WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Таємниці сну - Реферат

Таємниці сну - Реферат


Реферат з медицини
ТАЄМНИЦІ СНУ
Дехто твердить, що не бачить уночі жодних видінь. Такі люди помиляються, бо ті приходять завше до кожного, хто спить, але часто стираються з пам'яті, коли ми просинаємось (поки що єдині виявлені на Землі істоти, котрі не бачать снів, це, як довели науковці зі США, - крокодили).
Що ж таке спання і його неодмінний супутник сон? Мабуть, не лише звичайний дар природи й життєва необхідність, без якої й саме наше існування було б неможливим. Декотрі вчені схиляються до думки стародавніх містиків і їх новітніх послідовників, що сон є найприроднішою можливістю для кожної людини ще за життя в її щільному фізичному тілі торкнутися до інших світів (планів життя, потойбіччя. паралельних реальностей, космічних рівнів свідомості тощо - називайте як завгодно) з тим, аби в час остаточного переходу в тонкий світ після смерті ;ми вже були дещо готові, принаймні теоретично, в підсвідомості, до існування в інших сферах буття. Словом, йдеться про те, що сон можна вважати лише тілесним відпочинком від трудів праведних денних. Швидше, він є одним із видів праці людської душі над пізнанням себе й довколишніх світів.
Якщо стати на бік цієї точки зору, то маємо визнати, що, крім звичного нам тримірного світу, в якому живемо і який сприймаємо всіма п'ятьма органами відчуттів, існує й інша реальність (чи й декілька їх), для ознайомлення з якою нам і дарований сон. І ми кожної ночі - від народження і до смерті - блукаємо в цьому нематеріальному світі, спілкуємося з вищими сферами (або й, у гіршому разі, з нижчими) і так повніше осягаємо реальність усесвіту. Сама ж потреба у сні доводить, що люди назагал не можуть обійтися без такого спілкування. Коротше кажучи, ми, згідно з цими поглядами. - на третину свого життя ніби й не тутешні, а якісь ефірні істоти, котрі щоночі здійснюють польоти в тонкому тілі (тобто душею) у певних позачасових та позапросторових субстанціях, аби брати участь у тамтешніх дійствах...
Словом, тут є поле для фантазії, роздумів, творчої уяви. Існує велика кількість літератури на цю тему - від стародавніх манускриптів до творів сучасних учених, звідки однозначно випливає, що сон є природним вікном для сприйняття безконечної кількості енергетичних реалій, котрі взаємопересікаються в нас і де живуть в одному вузлі й наші минуле, сьогодення та буду-чина, і наше життя зі смертю і т. ін. За тими ж джерелами, сон - це один із найдоступніших кожному інструментів для розкриття таїн буття й людини. Крім нього, існують ще як мінімум два способи - медитація, де подібного досягається вольовим зусиллям, і високий рівень свідомої духовності (до нього сягали зокрема християнські святі), коли людина являє собою внутрішній океан непорушного Божес-твенного спокою І, перебуваючи в самій гущі земних подій, може водночас свідомо переміщатися в усіх без винятку планах всезагальної реальності...
Одначе ми не будемо занурюватися ні в численні духовні практики для досягнення такого стану, вироблені найкращими представниками людства в різні віки, ні в методики того, як навчитися керувати своїм сном і зробити польоти в тонкому тілі свідомішими. Бо на цьому етапі нашої розмови про одну з таємниць земного буття людини на нинішньому рівні наших знань про себе важливіше інше. Варто знати, що головною і визначальною для правильності нашого сну є вже сама мить засинання. Бо в цей момент так званий психічний центр особи, котрий є в кожного поряд із сімома основними чакрами - нервово-енергетичними вузловими пунктами у структурі людини як біопольової сутності, спрямовує душу туди, де нам потрібно отримати важливу інформацію чи "проробити", скажімо, деякі потойбічні причини наших прийдешніх подій, які ще мають статися з нами і котрі "недосяжні" для розгляду денною свідомістю тощо. Нерозуміння особою важливості цього чи якісь зовнішні перешкоди для нормального перебігу самого процесу призводять до того, що ми частіше допустимого "падаємо" в нижчі пласти буття (астрал, інфернальні плани...), наповнені жахливими на вигляд і шкідливими для людської психіки енергетичними сутностями. Цьому, до речі, сприяють іноді й прийняття надмірної кількості їжі безпосередньо перед сном, перегляд справжніх "фільмів жахів", негативні думки на адресу інших людей і т. ін. Тим-то за твердженням, скажімо, живої етики, ліпше переходити до сну з молитвою в серці, побажанням світові всього доброго, чи, лягаючи спати, настроювати себе на спілкування з Богом уві сні. Занадто часте перебування в інферно знесилює душу, і це реалізується на рівні фізичного тіла у вигляді розладів роботи тих чи інших органів, поганого настрою чи самопочуття, ранкової втоми тощо.
Отже, з усього сказаного висновуємо одне - необхідно, як це робили наші батьки, бабусі й діди, молитися перед сном. Бо видіння, навіть на думку "тверезих" учених, - це не результат сну, а його мета.
Переважна більшість дослідників вважають, що сон - це друге життя, в якому відпочиває фізичне тіло, але працює підсвідомість. Психологи стверджують, що за "сонними" звичками можна відслідкувати характер і звички людини. Наприклад, якщо людина і влітку натягує на себе пухову ковдру, це означає, що їй не вистачає в житті душевного тепла. Якщо спить, "згорнувшись калачиком", значить, підсвідомо приймає захисну позу, нікому не розкриває себе. Упевнені в собі сплять на спині - це королівська поза. Якщо людина уві сні обіймає того, хто спить поряд, - це ознака турботи, уваги і любові. Відвертання до стіни партнера досить часто свідчить про його замкнутість у власному світі.
У давні часи серед способів позбавлення життя була кара - позбавлення сну. Від того, що людині не давали заснути, вона з часом втрачала сили і помирала. Це свідчить про те, що жертви безсоння справді приречені на страшні муки: важка голова та "розбите" тіло лише кілька днів поспіль спричиняють загальне нездоров'я.
Щоб

 
 

Цікаве

Загрузка...