WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Нові методики вивчення математики у 3-4 класах, 2 приклади уроків по вивченню площі фігур та гра “Що, де, коли?” (пошукова робота) - Реферат

Нові методики вивчення математики у 3-4 класах, 2 приклади уроків по вивченню площі фігур та гра “Що, де, коли?” (пошукова робота) - Реферат


ПОШУКОВА РОБОТА
Нові методики вивчення математики у 3-4 класах, 2 приклади уроків по вивченню площі фігур та гра "Що, де, коли?"
Тема: Правила обчислення площі прямокутника та його застосування.
Мета: Формувати у дітей вміння обмалювати площу прямокутника. Вчити розв'язувати задачі. Розвивати кмітливість, логічне мислення. Виховувати працьовитість, самостійність.
Обладнання: моделі прямокутників, прямокутників поділених на квадратні сентименти.
Хід уроку
І.Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок
Всіх покликав на урок
То ж давайте привітаймось
Добрий день.
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
1. Усний рахунок
- Наш урок ми розпочнемо з усного рахунку. Я вам буду показувати карточки з прикладами, а ви усно будете їх розв'язувати і казати лише відповідь.
0:200=(0)
350650=(7)
100 6= 600 (який знак потрібно поставити)
100:20=6 (чи правильно розв'язаний приклад)
500:0-0 (чи правильно розв'язаний приклад)
2. Каліграфічна хвилинка.
- А зараз ми напишемо цифру 5. Сядьте всі рівненько, випрямте свої спинки.
Якщо сядете красиво
То напишете на диво
Чисто, рівно і красиво
Раз, два, три, чотири, п'ять.
Починаємо писать.
- Хто написав відкладіть ручки
3. Математичний диктант
- А зараз ми напишемо математичний диктант. Будьте дуже уважними, я буду читати один раз.
а) 80 зменшити в 40 раз
б) сума чисел 30 і 50 зменшити в 20 раз
в) добуток чисел 15 і збільшити в 2 рази
г) сума чисел 10 і 6 збільшити у 5 раз
д) різницю чисел 80 і 20 зменшити в 2 рази
е) 2 збільшити в 30 різ
4. Перевірка математичного диктанту
- А зараз прочитайте перші 3 відповіді.
- Яка фігура має більшу площу?
- Хто прочитає наступні три відповіді?
- Що таке квадратний сантиметр.
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку.
1. Вступна бесіда.
На минулому уроці ми навчилися обчислювати площу фігури, підраховуючи число квадратів, площею 1 см2. Однак цей спосіб не завжди зручний. Наприклад, коли треба знайти площу ділянки поля. Для знаходження площі прямокутника існує правило, сьогодні ми з ним ознайомимося.
2. Ознайомлення.
Знайдіть площу прямокутників, зображених на малюнках.
1) Виміряємо його довжину і ширину (8 см і 1 см)
Розіб'ємо на квадратні сантиметри і порахуємо. Їх є 8, тобто стільки, скільки лінійних сентиментів є в довжині.
2) Як зручніше порахувати число квадратних сантиметрів у цьому прямокутнику? Нам (з попереднього) відомо, що в одному ряду є 8 см2, а якщо таких рядів два, то 8 х 2 = 16 (см2)
3) Самостійно знайдіть площу третього прямокутника. Як ви знаходили? 3 ряди по 8, то 8х3=24 (см2), або 8 стовпців по 3, то 3х9=24 (см2).
Чи потрібно розвивати прямокутник на квадрати? Що означають числа 3 і 8? Якою дією ми знаходили площу? Що треба зробити, щоб знайти площу прямокутника?
Правило: щоб обчислити площу прямокутника, треба визначити його довжину і ширину та знайти добуток цих чисел.
ІV. Обчислення площі прямокутника.
Розглядають задачі двох видів:
1) дано сторони прямокутника, знайти його площу;
1. Фізкультхвилинка.
- А зараз ми з вами трохи відпочинемо.
Сонце спить
Сонце встало, потягнулось
Загримів грім
Сонце заховалося,
