WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Клонування: за і проти - Реферат

Клонування: за і проти - Реферат

близькі до клонування і пов'язані з клонуванням, можуть застосовуватися у тваринництві (інша річ - чи ці клони будуть достатньо життєздатними. Всі пам'ятають овечку Доллі). Також безумовно потрібно проводитиексперименти по відновленню людських тканин і органів, які можна використовувати для "ремонту" людського тіла. Що стосується повного відтворення окремого індивідуума, то мені здається, що наразі правильно забороняють подібні експерименти. Це тимчасова оборона. З тим, щоб маючи вже якісь напрацювання, повернутися до цієї проблеми, коли наука буде знати більше, а суспільство буде більш готовим до появи клонів. Я думаю, що медицина майбутнього - за клонуванням клітин, органів, тканин.
ХРОНІКА ЕКСПЕРИМЕНТІВ З КЛОНУВАННЯ ЛЮДИНИ
У Південній Кореї людину клонували у травні 2002 року
Представники Міністерства охорони здоров'я Південної Кореї заявили, що розпочали розслідування діяльності медичної компанії BioFusion Tech, яка оголосила про те, що клонувала людину. Про це повідомило ВВС. Представник компанії повідомив, що клонований ембріон імплантували в матку жінки ще у травні цього року. Операцію провели за межами республіки, тому її не можуть переслідувати за корейськими законами, заявили в BioFusion Tech. Проте у Міністерстві охорони здоров'я вважають, що клонування людини без відповідної ліцензії держави повинне переслідуватися як кримінальний злочин, оскільки це "суперечить медичній етиці". Місцевий парламент сьогодні розглядає законопроект про заборону експериментів з клонування людини.
У програмі Панайотіса Завоса - фахівця з клонування людини - бере участь подружня пара зі США, пише Sunday Herald 22 липня цього року. Газета умовно називає їх Біллом і Кеті. Найближчими тижнями їх викличуть до засекреченої клініки, де лікарі спробують клонувати Кеті, використовуючи при цьому ту ж саму технологію, що дозволила створити овечку Доллі. Майбутній ембріон повинен містити мінімум генів донора яйцеклітини, але переважно в ньому будуть гени матері.
У інтерв'ю Sunday Herald Білл і Кеті розповіли, що протягом 9 років намагалися стати батьками, але після низки безуспішних спроб лікарі заявили, що у них немає шансів народити власних дітей. Білл сказав: "Ми віруючі, але вважаємо, що безплідні пари можуть мати дітей у такий спосіб. Можна розглядати це не як клонування, а як ускладнений спосіб запліднення у пробірці".
Італійський лікар Северіно Антінорі заявив про вдале клонування людини в рамках програми, в якій беруть участь 5000 безплідних пар. Зі слів Антінорі, одна з жінок, які беруть участь у проекті, нині знаходиться на 8-му тижні вагітності. З якої країни ця жінка, лікар не повідомив. Про це Антінорі заявив в ОАЕ на конференції "Майбутнє генетичних технологій і проблеми світових програм клонування", повідомляє Gulf News 5 квітня.
Проект доктора Антінорі, відомого як "батька неможливих дітей", і лікаря Завоса включає в себе перенесення ДНК з ядра живої соматичної клітини в яйцеклітину жінки та ініціацію поділу. Потім ембріон вміщується в матку.
Антінорі спитали про ризик передчасного старіння клону, оскільки клонована овечка Доллі, як з'ясувалося, страждає від проблем, викликаних передчасним старінням. На це Антінорі відповів, що передчасне старіння - доля клонів тварин, а також клонів, отриманих у лабораторіях із поганим обладнанням, і що різні види дають різні результати при клонуванні. З його слів, рівень успіху експериментів з клонування овець надзвичайно низький порівняно з іншими видами. Лікар наполягає на необхідності клонування людини як дуже перспективного напряму науки і медицини. Антінорі заявив, що перед введенням клонованого ембріона в клітину вчені виключили будь-яку можливість його мутації та деформації.
Через три тижні Северіно Антінорі повідомив, що вже три жінки виношують клонованих дітей. При цьому, як повідомляє Інтерфакс, учений сказав в інтерв'ю італійському телебаченню, що дві жінки живуть у Росії, а третя - в одній із ісламських держав. Строк їхньої вагітності - від шести до дев'яти тижнів. При цьому Антінорі заперечує свою пряму причетність до штучного запліднення цих жінок і спростував повідомлення преси про те, що він особисто провів ці операції за допомогою техніки клонування.
Та через кілька днів після останньої заяви Антінорі колишній його партнер Панайотіс Завос звинуватив лікаря в обмані. Про це повідомило агентство АР. Зі слів Завоса, у лікаря Антінорі немає ні лабораторії, ні помічників, ні навіть пацієнтів, з якими він міг би працювати, щоб клонувати людину. Як заявив Завос, він був єдиним, з ким працював Антінорі. Він також підкреслив, що список людей, які готові брати участь в експерименті з клонування людини, знаходиться у нього. Антінорі поки що відмовляється коментувати висловлювання свого колишнього партнера.
Держдума прийняла у другому читанні законопроект "Про тимчасову заборону на клонування людини", передає РІА "Новости" 10 квітня. Новий закон передбачає введення 5-рiчного мораторію на досліди з репродуктивного клонування людини.
Президент США Джордж Буш закликав Сенат заборонити всі форми людського клонування, включаючи терапевтичне, повідомляє АР. У липні 2001 року Сенат заборонив клонування людини з метою репродукції. У серпні Буш закликав припинити фінансування дослідів з клонування. 10 квітня 2002 року президент закликав Сенат прийняти законопроект, поданий сенатором-республіканцем від штату Канзас Семом Браунбеком, про повну заборону клонування людських ембріонів.
Буш розпочав свій виступ твердженням: "У наших спробах покращити життя людини ми не повинні зневажати людську гідність. Отже, ми повинні заборонити людське клонування раніше, ніж його почнуть застосовувати". Президент висловив побоювання, що незабаром людей створюватимуть "для виробництва запчастин" чи за спецзамовленням - із заздалегідь заданими властивостями. "Єдине справедливе рішення з цього питання з погляду етики - повна заборона", - сказав Буш.
"Експерименти з терапевтичного клонування порушують найважливіший постулат лікарської етики: не можна рятувати хворого за рахунок здоров'я чи життя іншої людини", - заявив Джордж Буш і пояснив, що стовбурні клітини отримують, вбиваючи вже зароджений ембріон. Другим аргументом Буша на користь заборони терапевтичного клонування стали "сумніви в його успішності при лікуванні", а третім - неможливість контролювати долі всіх ембріонів, які клонуватимуть нібито з терапевтичною метою.
"Незважаючи на те, що заклик заборонити клонування налаштує проти мене більшість діячів науки, які вважають клонування корисним і необхідним, мої людські позиції мені дорожчі", - додав Буш.
40 нобелівських лауреатів написали сенаторам листа із закликом підтримати альтернативний законопроект, що допускає терапевтичне клонування.

 
 

Цікаве

Загрузка...