WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

кастрації, установили, що через 24 години після операції спостерігається набрякання апікальних ергастопластичних мішків. При цьому їхня речовина, що заповнює, стає менш щільним, що вказує на ослаблення секреторної діяльності передміхурової залози. На другий день після кастрації апікальна частина кліток редукується, на четвертий настає масова редукція ендоплазматичної мережі кліток.
Надалі дегенеративні зміни виражаються в зменшенні маси цитоплазми й атрофії всіх цитоплазматичних компонентів.
Великий інтерес представляє вивчення дії чоловічих і . жіночих полових гормонів на морфолого-функціональний стан передміхурової залози.
Роботами вчених було показано, що посткастраціонна інволюція передміхурової залози в морських свинок може бути відвернена за допомогою андрогенів. У цьому дослідженні як джерело андрогенів були використані екстракти з сімників і сечі бика.
* У собак і пацюків введення андрогенів запобігає викликуване кастрацією зниження секреції передміхурової залози, що супроводжується клітинною регресією (зменшення діаметра ацінусів і ядер.
Естрогени, уведені статевонезрілою і кастрованою твариною, не змінюють ацинусів передміхурової залози, але при цьому змінюється циліндричний епітелій, що вистилає задню уретру. Метаплазуючись усквамозний, він є першою ознакою домінування естрогенів у тварин.
З іншого боку, що стимулює дія естрогенів поширюється на строму передміхурової залози, що викликає атрофію епітелію.
Вчені встановили що застосування в кастрованої тварин суміші з андрогенів і естрогенів веде до збільшення ваги передміхурової залози з гіперплазією як епітеліальних кліток, так і строми.
Однак великі дози естрогенів можуть блокувати дія андрогенів. Механізм цього блокування, можливо, залежить від прямого антагонізму андрогенів і естрогенів у, сполученні з непрямою дією за допомогою впливу через гіпофіз.
При чоловічому гіпогонадизмі андрогени нормалізують секрецію передміхурової залози.
У нормі в людини, уведення тестостерону викликає збільшення і гіперсекрецію передміхурової залози, при цьому чуттєвій до андрогенів є задня частка передміхурової залози. Уведення естрогенів викликає зменшення розмірів і секреції передміхурової залози.
Визначивши функціональний стан передміхурової залози під впливом впливу на її секрецію активних стероїдів, зокрема чоловічих і жіночих полових гормонів.
Уведення тестостерон-пропіоната в дозах, що збільшуються, (від 2 до 10 мг у день) протягом декількох тижнів приводило до збільшення обсягу передміхурової залози, ступінь якого залежала від дози тестостерону.
Ефект уведення естрогенів у малих дозах одночасно з тестостероном у великих дозах (10-40 мг) виражався в повному придушенні естрогенного ефекту андрогенами: крива секреції передміхурової залози підвищувалася, гістологічно в залозі не відзначалося "естрогенних" змін (утворення плоского багатошарового епітелію несекреторного типу).
При введенні андрогенів у малих дозах разом з естрогенами у великих дозах (1-5 мг у день) андрогенний ефект (утворення високого циліндричного епітелію) цілком витіснявся естрогенним. При цьому секреція залози придушувалася, а в епітелії спостерігалися атрофічні зміни.
Необхідно підкреслити, що більш точним показником зміни функціонального стану передміхурової залози є не її вага, а ступінь споживання кисню зрізами її тканин. Установлено, що зміна споживання кисню тканинами передміхурової залози настає вже на другий день після кастрації
тоді як вага змінюється на 15-20-й день після її.
Визначений інтерес представляють дослідження. Відповідно до його даного, апарат Гольджі в клітках простати дорослих пацюків добре офарблюється по Гочкісу, що вказує на присутність у складі апарата глікопротеїнів. При введенні тестостерон-пропіоната клітки залози збільшуються, апарат Гольджі витягається, а гранули його відходять друг від друга на помітну відстань. Кастрація і введення протягом тижня естрад іола викликають зменшення кліток передміхурової залози. При цьому окремі елементи апарата Гольджі зливаються, розташовуючи у виді глибок над ядром.
Розподіл води (усередині і поза межами клітини) у передміхуровій залозі кастрованих пацюків після ін'єкцій тестостерону вивчалося за допомогою радіоактивного натрію.
Максимальне збільшення екстрацеллюлярної рідини спостерігалося через 24 години після ін'єкції пропіоната тестостерону, а через 48, 72 і 96 годин відзначене поступове зменшення змісту екстрацеллюлярної води в тканинах залози.
Зі збільшенням ваги простати під впливом уведення тестостерону відбувається збільшення кількості інтерцеллюлярного ступеня, їхнього ядра виглядають у виді безформної маси. Гістіоцити різної форми і розмірів доповнюють картину мазка.
3.3. ВІКОВІ ЗМІНИ ПЕРЕДМІХУРОВО ЗАЛОЗИ
Вікові зміни в таких ендокринних залозах, як гіпофіз і сім'яники впливають на стан простати.
Простата має величезне значення як індикатор змін у системі гіпофіз - гонади, у тому числі і вікових. От чому ми дозволили собі трохи ширше зупинитися на цьому питанні.
З віком спостерігається зміна не тільки функції яєчок, але і діяльності передміхурової залози.
У зв'язку зі збільшенням людей літнього віку в структурі населення,
питання про простату став привертати увагу фахівців різних галузей медицини. У морфологічному плані старіння її виражається в збільшенні розмірів і чи ваги, навпаки, в атрофії структури і зменшенні ваги.
Зміни, що настають у передміхуровій залозі з віком, відомі давно. У древніх писемностях ми зустрічаємо опис захворювань у чоловіків літнього віку, по клінічній картині залози, що нагадують аденому передміхурової.
У наступному широко поширилася думка про те, що збільшення в тім чи іншому ступені передміхурової залози настає у всіх чоловіків літнього віку. Однак факти, отримані пізніше, не підтвердили цього.
Вивчення передміхурової залози в залежності від віку показало, що більш ніж у половини обстежених чоловіків у віці старше 60 років спостерігається її збільшення.
Вчені вказують на наступну частоту вікових змін передміхурової залози: - 50,7%, - 35%, - 34%.
Згідно даним, з 3000 чоловіків у віці після 61 року помірне збільшення простати відзначалося в 26,2%, різке - у 13,6%. При обстеженні 86. людина старше 50 років знайшов збільшення передміхурової залози тільки в 18 (15,6%).
Збільшення розмірів передміхурової залози виникає в літньому віці, тобто в той період життя чоловіка, коли на тлі вгасання діяльності полових залоз виникають визначені зрушення в нейрогуморальному середовищі організму, обумовлені зміною функціонального стану центральної і вегетативної нервової систем і порушенням гонадо -

 
 

Цікаве

Загрузка...