WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Математичний “КВК": Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв'язування рівнянь. Задачі на знаходження третього доданка - Реферат

Математичний “КВК": Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв'язування рівнянь. Задачі на знаходження третього доданка - Реферат


Реферат на тему:
"Математичний "КВК": Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Складання і розв'язування рівнянь. Задачі на знаходження третього доданка."
Мета. Закріплювати навички табличного множення і ділення. Узагальнювати вміння розв'язувати рівняння; вправляти у розв'язуванні задач на знаходження третього доданка. Розвивати мислення, кмітливість, оперативність у виконанні математичних завдань. Виховувати згуртованість, вміння працювати колективно.
Обладнання. Переносна дошка для запису рахунку, емблеми для команд, пісочний годинник, конверти із завданнями, плакати вболівальників: "Так тримати", "Не вішати носа", "Молодці", "Вперед" та інші, музичний супровід, призи переможцям.
Хід уроку
У святково прикрашеному класі попереду розміщено два столи для команд. Збоку висить переносна дошка для записів рахунку.
"Посмішка" "Сонечко"
1 завдання
II завдання
Всього
III завдання
Всього
IV завдання
іт.д.
Всього
Парти вболівальників відсунені від столів команд; позаду розміщені стільці для гостей. На урок запрошено батьків, вчителів, учнів паралельного класу. Окремий стіл призначено для журі, у склад якого входять завуч, педорганізатор, батьки.
Учнів класу вчитель ділить на дві групи, з числа яких вибирає дві команди гравців по 6 чоловік. Кожна команда займає місце за своїм столом і обирає капітана. Діти вибирають назву команди і дістають емблеми. (Всю організаційну роботу бажано зробити до початку уроку.)
1. Контроль, корекція і закріплення знань
Перевірка домашнього завдання. До прикладів 474 вчитель записує на дошці відповіді, вставляючи поміж них зайві числа (половина прикладів для першої команди, половина - для другої).
Двоє представників від команд виходять до дошки із виконаними домашніми завданнями і підкреслюють правильні відповіді. При перевірці задачі 473 команди дістають завдання змінити перше число умови так, щоб відповідь вийшла більшою (І команда); меншою (II команда). Журі оцінює швидкість і правильність роботи,отримані бали заносяться в таблицю. (Після виконання кожного із завдань журі оголошують результати.)
Завдання для опитування
На дошці заготовлено завдання для двох учнів - представників кожної команди.
Усні обчислення
а) Математичний диктант
Учитель зачитує вирази, команди і вболівальники записують у зошитах лише відповіді. Представник кожної команди виконує це завдання на звороті дошки, після чого відповіді перевіряються і оцінюються журі.
o Добуток чисел 6 І 8 збільшити на 42.
o Додали 7 разів по 6. Скільки отримали?
o Добуток чисел 6 і 5 доповнити до 48.
o Ділене 25, дільник - різниця чисел 53 і 48. Записати частку.
o На скільки годин третина доби більша, ніж: 1 година?
o Від шнура завдовжки 2 м відрізали 3 дм. Записати довжину ре-шти шнура.
б) "Ланцюжки".
Команда мовчки обчислює ланцюжок за час, відміряний пісочним годинником. Представник команди записує кінцеву відповідь у порожній квадратик. Перемагає та команда, яка вклалася в час і записала правильну відповідь.
в) Конкурс капітанів
Капітани одночасно приступають до обчислень; відповіді вписують у порожні квадратики. Переможе той капітан, який отримає усі правильні відповіді і запише відповідь під прапорцем.
ІІ. Розвиток математичних знань
1. Команди обмінюються завданнями, заготовленими заздалегідь, а) Скласти задачу за коротким записом і розв'язати її виразом
протягом 5 хвилин.
?
2. Бліц-конкурс.
Протягом хвилини вчитель зачитує приклади, а члени команди за чергою дають відповіді. Журі підраховує кількість правильних відповідей. Аналогічна робота проводиться з другою командою. Перемагає та команда, яка за 1 хв дала більше правильних відповідей.
Підсумок уроку.
Журі оголошує кінцевий рахунок. Учитель оцінює роботу команд, капітанів, уболівальників. Називає команду-переможця. Батьки нагороджують учнів класу призами.

 
 

Цікаве

Загрузка...