WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

для закріплення рефлексу. У цьому випадку діти починали ходити швидше. Більш охоче дитина буде ходити не по суші, а по гумовому килимку у ванній, коли вода налита їй під груди.
Хватальний рефлекс. Якщо до внутрішньої сторони руки доторкнутися пальцем чи будь-яким предметом, то дитина стисне його в кулачку дуже сильно. Цей рефлекс широко використовується в комплексі динамічної гімна-стики. Коли дитина навчиться брати предмети, приблизно на 4-му місяці життя, цей рефлекс змінюється усвідомленим хватанням. На стопах ніг також виявляється хватальний рефлекс. При натисненні на стопи ніг дитини її пальці починають згинатися і залишаються в такім положенні доти, поки не припиниться роздратування.
Плазувальний рефлекс. У немовлят є плазу-вальний рефлекс. Дитина підтягує ніжки під себе, при цьому просуваючись вперед, їй можна трошки допомогти, підставивши свої долоні під її п'яточки. Здорове немовля може в перший же день повзти дуже далеко, тому спочатку бажано використовувати "гніздечко" - обмежений простір, з якого дитина не може виповзти.
Захоплюючий рефлекс, відомий за назвою рефлексу Моро. Шум чи зміна положення лякають дитину, і вона реагує на це бурхливими рухами тіла. Вона швидко і високо підкидає свої ручки і ніжки. На 4-му місяці життя цей рефлекс у дитини згасає.
СВІТ ПОЧУТТІВ ДИТИНИ
Немовля може все, що сприймає своїми органами зору, зв'язувати воєдино, упорядковувати і реагувати на це. Відразу після першого подиху дитина починає користуватися своїми органами почуттів, щоб пізнавати світ, у який вона прийшла. Маля не тільки використовує навички, отримані в утробі матері, за короткий час воно швидко навчається всьому новому. У нього є величезні потенційні можливості багато чого засвоювати.
Сучасні дослідження дають відповідь, що ж саме бачить і почуває дитина відразу після народження.
Зір. Якщо дитина народжується в приміщенні з приглушеним світлом, вона широко відкриває очі і починає оглядатися навколо. Якщо вона народжується в родильній кімнаті з яскравим освітленням, то щільно стуляє очі: вона робить так, щоб не осліпнути в перший момент. Відразу після народження дитина шукає зоровий контакт із мамою. Еволюція надала немовляті ідеальний зір для виживання. Найкраще дитина бачить на відстані 20 см. Вона може в межах 20-30 см зосереджувати зір на будь-якому об'єкті. З погляду виживання, таким об'єктом є його мати і їжа, а все інше на цій стадії розвитку може лише привести дитину до паніки. Тому гострота зору в дитини на відстані ще в 20-30 разів слабкіша, ніж у дорослого, а очі ще не здатні налаштовуватися на далекі і близькі об'єкти. Блаженне небачення маляти дозволяє йому залишатися спокійним і одночасно ідеально сприйнятливим до сигналу, що надходить від його захисниці. Дитина поки не сприймає деталі. Притягає дитину обличчя - велике коло, на якому є два маленьких кола і горизонтальна і вертикальна смуги носа і рота. Йому подо-бається усе, що рухається і випромінює емоції. Ви можете помітити, що рухи обох очей ще недостатньо скоординовані, однак, це не косоокість. Діагноз косоокості в дитини встановлюється до третього місяця життя, коли зоровий нерв майже цілком сформований. У цей період дитина може краще наводити погляд на навколишні предмети, чіткіше їх бачити, довше на них зосереджуватися. Предмети, що рухаються, він буде проводжати очима, її усе більше починає цікавити навколишнє. Приблизно з 6 місяців вона починає відрізнят" облич-:- інших людей, крім мами і папи. Одночасно вклю-чається реакція занепокоєння і тривоги на незнайомий подразник. Хоча цілком зір формується лише до 4 років, до року більшість дорослих реакцій на зовнішній зоровий подразник вже сформована. Однорічна дитина вже цілком візуально адаптована.
