WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

необхідність.
Дитина починає досліджувати світ за допомогою рота. Тактильне відчуття в цей період життя сильніше за все виявляється на губах і язику. Пізніше дитина використовує кінчики пальців, якими вона торкається людей і предметів для їхнього відчуття і дізнавання.
Здатність мислити. Часто запитують, чи розумна дитина. Строго говорячи - ні. Розум - це здатність зіставляти виниклі проблеми з досвідом минулого. Немовля занадто мало жило на цьому світі, щоб мати будь-який досвід минулого. Однак у нього є здатність до навчання. Як губка, вона збирає враження, що надходять до нього від усіх органів почуттів. Мозок здорової дитини до моменту початку ходьби буквально начинений враженнями. У нас немає впевненості, що нудне дитинство веде до відставання в розвитку, але чи варто ризикувати.
Розвиток органів сприйняття. Для правильного розвитку необхідне подразнення органів почуттів. Яскраві іграшки, що рухаються перед очима дитини, пісенька, що співає мама, дотики, забави з дитиною, масаж, гімнастика, носіння на руках так само життєво необхідні, як і годування. Це емоційна їжа для повноцінного розвитку дитини. Але дитину не потрібно перезбуджувати. На надлишок роздратування вона реагує відверненням голови, гримасами, невдоволенням і плачем. Якщо після тривалого спілкування і гри у дитини з'являються ці реакції, виходить, їй потрібний відпочинок і сон.
ШІСТЬ СТАНІВ НЕМОВЛЯТИ
У дорослої людини сон складається з декількох циклів, що поділяються на два великих періоди: повільний чи спокійний сон, і парадоксальний сон, названий так тому, що цей стан не схожий на сон і на положення сплячої люди-
ни: виразна міміка, безладні рухи очей, часті пульс і подих, посилення електричної активності мозку. Це - сон зі сновидіннями. Однак протягом усього періоду новонародженості людина перебуває, по суті, у перехідному стані від сну до пильнування, у стані більш-менш активної напівдрімоти. Проте, її поведінка і реакції протягом доби помітно змінюються. Якщо ми будемо знати різні стадії сну, то зможемо краще зрозуміти реакції дитини.
Глибокий спокійний сон. Дитина спить зі стиснутими кулаками без найменших очевидних рухів, але її м'язи знаходяться в тонусі. У цій фазі виробляється гормон росту.
Активний парадоксальний сон. Дитина здається збудженою, з живою мімікою, посмішками, гримасами, очі рухаються під напівприкритими віками, руки і ноги роблять дрібні рухи, дихання нерегулярне, з паузами, що можуть тривати до 15 секунд. Вам здається, що дитина от-от прокинеться.
Дрімота. Дитина знаходиться в перехідному стані напівсну. У цей момент не беріть її на руки і не розмовляйте з нею, інакше вона прокинеться.
Спокійне пробудження. Дитина спокійна, уважно дивиться навколо, мало рухається, але може "відповісти" вам, зображуючи посмішку чи міміку.
Активне пробудження. Дитина дуже напружена, скоріше, збуджена, рухає руками і ногами. Здається, що вона легко може прокинутися.
Збуджене пробудження. Дитина нервує, стогне, голосно плаче, і вам ніяк не вдається ЇЇ заспокоїти. У перші тижні ці фази більш часті і довші, ніби фази спокійного пробудження чи сну, потім BQHH потроху зменшуються і зникають до 3-го місяця. Дайте їй виспатися. Даремно привчати немовлят до визначеного режиму сну. Потрібно дати йому можливість знайти свій власний ритм. Необхідні місяці, щоб воно знайшло необхідну рівновагу.
Не втручайтеся в цикли сну вашої дитини. Постарайтеся не плутати стан пильнування й активний парадоксальний сон, коли дитина здається збудженою, відкриває очі, чи посміхається, пхикає уві сні. Не беріть її на ру-ки, не думайте, що вона просить вас про це, їй потім важко буде заснути. Почекайте, поки вона виявить свої бажання більш чітко. Ви швидко навчитеся розрізняти ці стани.
