WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

загальний струм крові затримується в передміхуровій залозі секрету, що змінює нейрогуморальне середовище організму. Усі ці симптоми, безсумнівно, повинні бути приписані порушенню ендокринної функції передміхурової залози.
Загальновідомий факт, що кастрати, що втратили полові залози до розвитку передміхурової залози, є такими в повному змісті цього слова, тоді як у кастратів, позбавлених полових залоз після розвитку передміхурової залози, на довгий час зберігаються ерекція і можливість здійснення полового акта. Це клінічне спостереження є, на думку внутрішньої секреції передміхурової залози.
Вважаючи, доказом внутрішньої секреції передміхурової залози той факт, що серед хворих захворюваннями простати найбільш частим конституційним типом є дегестивний тип і щообличчя, що страждають простатитом, є антиподами хворих цукровим діабетом (серед них майже немає страждаючих діабетом); крім того, у районах, у яких розповсюджений ендемічний зоб, спостерігається дуже багато випадків гіпертрофії передміхурової залози. ^
Вчені висловили припущення про гормональну діяльність передміхурової залози і її упаді в пожилому віці. Своє припущення вони обґрунтовували на великому клінічному матеріалі, що свідчив про те, що у випадку відсутності лікувального ефекту при пересадженні яєчок введення екстракту передміхурової залози приводить до припинення імпотенції, поновленню полової функції і поліпшенню загального стану. При цьому особливо гарні результати були отримані у хворих з вилученою передміхуровою залозою з її гіпертрофією.
Доказу існування внутрішньої секреції передміхурової залози, головним чином, ґрунтуються на клінічних спостереженнях. Однак вкажемо і на деякі експериментальні факти: а) простатектомія викликає в собак гноблення сперматогенезу, що відновляється після введення гліцеринових екстрактів
передміхурової залози; б) введення екстрактів передміхурової залози експериментальною твариною іноді викликає негативний азотистий баланс.
Відомо, що одним з методів з'ясування ролі ендокринної залози в організмі є вивчення її впливу (шляхом видалення чи введення її екстрактів) на ті чи інші відправлення організму. У цьому відношенні велике значення могли б мати роботи з вивченню наслідків простатектомії. Однак таких досліджень мало і результати їх суперечливі.
Вивчення впливу на полові залози додаткових полових структур, до яких відноситься і простата. Він показав, що видалення гребеня в півнів веде до збільшення сім'яників і плідності.
Аналізуючи ці результати, висловам припущення про наявність реципрокного взаємозв'язку між додатковими половими структурами і гонадами, зобразивши її схематично в такий спосіб:
Гіпофіз гонади гребінь.
Повторили і розширили експерименти. Вони установили, що сім'яники позбавлених гребеня курчати значно збільшуються через кілька місяців після видалення гребенів у порівнянні з контрольною групою курчат. Це підтвердило положення про існування реципрокного зв'язку між гонадами і гребенем, однак форму цього взаємозв'язку автори виразили трохи по іншому:
гребінь,
гіпофіз гонади
Можливість гребеня і, отже, додаткових полових структур впливати на полові залози спонукали провести роботи, що мають своєю метою установити, чи існують реципрокні взаємини між сім'яниками і передміхуровою залозою.
Досліджуючи взаємини між сім'яниками і простатою, знайшов, що повне видалення останньої в дорослих пацюків не викликає змін
гістологічної структури полових залоз принаймні протягом 4-7 місяців після видалення.
Вчені встановили, що простатектомія не впливає на лібідо білих мишей і структуру насінників, викликаючи атрофію сім'яних пухирців.
Експериментуючи на морських свинках, І. Lowlah (1930) не установив яких-небудь мікроскопічних змін у полових залозах після видалення простати. Не було встановлено скільки-небудь помітних гістологічних відхилень у гіпофізі, наднирках, щитовидній залозі і сім'яниках після простатектомії в пацюків.
Після введення екстрактів простати в експериментальних тварин виявлені ознаки гіперфункції в наднирках, щитовидній залозі й у клітках підшлункової залози. Інші автори вважають, що екстракт простати гальмує функції наднирок, зменшуючи зміст у них аскорбінової кислоти.
Екстракти простати роблять дія і безпосередня на передміхурову залозу, збільшуючи висоту й активізуючи функцію її залозистого епітелію.
Частина авторів не визнають існування інкреторної діяльності передміхурової залози (С. Huggins, 1945; A. Carrol,. 1948).
У зв'язку з з'ясуванням питання про фізіологічну роль передміхурової залози в організмі становлять великий інтерес дослідження функції окремих її частин.
Відомо, що в процесі розвитку закладка передміхурової залози походить з п'яти окремих трубочок, що поступово диференціюються в п'ять окремих часток. І хоча цей поділ на частки майже губиться до моменту народження, можна з великою підставою припускати, що в змісті своєї функції кожна частина передміхурової залози зберігає індивідуальність.
Передміхурова залоза має дві різні по своїй функціональній значимості частини. Мозкову частину, чи внутрішню залозу, що знаходиться під впливом жіночих полових гормонів, і кортикальну, чи "чоловічу", функцією якої, по Блюму, є активізація сперматозоїдів і збільшення
обсягу сперми.
Функція "жіночої", чи мозкової, частини передміхурової залози не встановлена, але дуже можливо, що вона відповідальна за утворення естрогенів у чоловічому організмі. Припущення про роль мозкової частини передміхурової залози у відомій мірі підтверджує той факт, що до моменту настання клімактеричного періоду в чоловіків, коли мається в наявності зрушення в співвідношенні жіночих і чоловічих полових гормонів убік переваги перших, гіпертрофується тільки "жіноча" частина передміхурової залози, тоді як "чоловіча" атрофується.
Клінічно гіпертрофія "жіночої" частини передміхурової залози характеризується явищами фемінізації чоловічого організму зі зворотним розвитком вторинних полових ознак і гінекомастією.
Ці спостереження дають підставу думати, що передміхурова залоза відіграє визначену роль у змінах гормонального балансу в організмі в зв'язку з віковими процесами інволюції й у механізмі виникнення ряду симптомів, характерних для андропаузи.
Дослідивши, що передміхурова залози пацюків складається з трьох самостійних частин, культури яких при експлантуванні їх з тими самими домішками мають різний характер росту. Тканини однієї частини передміхурової залози дають найкращий ріст епітелію і найбільш слабкий - сполучної тканини, тканини іншої частини, навпаки,-

 
 

Цікаве

Загрузка...