WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

Структурно функціональні особливості передміхурової залози людин на етапах антогенезу - Курсова робота

ЗАЛОЗИ
Вже в 90-х роках минулого сторіччя почалося глибоке вивчення питання про роль передміхурової залози в організмі, і в багатьох роботах того часу був зроблений висновок, що вона відноситься до залоз полової системи чоловічого організму.
Передміхурова залоза відсутня у нижчих тварин і з'являється тільки в ссавців. Те положення, що чітка анатомічна диференціація її як органа властива вищим видам цього класу, дозволяло думати про значення передміхурової залози не тільки для місцевого, сечостатевогоапарата, але і для життєдіяльності всього організму.
Роботами того часу було показано, що ріст і розвиток передміхурової залози в чоловічому організмі зв'язані з розвитком полового індивідуума, і в цьому відношенні вона знаходиться в сполученні не тільки з органами розмноження, але і з органами внутрішньої секреції. Ріст її починається в тримісячного ембріона. Він продовжується паралельно з ростом всього організму; до періоду полового дозрівання залоза цілком сформована як орган.
Передбачалося, що секрет передміхурової залози підтримує рух і життєдіяльність сперматозоїдів, підвищуючи їхню стійкість до різних несприятливих умов, наприклад, до зниження температури (А. В. Вишневський, 1909, 1910). Довгий час вивчення функції передміхурової залози проводилося в напрямку з'ясування її ролі в акті еакуляції і як екскреторного органа (виявлення стимулюючого впливу екскрета передміхурової залози на сперматозоїди).
У той же час анатомічне положення передміхурової залози, багате постачання нервовими волокнами, кровоносними і лімфатичними судинами дозволяло віднести її до числа важливих органів, що грають роль інгредієнта не тільки в системі полових органів, але й у системі залоз внутрішньої секреції.
На підставі цілого ряду експериментальних даних вважав, що передміхурова залоза, крім зовнішньої, має особу, специфічною внутрішньою секрецією. На його думку, матеріальною основою інкрета залози є спермін, найбільша кількість якого виробляється епітелієм простати.
Як відомо, спермін має властивість не тільки стимулювати полові функції взагалі, але і підсилювати загальний обмін і підтримувати енергію всього організму.
Примітними є висновки простатичний сік, не використаний у половому акті, накопичується в залозі і починає надходити в струм кровообігу, роблячи загальний вплив на організм. При цьому зовнішній секрет як би перетворюється у внутрішній (факультативна внутрішня секреція). Припущення про внутрішню секрецію передміхурової залози засновувала на досвідах, що показали, що витяжки з и тканин впливали на різні системи організму: підвищували артеріальний тиск,
сповільнювали пульс І учащали подих.
Той факт, що ріст і розвиток передміхурової залози залежать від функції сім'яниках полових залоз і що в насінниках і передміхуровій залозі є той самий білок, що має те саме фізіологічне значення, деякою мірою підтверджувало наявність внутрісекреторної діяльності передміхурової залози. Участь простати в механізмах нейрогуморальної регуляції підтверджували також результати численних клінічних спостережень.
Було замічено, що хвороби передміхурової залози, і особливо втрата її, викликають величезну пертурбацію у всьому організмі, обумовлюючи численні розлади, загальну прострацію, цілий ряд невралгій, припадки грудної жаби, меланхолію і глибокі зміни з боку психіки.
Підвищення функції передміхурової залози супроводжувалося такими загальними явищами, як утрата підшкірно-жирового шару, посилення нервово-м'язової збудливості, частішання подиху, підвищення кров'яного тиску, уповільнення пульсу, а зниження функції характеризувалося нейроастеничністю, меланхолією.
Ці спостереження дозволили багатьом клініцистам, з огляду на важливу роль передміхурової залози в організмі, називати її "другим серцем" чоловіка.
Відомим доказом внутрісекреторної діяльності простати є досліди, у яких вивчався вплив екстрактів її і яєчок на сечовий міхур тварин. Відповідно до результатів цих досвідів, при упорскуванні екстракту яєчок розслаблюється детрузор сечового міхура і скорочується сфінктер, що веде до збільшення місткості міхура. Навпаки, екстракт передміхурової залози викликає скорочення детрузора і розслаблення сфінктера, у результаті чого зменшується місткість сечового міхура і настає виділення сечі. Перерізання спинного мозку на рівні II шийного хребця, руйнування поперекового відділу мозку, перерізання гіпогастрального нерва і нервів еригенс не змінюють відповідної реакції міхура на простатичний секрет. Після атропінізації ж сечовий міхур не реагує на введення екстракту передміхурової залози. Ці дані дозволяють
вважати, що вплив передміхурової залози на сечовий міхур здійснюється внутрісекреторним шляхом.
Клінічні спостереження показують, що посилена секреція передміхурової залози викликає явища роздратування блукаючого нерва і приводить до розладу функції кишечнику, припадкам бронхіальної астми і серцебиттю.
В даний час ще немає достатньої кількості експериментальних робіт, що пояснюють ці патологічні стани при гіперфункції передміхурової залози. Однак ясно одне, що під впливом змін внутрісекреторної функції простати ці явища так чи інакше міняються.
Дійшовши висновку про наявність гормонів простати ще не встановленої природи, значення яких для соматичних і психічних проявів організму не може підлягати ніякому сумніву.
Результатом зміни діяльності передміхурової залози, обумовленого атрофією запаленням її тканин, є нервові і психічні розлади. Страждаючі простатитом - це сумні на вид, меланхолічні люди з імпотенцією при наявності вираженого лібідо.
При захворюваннях простати спостерігаються серцево-судинні порушення: явища стенокардії, задишка, екстрасистолія, серцебиття, обумовлені спазматичними явищами, викликаними підвищеним усмоктуванням її секрету.
Розглядаючи більшість захворювань передміхурової залози з погляду навчання про її внутрішню секрецію. Вважають, що виступаючі на перший план при атрофії передміхурової залози розлад сечовипускання, а також симптоми зменшення полової сили і зміна сперматогенезу можна пояснити тільки з погляду порушення ендокринної діяльності передміхурової залози в змісті її гіпофункції і порушенням рівноваги між діяльністю яєчок і передміхурової залози. З іншого боку, при атонії передміхурової залози скарги хворих в основному зводяться до загальних нервових розладів і стосуються нерідко органів, що не мають, здавалося б, прямого відношення до полової сфери. До них відносяться почуття постійної
утоми, дратівливість, безсоння, шлунково-кишкові розлади, серцебиття й інші, пояснення яким ми знаходимо в підвищеній усмоктуваності в

 
 

Цікаве

Загрузка...