WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Як попередити вагітність - Реферат

Як попередити вагітність - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
"Як попередити вагітність"
Існує багато видів контрацепції, котрі допомагають жінці уникнути незапланованої вагітності. Ефективність кожного методу значною мірою залежить від уміння користуватися ним, а задля цього необхідна консультація лікаря. Наприклад, за правильного користування оральними контрацептивами (таблетками) та ін'єкційними 99 відсотків жінок уникають вагітності. Сутність надійності внутрішньоматкової спіралі й презерватива становить 96 відсотків. А застосування чоловіком сперміцидів гарантує лише 50-70 відсотків ефективності.
Презерватив - один із небагатьох засобів, котрі змушують і чоловіків думати про контрацепцію. Так, це достатньо надійний метод, але варто знати, що презерватив стовідсотково не захищає від захворювань, котрі передаються статевим способом, а лише знижує ризик. Будь-який презерватив має пори, діаметр котрих менший за сперматозоїд, але більший, ніж певні мікроорганізми, особливо віруси, включаючи і вірус СНІДу.
Як користуватися презервативом?
Інструкція, складена особисто для тебе, мала б ось такий, дещо шокуючий вигляд.
Не покладайся на партнера, завжди май із собою презервативи. Саме декілька, а не один, який може виявитися пошкодженим, розірватися.
Ніколи не зберігай презерватив у теплому місці, на сонці (розплавляється гума) або в задній кишені джинсів (від постійного тертя він пошкоджується).
Не забудь перевірити термін придатності презерватива (на упаковці). Презерватив, термін придатності якого минув, не захищає.
Коли зовні ти помітила дефекти упаковки - викинь цей презерватив.
Запам'ятай, якщо, відкривши упаковку, ти виявила пошкоджений, сухий чи, навпаки, липкий презерватив - його використовувати не можна.
Уникай будь-якого контакту між пенісом (статевим членом), анусом (заднім проходом), піхвою до того, як буде одягнений презерватив.
Використовуй презерватив під час кожного статевого акту.
Відкривай упаковку дуже обережно, щоб не пошкодити презерватив гострим нігтем, прикрасою.
Якісний презерватив - це тонкий чохол, виготовлений із гуми (латексу), пластику (вінілу) або натуральних продуктів (обробленої колагенової тканини сліпої кишки молодих ягнят). Потрібно пам'ятати, що презервативи з натурального матеріалу не затримують збудників захворювань, що передаються статевим шляхом, тому не захищають від зараження.
Більшість сучасних презервативів мають змазку, до якої входить сперміцид. Сперміцид - це хімічна речовина, яка інактивує і руйнує сперматозоїди. Переконайся, що поверхня зі змазкою знаходиться зовні.
Презерватив потрібно одягати на пеніс лише коли останній досяг повної ерекції, але обов'язково до введення члена в піхву.
Наприкінці презерватива повинен залишитися простір для сперми. Саме тому більшість презервативів мають резервуар для сперми. Щоб правильно одягти презерватив, треба затиснути пальцями його кінець (1-2 см) чи резервуар для сперми, аби там не залишилося повітря, і розкотити по всій довжині статевого члена.
Ніколи не використовуй олію, вазелін, жирні креми, адже вони руйнують латекс, з якого виготовлений презерватив. Якщо бажаєш додаткової змазки, переконайся в тому, що вона на водяній основі.
Після сім'явиверження, тримаючи за основу (кільце) презерватива, необхідно відразу витягти пеніс із піхви, поки він ще знаходиться у стані ерекції. Це попереджує зісковзування презерватива і пролиття сперми на статеві органи.
Використаний презерватив загорни в папір і викинь у відро із сміттям.
Кожен презерватив можна застосовувати лише один раз. Тому не варто його прати, сушити і змащувати кремом - наступного разу він не захистить.
Ніколи не використовуй два презервативи, одягнені один на одний, - між ними виникає інтенсивне тертя, і вони швидко рвуться.
Сьогодні вважається, що для підлітків найкращий метод запобігання небажаній вагітності та захворювань, що передаються статевим шляхом, є презерватив.