Трава низенька - низенька
А дерева високі - високі
Вітер дерева колише - гойдає.
- Послухайте уважно задачу:
- Мама купила килим - картину, довжина якого 4 м, а ширина 2 м. Визначте площу цього килима.
Аналіз умови
- Що купила мама?
- Яка довжина килима?
- Яке запитання до задачі?
Складання плану
- Яку форму має килим?
- Пригадайте, як знайти площу прямокутника?
- Чи відома нам довжина?
- А - ширина?
- Отже, що треба зробити?
- Запишіть в зошити?
4 х 2 = 8 (кв.м) - площа килима
V. Підсумок уроку.
Про що ми говорили на сьогоднішньому році?
Як знайти площу прямокутника?
VІ. Домашнє завдання.
- На домашнє завдання вам буде накреслити два довільних прямокутника, виміряти їх довжину і ширину, а потім знайти площу.
- А також вивчити правило, як знайти площу прямокутника.
- На цьому наш уроку закінчується.
Тема: Одиниці вимірювання площі.
Мета: Ознайомити учнів з одиницями вимірювання площі. Розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення. Спостережливість. Виховувати акуратність, старанність.
Обладнання: таблиця одиниць вимірювання площі.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Привітання
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок.
1. Усний рахунок.
- Зараз ми проведемо гру "Влучний стрілець". Ви повинні обчислити приклади влучно і швидко.
(350-110)68х3 420
(120+230):5х6 140
48х(140-130):4 90
280:(124-129)х2 21
54:6х7:3 120
54:6х7:3 402
2.Каліграфічна хвилинка
- Давайте пригадаємо, скільки в числі 55 міститься одиниць і десятків.
- А зараз відкрийте свої зошити, запишіть число, класну роботу. А тепер цілий рядочок числа 55 запишіть. Пишіть чисто і охайно.
- Зараз ми напишемо математичний диктант. Я буду читати запитання. А ви відповіді будете писати в рядочок через кому. Будьте дуже уважними я буду читати тільки один раз.
- Зменшити 340 на 70.
- Збільшити 12 в 3 рази.
- 240 і 10. Знайти добуток.
- Зменшити 800 у рази.
- Знайти суму чисел 100 і 250.
- Знайти різницю чисел 800 і 500.
4. Перевірка математичного диктанту.
- А зараз прочитайте перші 3 відповіді
- Як обчислити площу прямокутника?
- Хто прочитає наступні з відповіді?
- Що таке палетка?
ІІІ. Оголошення теми та завдань уроку
1. Вступна бесіда
Площа - одна з математичних величин. Для її вимірювання користуються не тільки квадратними сантиметрами, а іншими одиницями.
2. Ознайомлення.
3. Розгляньте таблицю, тут подано одиниці вимірювання площі, які найчастіше застосовуються в практичній діяльності:
1 мм2 - це площа квадрата, сторона якого 1 мм;
1 см2 - це площа квадрата, сторона якого 1 см;
1 дм2 - це площа квадрата, сторона якого 1 дм;
1 м2 - це площа квадрата, сторона якого 1 м;
ар - 2е сота частина гектара (сотка);
гектар (га) - це площа квадрата, сторона якого 100м;
1 км2 - це площа квадрата, сторона якого 1 км.
4. Фізкультхвилинка.
- А зараз ми трошки відпочинемо.
Щось не хочеться сидіти,
Треба трошки відпочити
Руки вгору, руки вниз
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки вбоки
І зроби чотири кроки.
А трава низенька, низенька
А дерева високі, високі
Вітер дерева колише, гойдає
Колише, гойдає
А діти тихенько за парти сідають.
1) вимірювання площ прямокутників на моделях і малюнках;
2) задачі практичного змісту: виміряти площу дошки. Класної кімнати, вікна, поверхні кришки стола, земельної ділянки тощо;
3) розв'язування задач на знаходження площі прямокутника, сторони якого виражені складними іменованими числами. Такі задачі доцільно
Loading...

 
 

Цікаве