ДИТИНА САМА ПІДБЕРЕ ПОТРІБНИЙ РЕЖИМ
Режим дня - це правильний розподіл у часі і правильна взаємопослідовність в задоволенні фізіологічних потреб організму: пильнування, сну і годування, а також своєчасної зміни різних видів діяльності під час пильнування.
Правильний режим сприяє нормальному функціонуванню всього організму, оберігає нервову систему від втомлення. При народженні у дитини немає ніякого режиму сну і пильнування, вона засинає в різний час дня і ночі, різна і тривалість кожного відрізка сну.
На першому місяці виробляється добовий ритм сну і пильнування, зі 2-3 місяця - денний ритм і правильна послідовність сну, годування і пильнування. Спочатку потрібно прослідити за ритмом, який встановлює сама дитина, а потім поступово встановити режим, зручний для дитини і для матері. Гнучкий режим - це зведення кількості годувань до розумного в більш або менш певні години і припинення нічних годувань, як тільки дитина буде до цього готова. Таким чином, вільний режим не означає безладне годування кожні 1-2 години, як тільки дитина прокинеться або занепокоїться. Уміло складений режим з урахуванням індивідуальних особливостей дитини забезпечить бадьорий, урівноважений, емоційно позитивний стан малюка.
В міру зростання режим дня ускладнюється. Враховуючи реакцію дитини на будь-яку зміну режиму, потрібно пам'ятати, що зміни треба вводити поступово, дотримуючи послідовність режимних процесів, сон, годування, пильнування.
У години, встановлені для сну, треба створювати умови, сприятливі для засинання, а в часипильнування - умови, що активізують рухову і емоційну активність дитини. Дуже корисно під час денного сну перебування на свіжому повітрі. Дитина швидко засинає, сон її стає тривалим і глибоким.
Під час пильнування необхідно різноманітити діяльність дитини. У перші місяці це чергування положень, зміна іграшок, розмова з дитиною, гра, фізичні вправи, масаж.
ОСНОВНЕ ПРАВИЛО ГОДУВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНОГО
Годувати "на вимогу" - значить, давати малюку їсти, коли він голодний, а не по режиму. Голод - це нове відчуття для дитини: в утробі матері його "підгодовували" постійно. Тепер же він вимушений подовгу обходитися без їжі. Його системі травлення ще важко справитися з великою кількістю їжі, що надходить через довгі інтервали. Тому на перших порах основне правило - годувати потроху і часто. Якщо Ви будете примушувати
малюка чекати годування, після того, як він сам попросив, ні до чого хорошого це не приведе - він так настраждається, що не буде смоктати і його довго доведеться заспокоювати. Відгукуючись на прохання малюка, Ви не балуєте його. У перші тижні він прокидається і плаче, тому що зголоднів. У міру зміцнення системи травлення і зростання шлунка збільшуються інтервали між годуваннями і кількість їжі.
ЧАСТОТА ГОДУВАНЬ НОВОНАРОДЖЕНОГО
Вимагати їжу малюк буде, як тільки відчує голод. Спочатку ці вимоги будуть вельми частими. У новонароджених немає чіткого "розкладу". На 3-4-й день годувати доведеться кожні 2-3 години, в денний час разів вісім, не вважаючи коротких вечірніх годувань. Вночі, напевно, треба буде годувати разів 2-3, тому що немовлята до шеститижневого віку рідко сплять більше 5-ти годин підряд. Діти, яких годують грудьми, зазвичай вимагають їжу частіше, ніж ті, що на штучному годуванні, оскільки грудне молоко за-своюється легше і швидше, ніж молочна суміш. Через три місяці малюк, швидше за все, вже зможе пристосуватися до режиму годування з інтер-валами в 3,5-4 години: п'ять разів вдень і 1-2 рази протягом ночі. Якщо Ви годуєте молочною сумішшю, можливо, вдасться перейти на цей режим трохи раніше.
ЛІТЕРАТУРА
Венцковський Б.М., Березний В.В., Отт В.Д., Шунько Є.Є. "Енциклопедія для батьків ви та ваш малюк".

 
 

Цікаве

Загрузка...