WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

найкращий ріст сполучної тканини і найгірший ріст епітелію.
У третій частині передміхурової залози виявляється рівномірний ріст епітелію і сполучної тканини. Це розходження росту на однакових середовищах тканин окремих частин передміхурової залози, у свою чергу, говорить про різноманіття її функції.
Окремі частини простати містять різна кількість мікроелементів, зокрема металів. Так, через 20 хв. після внутрішньовенного чи введення через годину після підшкірного введення дитизона в пацюків відзначається нерівномірне
фарбування різних відділів передміхурової залози. Бічні частки офарблюються інтенсивно, дорсальні слабко, а інші не змінюють кольору. Така нерівномірність фарбування залежить від різного змісту цинку в окремих частинах передміхурової залози, що дає фарбування, вступаючи в реакцію з дитизоном.
На підставі вивчення гормонального балансу в організмі (по змісту в сечі андрогенів, естрогенів і гонадотропинів) до і після видалення аденоми передміхурової залози було встановлено, щосекреторна активність краніальної і каудальної частин передміхурової залози мають різну гормональну регуляцію. Краніальна частина знаходиться в залежності від естрогенів, тоді як функціональний стан каудальної частини передміхурової залози зв'язано з кількістю вироблюваних в організмі андрогенів (J. Fabre і ін., 1957).
Зазначена функціональна різнорідність передміхурових залоз послужила підставою приписувати ендокринну функцію її окремим структурам. Зокрема, інкреторною діяльністю володіють периуретральні залози, що він поєднує за назвою парапростати. На думку вчених, інкрет парапростати гнітить розвиток сім'яників, тоді як андрогени, у свою чергу, гальмують функцію парапростати.
Приведені дані про фізіологічне значення передміхурової залози, не дозволяючи остаточно судити про внутрісекреторну діяльність цього органа, не залишають сумніву в тім, що вона активно включається в ряд регуляторних процесів. У цьому зв'язку цікаво привести висловлення про роль передміхурової залози в організмі: "Якщо наші знання у відношенні ролі простати і її функцій малі, те це не виходить, що цей орган не має функції. Навпаки, треба почати всі зусилля, щоб продуктивно розв'язати цю проблему".
Тим часом спроби знайти об'єктивну основу ендокринної діяльності передміхурової залози, виділити гормон і вивчити його специфічна дія дотепер не увінчалися успіхом.
От чому багато вчених, схильні думати, що основна функція
передміхурової залози полягає у виробленні екскрета (а не інкрета), необхідного для акта запліднення.
Участь передміхурової залози в життєдіяльності організму безсумнівно. Про це свідчать її тісний зв'язок (ембріологічна і топографічна) з вивідними шляхами полової системи, наявність мускулатури, розташованої навколо часточок залози і дозволяючи швидко і із силою викидати секрет під час полового акта, а також залежність її функціонального стану від рівня андрогенопоеза в організмі.
Важливим етапом у вивченні субстрату ендокринної функції передміхурової залози є одержання з її тканин і секрету простагландина - препарату, що володіє вираженою дією на деякі вісцеральні функції. Дані, опубліковані в останні роки (S. Bergstrom із сотр., 1965), показали, що простагландин впливає на обмін речовин, гальмуючи мобілізацію вільних жирних кислот і гліцерину з жирової тканини, і є антиподом норадреналина при дії його на серцево-судинну систему.
3.2. ЕНДОКРИННА СИСТЕМА І ПРОСТАТА
Рішення питання про роль передміхурової залози в організмі взагалі і про її можливу участь у патогенезі того чи іншого симптомокомплекса клімактеричного періоду тісно зв'язано з вивченням взаємини між передміхуровою залозою й іншими органами і системами організму і насамперед нейрогормональних середовищем організму.
Найбільш тісний взаємозв'язок існує між половими залозами і передміхуровою залозою, і ґрунтується вона на взаємодії їх секрецій. Із самого початку пробудження полового життя розвиток цих органів відбувається паралельно і загибель одного з них веде за собою атрофію іншого.
Про зв'язок яєчок із передміхуровою залозою говорять факти, відзначені багатьма вченими. Відомі випадки, коли при уродженій відсутності яєчок на місці передміхурової залози відзначалося лише невелике стовщення відповідної частини сечівника.
Спостереження показали, що в скопців, кастратів і осіб, які перенесли перев'язку сім'євиносуючого протоку, відбуваються органічні і функціональні зміни простати.
Установлено, що і передміхурова залоза впливає на функцію яєчок. При упирскуванні собакам малих доз її екстракту спостерігалося порушення, а при уведенні великих - гноблення сперматогенезу. Доказом впливу передміхурової залози на стан полових залоз є і та обставина, що екстирпація її в собак супроводжується атрофією яєчок і зникненням сперматозоїдів з сім'яників.
Вчені вважають, що діяльність передміхурової залози збуджується при посиленій і гнітиться при ослабленій функції яєчок і навпаки. Посилена секреторна діяльність передміхурової залози гнітить діяльність яєчок, у той час як зменшення її секреції збуджує їхню функцію. Це положення автор підтверджує поруч клінічних фактів, указуючи на те, що чим частіше відбуваються полові акти, тим сильніше прагнення до них.
На думку вчених, це порозумівається тим, що при активної полової діяльності велика кількість секрету передміхурової залози викидається назовні, у результаті чого в кров надходять малі дози його, що підсилює функцію яєчок і половий потяг.
Навпаки, чим рідше відбуваються полові акти, тим менше прагнення до них, тому що секрет передміхурової залози, що надходить у кров у великій кількості, гальмує діяльність яєчок.
Розглядаючив взаємовідносини між передміхуровою залозою і половими залозами як рефлекторна взаємодія. При цьому в нормі рефлекси, що виходять з яєчок, викликають приплив крові до передміхурової залози і підвищують її секрецію. У свою чергу, підвищення секреції передміхурової залози знижує секрецію яєчок, у зв'язку з чим і настає рівновага в діяльності цих органів.
Факти, що говорять про існування зв'язку між сім'яниками і передміхуровою залозою, а також про регуляторний вплив яєчок на її
варіабельність і ріст, спонукали дослідників до ретельного вивчення морфологічних і функціональних змін передміхурової залози під впливом кастрації і наступного застосування полових гормонів.
Кастрація веде за собою атрофію залози, лігірування vas deferens подібної атрофії не викликає. Вивчаючи за допомогою електронного мікроскопа гістоструктуру передміхурової залози в різний термін після

 
 

Цікаве

Загрузка...