WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Як попередити вагітність - Реферат

Як попередити вагітність - Реферат

пошкоджений чи злипається.
Викинь цей презерватив і візьми новий, який обов'язково перевір на наявність пошкоджень.
Презерватив розірвався чи вислизнув під час статевого акту, або після коїтусу я помітила пошкодження презерватива.
Проведи профілактику захворювань, що передаються статевим шляхом.
Для запобігання небажаної вагітності звернися до гінеколога, який порадить метод невідкладної контрацепції.
Зменшилося відчуття статевого задоволення.
Тобі потрібен час, щоб звикнути до чогось нового. Тому не поспішай відмовлятися від презерватива взагалі. Спробуй використати інший, тонший, з більшою кількістю змазки.
Інші способи контрацепції
Аби залишатись об'єктивними, мусимо визнати, що існує ще й так звана оральна контрацепція, яка підходить і для підлітків. Йдеться про гормональні протизаплідні таблетки, або гормональні контрацептиви.
Що таке гормональні протизаплідні таблетки?
Це таблетки, до складу яких входять синтетичні жіночі статеві гормони (естроген та прогестин). Ці гормони схожі на ті, які виробляються в твоєму тілі. Комбінації таких гормонів блокують овуляцію (вихід зрілої яйцеклітини). Отож, запліднення не відбувається і вагітність стає неможливою.
Наскільки вони ефективні?
Гормональні контрацептиви - один із найефективніших серед усіх методів запобігання небажаної вагітності. За умови щоденного прийому, їх ефективність сягає 0,1-8 вагітностей на 100 жінок протягом першого року використання. Це єдиний метод, що наближається до 100% гарантії.
Чому гормональні контрацептиви є одним із найкращих методів для підлітків?
Найвища ефективність, порівняно з усіма іншими методами.
Вживання таблеток не пов'язано безпосередньо зі статевим актом, тому не відволікає і не заважає під час інтимних стосунків.
Користуватися зручно і просто, адже що може бути простіше, ніж випити одну таблетку на день.
Сучасні низькодозовані таблетки можна вживати необмежено довго.
Таблетки сприяють зменшенню менструальної кровотечі - "місячні" стають коротшими та меншими за величиною крововтрати, тому рідше спостерігається анемія (малокрів'я).
Біль під час менструації майже не відчувається.
Менструальний цикл стає регулярним. Точно відомо, коли розпочнеться менструація, тому можна планувати свої справи досить вдало. Більше того, в разі потреби (спортивні змагання, відпочинок на морі тощо), можна відстрочити прихід менструації до більш зручного часу.
Гормональні контрацептиви знижують ризик розвитку раку яєчників та матки.
Допомагають уникнути вугревого висипання. (Ти ж знаєш, як можуть вивести із себе прищі, що так недоречно з'являються на обличчі!)
Таблетки не захищають від венеричних захворювань (точніше, тих, що передаються статевим шляхом: СНІД, сифіліс, гонорея тощо). Отож, доводиться обов'язково користуватись і презервативом.
Необхідно щоденно вживати таблетку, неуважність та забудькуватість збільшує ризик небажаної вагітності.
Впродовж 2-3 місяців прийому таблеток можуть турбувати незначні нудота, запаморочення, біль голови, неприємні відчуття в молочних залозах, а також "мажучі" виділення або незначна кровотеча зі статевих шляхів.
Ефективність протизаплідних таблеток знижується при одночасному вживанні деяких антибіотиків та інших препаратів. Отож, якщо ти приймаєш гормональні контрацептиви, обов'язково мусиш повідомляти про це лікаря, до якого ти звертаєшся з приводу будь-якого захворювання.
Необхідні кошти на придбання контрацептиву та його постійна наявність в аптеках.
І, нарешті, останнє, але найголовніше. Не можна розпочати прийом гормональних протизаплідних таблеток без попереднього огляду лікаря-гінеколога. Лише спеціаліст призначить такий препарат, який найкраще підійде саме тобі, адже контрацептивів сотні й усі вони різні. Не спокушайся спробувати таблетки, якими вдало користується подруга, або ті, що безкоштовно дали твоїй сусідці (матері трьох дітей) у Центрі планування сім'ї. Їх гормональний склад може абсолютно не підходити тобі та нашкодити здоров'ю.
