WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Урок-самостійна робота „знайомство з жителями морських глибин" (перевірка ділення множенням, ускладнена задача на зведення до одиниці) - Реферат

Урок-самостійна робота „знайомство з жителями морських глибин" (перевірка ділення множенням, ускладнена задача на зведення до одиниці) - Реферат


Реферат на тему:
Урок-самостійна робота "знайомство з жителями морських глибин" (перевірка ділення множенням, ускладнена задача на зведення до одиниці)
Тема. Перевірка ділення множенням. Ускладнена задача на зведення до одиниці (№№ 743-751)
Мета. Перевірити вміння самостійно ділити та множити на одноцифрове число. Вправляти у розв'язуванні задач вивчених видів, рівнянь, складанні задач за виразом. Розвивати навички самостійної роботи, самоконтролю. Виховувати наполегливість, допитливість.
Обладнання. Предметні малюнки морських тварин, малюнок підводного царства, фонозапис шуму моря, звуків дельфінів і т.д.
Хід уроку
- Погляньте на дошку. Що ви бачите на малюнку? (Підводний світ.) Так. Перед вами зображення морської глибини, коралових рифів, водоростей морського дна. Чого тут бракує? (Морських жителів.) У ході уроку ми заселимо це морське царство тваринами. Чим більше ми виконаємо математичних завдань, тим з більшою кількістю морських жителів познайомимось. Більшість уроку ви будете працювати самостійно, тому кінцевий вигляд цього малюнка буде залежати від швидкості і якості вашої роботи.
1. - Першим нашим гостем є великий камчатський краб (учитель показує предметний малюнок краба і прикріплює його на великому малюнку на верхівку скелі). Він приніс нам морський математичний диктант.
o Маса камчатського краба 7 кг. Яка маса 70 таких крабів?
o У кашалота 70 зубів, це на 190 менше, ніж у дельфіна. Скільки зубів у дельфіна?
o Морж: може перебувати під водою 10 хв. Це становить - часу,
6
протягом якого може не дихати кашалот. Скільки часу може перебувати під водою кашалот?
o Лев може бігти зі швидкістю 72 км/год, що в 2 рази більше, ніж швидкість акули. Яка швидкість акули?
o Найшвидше з усіх морських тварин плаває кальмар. Він руха-ється у 4 рази швидше, ніж може бігти слон. Яку швидкість розвиває кальмар, якщо слон біжить зі швидкістю 50 км/год?
Учні записують у зошитах лише відповіді, а для пришвидшення перевірки один учень працює на закритій частині дошки.
- Ви дізналися дещо про життя морських тварин. З деякими з них ми сьогодні познайомимося ближче.
2. Другим нашим гостем є зубастий кит - кашалот. Кити не є рибами. Вони дихають повітрям, а їхні малята, як і люди, вигодовуються молоком. Є беззубі кити, вони харчуються дрібними рачками. А кашалот споживає і більших тварин, за якими може пірнати на глибину до 1 км. Наш гість кашалот пропонує нам самостійно розв'язати рівняння 744 (вчи-тель читає номер завдання на звороті предметного малюнка і прикріплює його на поверхні води).
Учні самостійно розв'язують рівняння. Під час перевірки називають правило знаходження невідомого компонента і відповідь.
3. - А тепер зустрічайте дельфіна. Хто з вас їх бачив? (Звучить фонозапис "мови" дельфінів.)
Дельфіни - найрозумніші морські тварини. Пораненого дельфіна товариші підтримують на поверхні води. Так вони рятують і людей. Дельфіни виступають у морських цирках, а в спеціальних лабораторіях учені намагаються спілкуватися з ними. Дельфін пропонує нам виконати приклади745: / варіант - 1 і З приклади, // варіант - 2 і 4 приклади.
(Двоє учнів працюють на закритих частинах дошки, їхні записи використовуються під час перевірки.)
4. - Давайте познайомимося з акулою, їх недаремно називають грозою морів. Зуби в акул - у 6 рядів і гострі як пилка! Шкіра багатьох акул вкрита лускою з гострими шипами, тому навіть легкий дотик акули наносить серйозні рани. Дуже небезпечні біла, голуба, тигрова акули, акула-молот. Але найбільша з акул - китова, довжина якої 20 м, людину не чіпає. До нас прийшла акула-молот. Ви бачите, що її голова дійсно нагадує молот. Вона пропонує виконати завдання 746. Учні усно складають задачі, а вчитель стежить, щоб вони були різних видів (на змен-шення у 4 рази; на поділ на 4 рівних частини та на вміщення; на кратне порівняння, на знаходження дільника.)
Динамічна пауза
5. - Наступне завдання нам принесла цікава риба - прилипала. Вона до нас не припливла, а приїхала. Прилипла своїм спинним плав-ником до живота акули і мандрує разом із нею, збираючи рештки її обіду. Вона нам принесла задачу 747.
Бесіда. Подивіться на верхній рядок запису. Про що можна діз-натися, знаючи ці три числа? (Скільки гектарів ячменю засіяли 1 сівалкою за 1 год.) Один учень виходить до дошки і записує вираз 108 : 9 : 4. Учні знову пояснюють, що означає кожна дія і приходять до висновку, що число гектарів, засіяних однією сівалкою за 1 год, можна знайти послідовним діленням двома способами. А коли буде відомо, скільки гектарів ячменю засіяли 1 сівалкою за 1 год, і відомо, що всього треба засіяти 60 га, про що можна дізнатись? (За скільки годин це можна зробити.) Якою дією? (Треба 60 га поділити на отримане число.) Учень записує на дошці вирази: 60 : (108 : 9 : 4) = 20 (га) або 60 : (108 : 4 : 9) = 20 (га). Вчитель уточнює, чому для перших двох дій не потрібні були дужки, а щоб записати третю дію, без них не можна,обійтись.
Учні записують один із виразів у зошити.
6. - Знайомтесь із електричним скатом.
У його тілі сховано щось на зразок електричних батарейок. Кожна зокрема слабенька, а разом вони дають досить сильний струм. Тому зустріч з електричним скатом небезпечна. Він приніс нам задачу 748, яку ви розв'яжете самостійно. Слабші учні дістають допомогу у вигляді короткого запису:
По закінчені роботи учні вибирають правильну відповідь серед трьох написаних чисел. Сусіди по партах перевіряють роботу один одного, при потребі допомагають виправити помилку.
7. Останнім нашим гостем є глибоководна риба-вудильник. У неї на голові росте своєрідна вудка з ліхтариком на кінці. Ліхтарик світиться у темряві і приваблює довірливих рибок, що пливуть вудильнику прямо в пащу. Вудильник нагадує нам, що пора підбивати підсумок.
Підсумок уроку
- Який математичний матеріал ми повторили? Що цікавого діз-налися? А зараз виконайте ділення на швидкість: 458905 : 5. Перші п'ять учнів, які отримали правильні відповіді, дістають закладки з малюнками рибок: летючої рибки, стрибуна, риби-меча, риби-пили, китової акули.
?
Loading...

 
 

Цікаве