WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

нормально. Якщо дитина постійно видає подібні звуки уві сні, Вас це не повинно турбувати. З іншого боку, якщо ускладнене дихання виникає раптово і має зовсім інший звук, ніж постійне дихання - це може бути викликано крупом, астмою чи іншим захворюванням. У цьому випадку, не відкладаючи, порадьтеся з лікарем.
Здригування. Немовлята здригаються від голосних звуків і несподіваних змін положення тіла. Деякі діти більш чуттєві, інші менш.
Тремтіння. У деяких немовлят часом буває тремтіння підборіддя, рук і ніг. Це ознака того, що нервова система ще не досконала. Згодом ці явища проходять. Посмикування уві сні також бувають у багатьох маленьких дітей. Якщо посмикування здобувають характер повторюваних і переходять у тремтіння і посмикування всього тіла, у цьому випадку потрібно обов'язково порадитися з лікарем.
Жовтяниця немовлят. Фізіологічна жовтяниця зумовлена розпадом зайвих червоних кров'яних тілець. На ранніх стадіях життя печінка багатьох немовлят не в змозі справитися з величезною кількістю жовто-червоного пігменту, білірубіна, і не може цілком вивести його через нирки. Білірубін фарбує шкіру дитини в жовтий колір. Звичайно жовтяниця наростає з 2-го по 5-й день. До 2-х тижнів вона проходить. Якщо жовтяниця тримається довго, дитину потрібно показати лікарю для визначення концентрації білірубіна в крові. Якщо виявиться, що рівень білірубіна великим, дитині буде потрібно лікування.
Ікання. Це рефлекторний рух діафрагми - плоского м'яза, що відокремлює живіт від грудної клітки. Ікання з'являється після їжі і триває кілька хвилин. Воно зовсім безпечне і не турбує дитину. Це - знак того, що їжа потрапила в шлунок. Дитина звичайно спокійно переносить ікання, але можна її приголубити в цей момент.
Чхання. Якщо дитина в перший місяць чхає сухо чи в неї є окремі скоринки в носі - це зовсім нормальне явище. Відбувається післяпологове очищення організму. Сухі покахикування, почихування зовсім не означають, що дитина застудилася. Якщо ж з носа дитини течуть рідкі виділення - це нежить і її потрібно лікувати.
Сеча дитини. Відразу після народження до появи в мами молока дитина мочиться рідко, а з 3-го дня, після того, як одержує вже достатнє
харчування, починає мочитися часто - до 20 разів на добу. У перші дні сеча має інтенсивно жовтий і навіть коричневий колір, у наступні дні стане абсолютно прозорою і не буде залишати плям. Використовуйте підгузники, особливо під час сну.
Стул дитини. Перші два дні після пологів стул дитини темний, чорний чи чорно-зелений і по консистенції в'язкий. Це виходить меконій, першородний кал - усе, що назбиралося у дитини в кишечнику за внутрішньоутробне життя. Після двох днів починається перехідний стул, він ще схожий на меконій, але вже більш світлий і не такий густий. Через 4 дні в дитини встановлюється звичайний дитячий стул консистенції сметани від солом'яного до яскраво-жовтого кольору. Не хвилюйтеся, якщо стул дитини не зовсім однорідний і в ньому присутні грудочки.
Статеві органи. Збуджена крайня плоть у хлопчиків і виділення з піхви у дівчаток, а також припухання молочних залоз і скупчування в них молочка зв'язано з гормональними змінами в організмі немовляти, У дівчинки виділення можуть бути білими, прозорими, рожевуватими, червоними, аж до маленької менструації. У дівчинки усі виділення потрібно акуратно вимивати ваткою. У хлопчика, акуратно зводячи шкірочку з голівки члена, промивати крайню плоть. До кінця першого місяця всі ці явища закінчаться.