Слух. Слух дитини також натренований ще з внутрішньоутробного життя. Там вона чула биття серця матері, пуповини, різні звуки ззовні. Хоча слуховий нерв цілком розвивається лише до кінця першого року, у дитини яскраво виражена здатність чути з періоду новонародженості. Вона відразу відрізняє знайомі голоси від чужих. Найбільше слух дитини настроєний на голос мами, і це не дивно, адже вона звикла вже до її голосу. Відразу після народження і протягом ще декількох днів внутрішнє вухо дитини заповнене рідиною, що зм'якшує сприйняття неймовірної
кількості різноманітних звуків, які обрушуються на дитину після появи на світло.
Дитина повертає голову в напрямку, звідки доноситься звук. Установлено, що дитині більше подобаються високі частоти, ніж баси. Багато дорослих людей інстинктивно змінюють тембр голосу на більш високий при розмові з дитиною, адже такий голос їй подобається більше. Мама, що розмовляє з дитиною, що воркоче над нею, робить їй неоціненну послугу. У людини слух прямо поєднаний з унікальною функцією, якою не володіє більше ніяка істота на Землі, - здатністю до зрозумілої мови, її здатність до сприйняття і розходження звуків ідеальна. Починаючи зі стадії статевого дозрівання, вона починає вгасати. Іронія полягає в тім, що до того моменту, коли людина зможе скористатися дорогою стереосистемою, вона вже не зуміє її по-справжньому оцінити.
Органи нюху. У світі дорослих зір безроздільно панує над нюхом, однак, у житті дитини її ніс відіграє дуже важливу роль. Дитина відразу після народження розрізняє запахи, вона відразу впізнає свою матір по спе-цифічному запаху її шкіри. Вона розрізняє запах молока. Притягнута запахом молока, дитина відразу прагне ссати груди. По запаху вона може відрізнити свою маму від іншої жінки. Дивно, але і мати може по запаху впізнати свою дитину без будь-яких інших підказок. З усіх почуттів запах і смак для дитини відіграють найважливішу роль. Дитина накладає свій запах на материнські груди, на свої іграшки і пелюшки. Після того, як їх випруть, дитина втрачає до них інтерес.
Смак. У лоні матері дитина вже розрізняла смак. В роті в немовляти на тисячубільше смакових рецепторів, чим у дорослої людини, деякі з них розташовані навіть за щоками. Усі вони спрямовані тільки на одне - на сприйняття материнського молока. Численні проведені експерименти з підслащення і підсолювання навколоплідної рідини показують, що дитині різноманітні смакові відчуття були небайдужі. Існують чотири основних смаки: солодке, кисле, солоне і гірке, котрі в сполученні дають усю ту гаму смакових відчуттів, якими насолоджуємося ми, дорослі. Але в дитини працює інша динаміка. Розчин цукру викликає сильний смоктальний рефлекс, а розчин солі - зовсім іншу реакцію. Ці механізми забезпечують дитині дотримання строгої молочної дієти. Не випадково дорослі в момент сильного щиросердечного хвилювання шукають заспокоєння в чашці солодкого чаю чи гарячого шоколаду, так вони регресують у стан дитинства.
Смакові пристрасті, на думку вчених, формуються ще з періоду внутрішньоутробного життя. Якщо під час вагітності Ви вживали часник, цибулю чи прянощі, Ви можете вживати їх і під час грудного вигодовування. Хоча молоко буде мати запах цих речовин, дитина буде з апетитом споживати те, до чого вона вже звикла.
Почуття дотику. За допомогою дотику немовлята можуть відчувати тепло, холод і біль. Це теж розвинено з часу перебування в лоні матері. Інтенсивний тілесний контакт, погладжування, носіння на руках особливо важливі на початку тому, що сприяють кращому здоровому розвитку дитини і є необхідним компонентом для розвитку органів почуттів. Вони також сприяють утворенню визначених гормонів, що впливають на ріст і розумовий розвиток дитини. Тому те, що маленька дитина проситься на руки - не примха, а життєво важлива для неї

 
 

Цікаве

Загрузка...