WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат

Новонароджена дитина рефлекси, стани, режим годування проблеми - Реферат


ПОШУКОВА РОБОТА:
на тему:
"Новонароджена дитина: рефлекси, стани, режим, годування, проблеми"
Виконала:
Платановська
ПЛАН
o Я - немовля!
o Як виглядає немовля
o Рефлекси
o Світ почуттів дитини
o шість станів немовляти
o дитина сама вибере потрібний режим
o основне правило годування немовляти
o універсальне харчування
o чим відрізняються хлопчики та дівчатка
o форма спілкування з дорослими
o проблеми немовляти
В утробі матері дитина одержувала все необхідне, її організм був біологічно зв'язаний з нею через плаценту. Відразу після народження все різко міняється: розвертаються і починають функціонувати легені, перебудовується система кровообігу, травлення та інші. Адаптація людини до внеутробного стану продовжується кілька тижнів і називається періодом новонародженості.
Відразу після народження стан немовляти оцінюється по 10-бальній шкалі Апгар. Апгартест названий на честь його творця американського лікаря Вірджинії Апгар. В даний час він застосовується в усьому світі. Дитина одержує оцінки від 0 до 2 балів із наступних п'ятьох показників: серцева діяльність, подих, м'язовий тонус, рефлекторні рухи і колір шкіри. Сумарна оцінка 9-10 балів - оптимальна, 7-8 - норма, 5-6 - невеликі відхилення, 4-0 - сильні відхилення в стані дитини.
ЯК ВИГЛЯДАЄ НЕМОВЛЯ
Пропорції тіла немовляти істотно відрізняються від пропорцій дорослої людини. Голова немовляти здається дуже великою і важкою для його крихітного тільця. До моменту народження вона складає четверту частину тулуба, до 2-х років - п'яту, до 18 років - наближається до 1/8.
Пропорції частин тіла. Спочатку тулуб дитини довший, ніж кінцівки, а руки довші, ніж ноги. Стопи маляти здаються непомірне великими, живіт видається вперед, виглядає надутим. У дитини ще слабко розвинений підшкірний жировий прошарок, тому вона може здаватися худою. Згодом співвідношення частин тіла зміниться, жировий прошарок збільшиться.
Голова. У немовляти рідко буває ідеально кругла голова. Здавлювання голови під час пологів і зсув кісток черепа для захисту мозку звичайно призводять до зміни її форми. Часто голова
буває овальної форми для того, щоб дитина легше проходила по родових шляхах. Вона може бути набряклою, здавленою в деяких місцях чи витягнутої в довжину. Деформації виникають через сильний стиск м'язами матки під час схваток. Але навіть, якщо голова і здається злегка шиш-куватою чи припухлою, мозку шкода не заподіяна. Вже на першому тижні життя дитини деформація форми голови помітно зменшується.
Зуби. Немовля звичайно народжується без зубів. Перші зуби прорізаються на 4-8-му місяці життя. Дуже рідко трапляється, що дитина народжується з зубами чи вони з'являються раніше встановленого терміну. Це заважає грудному годуванню, тому що зуби можуть ранити сосок.
Шкіра. Шкіра немовляти рідко виглядає ідеально чистою. Нерідко зустрічаються червоні і блакитнуваті плями, червоні чи білі прищики з жовтою серединою. Шкіра дитини, якщо її внутрішньоутробний період супроводжувався недостатнім харчуванням, майже завжди зморщена. Блакитні плями, що виглядають як синці, насправді пов'язані з тимчасовою зміною шкірного пігменту, вони частіше зустрічаються в дітей з темним кольором шкіри, зовсім нешкідливі і згодом зникають. До кінця першого місяця шкіра звичайно очищується.
Змащення. При народженні шкіра дитини покрита білою жировидною речовиною, яку називають первородним змащенням. Вона є природним захистом шкіри. Після пологів її можна залишити, щоб вона всмокталася.
Висипання. У деяких дітей з'являються плямисто-червонуваті висипання з маленькими білими крапками. Це триває кілька днів і проходить без лікування.
