пояснити, з одного боку, тим, що вивчення гормонального балансу значно ускладнюється компенсаторною реакцією кори наднирників і в організмі, за певних умов, андрогени можуть переходити в эстрогены і навпаки. З іншого боку, передміхурова залоза сама по собі не є пасивним органом і, цілком ймовірно, вихідний стан останньої багато в чому визначає характер і ступінь зміни гормонального балансу при її гіпертрофії.
Крім того, в екстракті аденоми передміхурової залози знайшли субстанцію, що робить дію на розвиток полового апарата в статевозрілих і статевонезрілих пацюків. Аналіз цієї субстанції дозволив знайти в ній наявність великої кількості мукопротеїдів, а спостереження над хворими з аденомою передміхурової залози показали, що виділення із сечею 17-кетостероїдів і інволюція яєчок знаходяться в прямої залежності від наявності цієї субстанції в аденомі. Це свідчить про те, що функціонально змінена передміхурова залоза може впливати на характер гормональних змін, зв'язаних з віковою перебудовою організму.
Однак для підтвердження даного положення необхідно подальше вивчення не тільки морфологічних, але і функціональних особливостей стану передміхурової залози в старіючому організмі.
Викликає інтерес та обставина, що приблизно однаковий терапевтичний ефект була отримана при лікуванні хворих з гіпертрофією передміхурової залози андрогенами і естрогенами.
Ще більш неясним залишається питання, чому в одних випадках настає атрофія, а в інших гіпертрофія передміхурової залози.
У цьому відношенні заслуговує на увагу концепція що пояснює різний характер вікових змін передміхурової залози особливостями плину клімактеричного періоду. На думку вчених, нормальний клімактеричний період у чоловіків характеризується угасанням функції яєчок з наступною атрофією передміхурової залози й інших залоз полового апарата.
Однак при цьому функції генітальних залоз можуть угасати неодночасно. Як відомо, полові залози мають дві функції - герментативну і внутрісекреторну. Зміна їх з віком може відбуватися нерівномірно: настає дисфункція полових залоз з наступними змінами в нейрогормональному середовищу організму, у результаті яких відбувається збільшення передміхурової залози.
Таким чином, вікове збільшення простати характерно для патологічного плину клімаксу в чоловіків, тоді як фізіологічному клімаксу більш властива атрофія, що наростає з часом. У зв'язку з цим для вивчення функціонального стану передміхурової залози ми, крім
визначення шляхом пальпації, застосовували розроблений нами оригінальний метод кристалізації секрету простати. Варто вказати, що пальпаторне. дослідження передміхурової залози не завжди дає результати, що відбивають її щирий функціональний стан, і є суб'єктивним.
З

 
 

Цікаве

Загрузка...