Увага! Категорично забороняється використовувати гормональні контрацептиви, якщо:
ти вагітна або підозрюєш, що можеш бути вагітною;
ти маєш захворювання згортальної системи крові, підвищений артеріальний тиск, хвороби печінки;
ти куриш, вживаєш наркотики, алкоголь;
ти маєш пухлини (злоякісні, доброякісні) в будь-якому органі;
в тебе ще не розпочалися менструації та не встановився свій менструальний цикл.
Як приймати оральні контрацептиви?
Повні рекомендації ти отримаєш від лікаря-гінеколога, який підібрав тобі гормональні таблетки.
Крім цього, в кожній упаковці є детальна інструкція для користування. Загальні правила ми розглянемо нижче.
Приймай по одній таблетці щодня, бажано в один і той самий час доби.
Прийми першу таблетку в перший день "місячних", а потім продовжуй пити по одній таблетці щодня, поки не закінчиться вся упаковка.
Деякі упаковки містять 28 таблеток, інші - 21 таблетку. Після використання упаковки з 28 таблеток, ти повинна відразу почати прийом із нової упаковки. Закінчивши упаковку з 21 таблетки, зроби перерву на 7 днів, а потім приймай таблетки з нової упаковки.
Терміново звернися до лікаря, якщо у тебе під час прийому оральних контрацептивів:
виникли сильний біль у грудях або задишка;
болить голова, помічаєш помутніння зору;
з'явився біль у ногах;
відсутні будь-які кровотечі або виділення з піхви під час тижня без таблеток (упаковка з 21 таблетки) чи під час вживання 7 неактивних таблеток (із 28-денної упаковки), що може бути ознакою вагітності.
Гормональна контрацепція - один із найефективніших методів запобігання вагітності, але вона вимагає серйозного ставлення, високої відповідальності, чіткого виконання інструкцій та лікарських рекомендацій. Навітьза дотримання всіх цих умов, кожні 6 жінок із 100, які користуються гормональними таблетками, у віці від 22 років стають вагітними протягом першого року застосування оральних контрацептивів. Але кількість невдач у тих, хто використовує презервативи, вища в 4 рази, і в 6-7 разів це спостерігається в у тих, хто застосовує сперміциди. Саме з цієї причини частина підлітків вибирає гормональні таблетки. Інші надають перевагу одночасному застосуванню і оральних контрацептивів, і презервативів. Але є й ті, хто зупиняється на альтернативних формах задоволення сексуальної активності, зокрема, петтінгу. Це не що інше як взаємні обійми, пестощі, поцілунки, які призводять до сексуального збудження, отримання насолоди без статевого акту. Вважається, що петтінг особливо розповсюджений у країнах, де високо цінується кохання, повага один до одного, вірність, чистота стосунків, відповідальність за себе і свого партнера.
Природно, що твоя сексуальність має розвиватися через сексуальну активність. Але засоби реалізації цієї активності можуть бути різними. Важливо, щоб серед них ти вибрала ті, що, з одного боку, допоможуть уникнути проблем, а з іншого - принесуть гармонію у взаємовідносинах.
Запобігання вагітності можна користуватися і так званим методом Біллінгса. Для природного регулювання дітонародження його запропонували австрійські вчені подружжя Евелін та Джон Біллінгси ще в п'ятдесятих роках минулого століття. Він простий і ефективний, полягає у спостереженні за слизом матки.
Густий слиз, що виділяється одразу після менструації, практично непроникний для сперміїв. Слиз же, який виділяється перед овуляцією і під час неї, полегшує проникнення сперми в глиб статевих шляхів. Після овуляції слиз знову стає непроникним для сім'яних клітин.
З урахуванням властивостей слизу шийки матки і визначають оптимальні дні для запобігання вагітності. Перед використанням методу запобігання вагітності необхідно обов'язково звернутися до лікаря. Він навчить, як правильно ним користуватися.
Для підлітків же фахівці рекомендують метод, котрий нічого не коштує і абсолютно ефективний: абстиненцію - утримання від статевих стосунків.

 
 

Цікаве

Загрузка...