Як йому сказати про це?
З друзями ти мало не щодня говориш про секс - кумедні історії, анекдоти, фільми, - приводів багато. Та, напевно, відчуєш сором чи незручність, починаючи розмову про це зі своїм партнером. Адже ти твердо вирішила займатися лише безпечним сексом, і він повинен про це знати. Скажи партнерові прямо й відверто, не зволікаючи, не чекаючи часу, коли ви збуджені й вже справді не до розмов.
Перший раз дістати презерватив ти можеш жартома, розказавши тематичний анекдот або давши прочитати ці рядки. Найбільше, чого ти боїшся - це реакції партнера типу: "Ти що, мені не довіряєш?" Будь переконана, що прагнення займатися безпечним сексом свідчить лише про турботу один про одного. Отже, у вас є почуття відповідальності, яке і повинно бути між люблячими людьми.
Якщо твій партнер категорично не бажає використовувати презерватив, то краще взагалі відмовитися від сексу з ним, ніж піддавати небезпеці своє здоров'я. Ти ж знаєш, що найнадійнішим захистом від проблем є навіть не презерватив, а твоє рішуче і категоричне "Ні".
Чому презерватив найкращий метод захисту для молоді?
Запобігає небажаній вагітності.
Лише презерватив захищає від захворювань, що передаються статевим шляхом, у тому числі від СНІДу, сифілісу.
Його можна використовувати без призначення лікаря і навіть без попереднього медичного огляду.
Простий у використанні.
Не створює ризик для здоров'я, пов'язаний із його застосуванням - не впливає на серцево-судинну систему, згортальну систему крові, печінку тощо.
Продається без рецепта, його легко можна придбати в аптеці, медичній клініці, медпункті, Центрі планування сім'ї.
Його ефективність негайна, на відміну від гормональних таблеток, які треба вживати тривалий час, щоб запобігти вагітності.
Зручний при нерегулярних статевих зносинах.
Незамінний, коли вона (або він) має більше одного статевого партнера.
Для більшої надійності та запобігання захворюванням, що передаються статевим шляхом, презерватив можна використовувати разом з іншим методом контрацепції. Наприклад, зі сперміцидом.
Одночасне застосування презерватива та гормональних таблеток відоме під назвою "подвійного голандського методу".
Презервативи сприяють зниженню ризику розвитку раку шийки матки.
Можливо, ти вже живеш статевим життям чи хочеш його розпочати, і, без сумніву, визнаєш лише безпечний секс. Тому мусиш знати, що, на жаль, сьогодні для тебе ще не існує ідеального методу, який би на 100% захищав від небажаної вагітності, хвороб, що передаються статевим шляхом, і, водночас, не мав недоліків.
Отож, кілька слів про недоліки презервативів.
Починаючи користуватися презервативами, ти перші рази можеш відчувати дискомфорт.
Щоб застосовувати презерватив, потрібне бажання для цього не лише твоє, але й партнера.
Від захворювань, що передаються статевим шляхом, особливо СНІДу, захищають лише високоякісні латексні та вінілові презервативи, якіповністю відповідають міжнародними стандартам.
Якість презерватива залежить від гуми та розмірів пор у ній. Саме через ці пори може проникати вірус СНІДу. Шкода, але більшість "декоративних" презервативів усіх кольорів веселки, зі смаком і запахом - низькоякісні і "чудово" пропускають вірус СНІДу, наражаючи тебе на небезпеку, адже ти в цей момент впевнена, що захищена.
Навіть високоякісні презервативи інколи рвуться. Якщо до цього додати помилки під час їх використання, то надійність презервативів можна охарактеризувати як від 2 до 12 небажаних вагітностей на 100 жінок протягом першого року застосування.
Щоб придбати якісний презерватив, необхідні кошти.
Типові проблеми, з якими ти можеш зустрітися, користуючись презервативом
Я відчуваю пекучість, біль, дискомфорт у піхві після статевого акту.
Спробуй використати презерватив без сперміциду або з іншим сперміцидом. Якщо не допомогло, то обов'язково звернися до лікаря. Можливо, в тебе інфекційне захворювання статевих органів.
Вийнявши презерватив із упаковки, я помітила, що він сухий,

 
 

Цікаве

Загрузка...