Прищики. У немовляти бувають різні прищики. Більшість з них викликано недостатньо гарним функціонуванням шкіри і її пір. Червоні чи білі прищики з жовтою серединою на кінчику і крилах носа зникнуть самі через кілька днів.
Лущення шкіри. Деякі діти народжуються із сухою шкірою, що лупиться, на долонях і підошвах, що не є ознакою екземи і зникає через кілька днів.
Тім'ячко. Тім'ячко - це м'яка ділянка на голові дитини, місце з'єднання 4-х кісток, що утворять верхню частину черепа. Поступово кістки зростуться і тім'ячко зникне. Тім'ячко закривається в період між дев'ятим і вісімнад-цятим місяцем життя, звичайно до року. При спостеріганні видно, як тім'ячко пульсує в ритмі пульсації серця. Тім'ячко захищене дуже щільною плівкою, тому зашкодити йому при звичайних маніпуляціях з дитиною практично неможливо.
Волосся. Багато дітей народжуються відразу з волоссям. Це волосся може залишитися, а може стертися. У дитини може бути волосистий пушок (лануго) по всьому тілу, на плічках, вушках, скронях, обличчі. Не хвилюйтеся, це зовсім нормальне явище, пушок стирається 1-2 тижня.
Нігті. Доношена новонароджена дитина відразу має нігті трохи довші за кінчики пальців. Вони ростуть дуже швидко. Кожні три дні рекомендується зрізати нігті, щоб дитина не подряпалася. Нігті потрібно обрізати в міру їхнього росту, тоді вони будуть правильно рости, не загинатися, не ламатися і не вростати в шкіру пальчика дитини. На ручках нігті потрібно обрізати відразу після народження, а потім - приблизно, кожні чотири дні. їх потрібно обрізати маленькими манікюрними ножничками з закругленими кінцями. Бажано це робити, коли дитина спокійна, спить чи розслаблено лежить. Перший і другий рази з незвички може бути важко, а потім ви звикнете і ніяких складностей з цим виникати не буде.
Очі. У всіх немовлят спочатку блакитні або сіро-блакитні очі. Це зумовлено тим, що в райдужній оболонці відсутні пігменти. Природні пігменти почнуть утворюватися через кілька тижнів після народження, і очі дитини почнуть здобувати колір. Але тільки в рік чи два в дитини сформується визначений колір очей. Відразу після народження очі злегка набрякли. Це відбувається внаслідок сильного стиску під час пологів. Набряклість проходить сама через кілька днів. Дитина спочатку косить очима, і це нормально, тому що умінню бачити дитина буде ще вчитися. Якщо ж дитина продовжує косити в два місяці, покажіть її лікарю.
Новонароджена дитина звичайно плаче без сліз, а приблизно до місяця в неї з'являються перші сльозинки. Слізні протоки в багатьох немовлят закупорені чи звужені, тому сльози не можуть випливати, і в куточках очей утворяться білі виділення. Це звуження проходить саме в перші місяці життя.
Родові плями. У немовляти можуть бути рожеві цятки на переніссі, століттях, на підборідді і вгорі на шейку біля голівки. Мова йде про збільшені кровоносні судини, що зменшаться через кілька місяців. Вони називаються геман-гиомой. Гемангиома - червоного кольору, іноді небагато припухла, і може досягати розміру пя-тикопійочної монети. Вона не доставляє незручності дитині і часто проходить згодом сама по собі. Через місяць-два вона буде менш помітна, а до року чи до трьох не буде відрізнятися від інших ділянок шкіри.
Кефалогематома. Кефалогематома - пухлина, що виникає під час пологів. Під шкірою в дитини збирається кров. Невеликі кефалогематоми розсмоктуються в перші години чи дні після
пологів. Якщо після 2-х тижнів у дитини ще є кефалогематома, обов'язково покажіть її хірургу. При необхідності лікар видалить цю кров шприцем. Якщо ж ви упустите час і покажете дитину після місяця, то пухлина може ущільнитися і її прийдеться зіскрібати.
Дихання дитини. Новонароджені діти дихають неритмічно. Часом їхнє дихання стає слабким, ледь чутним. Іноді дитина хропе уві сні. Це

 
 

Цікаве

Загрузка...