Молочні залози. Припухлість молочних залоз може бути як у дівчаток, так і у хлопчиків. Під впливом гормонів у них збирається зовсім мало молочка, і вони злегка припухають. Якщо при цьому немає почервоніння і біля сосочка немає затвердінь, то робити нічого не потрібно. Якщо ж припухлість досить велика, залоза тверда, то це трохи схоже на грудницю, як у мами, застій молочка. У цьому випадку потрібно прикласти капустяний лист, попередньо злегка відбивши його й обдавши окропом. Можна ви-користовувати компрес із сиру. Добре зарекомендував себе корж із чорного хліба, меду й олії. Олію і мед потрібно злегка розігріти, потім замісити небагато тіста з чорного хліба так, щоб вийшов корж. Цей корж потрібно остудити і покласти на грудку дитини. Якщо ці методи не допомогли, і залоза досить тверда, у цьому випадку ми рекомендуємо зробити компрес з камфорною олією. Як правило, після цього відступає будь-яке набухання грудей у дітей.
Пупок. Після пологів пуповину перерізають в 2-3 см від живота дитини. Частину пуповини, що залишилася, потрібно кілька разів у день рівномірно обробляти густим розчином марганцівки чи зеленкою, сушити. Важливо ретельно обробити зріз пуповини, а також усю довжину пуповини аж до пупочного кілечка. Його обробляти не потрібно. Інакше на животику в дитини будуть ранки і буде сильно лущиться шкірочка. Через кілька днів після народження, частіше на 4-5 день, пуповина відпадає сама. Після цього залишається ще нетривала пупочна ранка, яку потрібно кілька разів у день ретельно промивати 3%-ним розчином перекису водню. Зручно з піпетки капнути пару крапель у пуночок, а потім стерильним ватяним тампоном ретельно вимити пупочне кілечко. Раз у день після обробки перекисом рекомендується обробити пупок зеленкою. Бажано це робити після купання дитини.
Поки є культя пуповини, дитину не купають, а коли пуповина відпала і зажила пупочна рана, дитину можна купати вже без всяких обмежень. Пупок не важко містити в чистоті, і тоді він затягнеться швидко й акуратно.
Багато батьків турбуються, що може утворитися пупочная грижа. Потрібно дати трохи підрости маляті, коли жировий прошарок збільшиться, пупок перестане випинатися. Гарною профілактикою пупочной грижі є заняття гімнастикою для зміцнення м'язів живота.
РЕФЛЕКСИ
У новонародженої дитини є рефлекси. Частина з них життєво важливі, наприклад, дихальний рефлекс. Він зберігається на все життя. Інші рефлекси - архаїчні. Вони зіграли свою роль у внутрішньоутробному періоді життя, а зараз будуть поступово зникати, поступаючись місцем руховим навичкам і умінням. Дуже важливо, чи має дитина архаїчні рефлекси, тому що їхня присутність свідчить, що нервова система працює, а також показує рівень розвитку дитини. Пошуковий рефлекс. Цей рефлекс розрізни-мий відразу після народження і зв'язаний з пошуком їжі. У відповідь на погладжування в зоні кута рота, дитина повертається убік ва-шогопальця і відкриває рот. Таким чином, дитина шукає джерело харчування. Цей рефлекс допомагає дитині відіпукати материнські груди і припасти до їх.
Смоктальний рефлекс. Як тільки дитина трошки відпочине після пологів, їй відразу хочеться їсти, і мати під час годування зауважує, що в дитини сильно розвинений смоктальний рефлекс. Дитина починає інтенсивно ссати, коли вона відчуває в роті сосок або навіть палець. Важливо, щоб перше ссання дитини було з грудей, тоді вона добре запам'ятає цей процес, і добре буде ссати груди.
Ковтальний рефлекс. Діти вміють ковтати і тому відразу можуть ссати молозиво з грудей мами і проковтувати його.
Автоматичне крокування. Якщо немовля підняти так, щоб ступні його ніг спиралися об стіл, воно автоматично починає крокувати, "як космонавт". Цей рефлекс згасає через 3-6 тижнів. Іноді в дітей ноги заплітаються, або цей рефлекс виражений слабко. У цьому випадку дитині знадобиться спеціальний масаж, вправи у воді для того, щоб "розплутати ніжки". Проводилися експерименти, коли дітям не давали забути цей рефлекс, а продовжували і після 3-6 тижнів ставити дитину на ноги

 
 

Цікаве

Загрузка...