WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМедицина → Як кинути палити? - Реферат

Як кинути палити? - Реферат

аргументами "за" і "проти" небажаного стилю поведінки. Шкала "за" відображує всі або майже всі можливі функціональні переваги шкідливої звички, наприклад, паління: задоволення, зняття напруги, усвідомлення власного бажаного образу. З іншого боку, шкала "проти" відображує основні резони для відмови від паління: здоров'я, приклад для оточуючих, естетичні цінності.
Шкали дають можливість оцінити, на скільки важливий кожний з цих факторів для індивіда. Критерій балансу рішень виявився корисним для визначення стадії, досягнутої даною особою у відмові від паління. Більш того, такий підхід дав можливість найбільш точно передбачити поведінкові зміни після піврічного спостереження. Дослідження показують, що двошкальний критерій "за" і "проти" може успішно застосовуватися і в інших сферах, пов'язаних з вирішенням проблем здоров'я.
Наступним фактором, від якого суттєвим чином залежить успіх уникнення шкідливих звичок є критерій самоефективності. Він відображує вмінняіндивіда виконати визначені завдання. Збільшення самоефективності веде до збільшення досягнень, і навпаки. Таким чином, зміна самоефективності має передбачувальну цінність для довготривалої зміни поведінки при наявності достатніх спонукальних мотивів і вмінь.
В результаті застосування транстеоретичної моделі зміни поведінки дозволило нам добитися визначених успіхів у викоріненні шкідливих звичок. Про це свідчать дані, наведені в таблиці. Динаміка відношення слухачів до паління до і після формуючого експерименту (в %).
Як бачимо, збільшення кількості слухачів, що не палять, в експериментальних групах відбулось головним чином за рахунок числа тих, що нерегулярно палять. Це пояснюється тим, що викорінення засвоєних звичок проходить значно важче і повільніше, ніж на початковій стадії їх виникнення.
Для викорінення шкідливої звички, в нашому випадку тютюнопаління, також можна використовувати такий психологічний метод як аутотренінг (АТ). Промовляючи по декілька разів конкретний текст з установкою на здоровий спосіб життя, можна легше переносити утримання від тютюнопаління.
Наприклад, такий текст може бути використаний у боротьбі з курінням (автор Ситін Г.М. "Оздоровчі настанови":
"У мою психіку, в усі мої нерви вливається сталева міць, сталева міць, сталева міць вливається у психіку, в усі мої нерви. У мою особу вливається міцна сталева сила. У мене вливається незламна духовна сила. Я - людина непоборної сталевої волі. Нездоланна сталева воля світиться в моїх очах, її відчувають у мені усі люди, які стикаються зі мною. Я - людина смілива, твердо переконана в собі, я все смію, все можу та нічого не боюсь. Серед усіх життєвих ураганів і бур я непохитно стою, мов скеля, об яку все трощиться.
Я твердо знаю, що якщо на мене несподівано зваляться всі труднощі відразу, їм усе одно не зломити моєї могутньої волі. І тому я дивлюся світу в обличчя, нічого не боячись, і серед усіх сил, що протистоять мені, непохитно стою за здоровий спосіб життя. Я щоденно наполегливо засвоюю настанову на здоровий спосіб життя, я постійно переборюю всі сили, що протидіють мені і намагаються порушити мій здоровий спосіб життя, я створюю могутню підтримку своєму здоровому способу життя, я створюю могутній захист своєму здоровому способу життя, відкидаючи непотрібний мені тютюновий сморід.
Я ненавиджу найлютішою ненавистю все, що протидіє здоровому способу життя. Я постійно підтримую повну бойову готовність для подолання всіх шкідливих впливів, які намагаються зіштовхнути мене у прірву алкоголізму. Тютюн є мій найнебезпечніший ворог, який руйнує моє здоров'я, забирає у мене волю, забирає у мене людську гідність, перетворює мене на істоту, котру зневажають люди. Я твердо знаю, що я залишаюсь людиною та зберігаю свою волю тільки до того часу, поки в мене не потрапило жодної краплини тютюну. І тому я не випалю сьогодні жодної цигарки.
Я твердо знаю, що людина, окрилена ідеєю одужання, переважає своєю могутністю всі стихії єства, всі протидіючі сили і наперекір усім протидіючим впливам зберігає здоровий спосіб життя.
Я налаштовуюсь на енергійне здорове молоде життя і зараз, і через десять років, і через тридцять років, і через п'ятдесят років. Я налаштовуюсь на постійне нарощування вольових зусиль у боротьбі за здоровий спосіб життя і цим постійно збільшую запас надійності, міцності безцигаркового способу життя. Я стаю сильнішим за всі протидіючі сили, що руйнують мою настанову на здоровий спосіб життя. Я постійно зміцнюю свою настанову на життя без цигарок і ніякі шкідливі впливи не зруйнують моєї настанови на тверезий спосіб життя.
Я відчуваю, як здоровішаю-міцнішаю, і це сповнює все моє єство радістю життя. У мене попереду довголітнє радісне молоде життя, і це сповнює мене тріумфальною силою молодості. Негаснучий веселий вогник завжди горить у моїх очах, сонячна радість життя завжди світиться у моїх очах. У всьому клекотить величезна енергія, всі внутрішні органи працюють енергійно весело, з молодецьким завзяттям працюють усі внутрішні органи. Моя хода весела, весела-швидка, іду - птахом на крилах лечу, яскраво відчуваю своє молодече завзяття.
Наперекір усім труднощам я непохитно зберігаю прекрасне самопочуття і веселий життєрадісний настрій. З кожним днем я стаю веселішим, життєрадіснішим. На моєму обличчі завжди усмішка, у мені завжди цвіте, цвіте весна і сонячна радість життя наповнює душу й тіло. У моїх очах завжди горить незгасний веселий вогник, непоборна сталева воля світиться в моїх очах.
Я - людина смілива, твердо впевнена в собі, я все смію, все можу і нічого не боюсь. Я можу вести здоровий спосіб життя наперекір усім протидіючим силам. Я почуваю себе незмірне сильнішим за всі шкідливі впливи. Усе моє життя наповнюється радістю постійних перемог над усіма перешкодами Я з кожним днем стаю щасливішим".
ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА:
1. Генкова Л.Л., Славков Н.Б. Почему это опасно.- М.: Просвещение, 1989.
2. Пархотик И.И. Как сохранить здоровье.- К.: Наукова думка, 1981.

 
 

Цікаве

Загрузка...