WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Внутрішнє середовище людини і здоров'я - Реферат

Внутрішнє середовище людини і здоров'я - Реферат

Внутрішнє середовище людини і здоров'я
Важливу роль у формуванні внутрішнього середовища людини і її здоров'я мають умови життя, харчування, а також паління тютюну, вживання алкоголю, наркотичних та інших речовин, офіційно не визначених наркотиками, які шкідливо впливають на організм людини, особливо на дітей і підлітків. На превеликий жаль, за останні роки кількість наркоманів у світі зросла, особливо серед молоді. Це стало національною бідою для багатьох країн світу. Як показали дослідження ВООЗ, у світі близько 30% підлітків до 15 років палять, а близько 70% почали паління до 18-річного віку.
Серед захворювань, які пов'язані з палінням, провідне місце займає ішемічна хвороба серця - одна з головних причин смерті населення у світі. Тютюновий дим є провідною причиною зростання захворювань на рак легенів, який зустрічається у тих, хто палить, у 4 рази частіше, ніж у тих, хто не палить. Курці в 10 разів частіше хворіють на рак горла, ротової порожнини і т. ін.
При палінні порушується надходження крові в головний мозок, що призводить до послаблення пам'яті, склерозу мозкових судин.
Справжньою бідою для здоров'я людини стали алкоголізм і наркоманія. У світі щорічно вмирають десятки тисяч людей, хворих на алкоголізм. Продовжується зростання злочинів з вини алкоголізму.
Алкоголізм негативно позначається на здоров'ї нащадків. Якщо майбутня мати вживає алкоголь, то вона отруює дитину ще в утробі. 40 - 45% дітей, які народилися у матерів-алкоголіків, - виродки, 75% - розумове відсталі.
Наркоманія і токсикоманія особливо небезпечні для підлітків і молоді. Наркомани мають велику тягу до наркотиків, при цьому доза наркотичноїречовини з часом збільшується.
Особливо швидко звикають до наркотиків підлітки. Виникає стійка психічна і фізична залежність, позбавитись якої без спеціального лікування практично неможливо. При припиненні вживання наркотиків розвивається абстиненція. Відбуваються глибокі зміни особистості, які супроводжуються пасивністю і розладом психіки, порушуються функції внутрішніх органів. Все це супроводжується "ломкою" організму (сильні болі, судороги).
Сьогодні боротьба з наркоманією набула загальнолюдського значення (Віденська конвенція, 1987 рік).
Токсикоманія - захворювання, зумовлене регулярним вживанням речовин або лікарських засобів, що не входять до списку наркотиків. Це психотропні речовини - антидепресанти, транквілізатори, психостимулятори, психодіелептики, інгібітори ферментних систем, їх вживання призводить до тяжких захворювань, подібних за своїми проявами і наслідками до наркоманії. Аналогічна картина спостерігається в людей при інтоксикації, внаслідок тривалого вживання лікарських речовин (анальгетики, препарати наперстянки та ін.).
Надмірне вживання ліків внаслідок постійної інтоксикації значно впливає на внутрішнє середовище людини.
Для підвищення ефективності боротьби з пияцтвом, алкоголізмом, наркоманією, токсикоманією, тютюнопалінням, крім державних і міжнародних програм, важливе значення має створення у суспільстві умов засудження, нетерпимості по відношенню до носіїв цих звичок і постійна робота по пропаганді здорового способу життя та його переваг.

 
 

Цікаве

Загрузка...