WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними) - Реферат

Математична конференція „у світі чисел" (систематизація знань про натуральні числа і дії над ними) - Реферат

знаків різних народів.
А зараз ми перевіримо, чи уважно ви прослухали нашу інформацію.
На сцену виходять учні в костюмах різних народів, з емблемами цифр, якими користувалися ці народи, і у формі танцювальних фігур представляють різні числа, які мають прочитати глядачі.
3. Вчитель. Наступна група учнів розкаже вам про будову нату-рального ряду чисел та арифметичні дії над ними.
Перший учень. Натуральними називаються числа, які викорис-товуються при лічбі предметів: 1, 2, 3 і т. д. Кожне наступне натуральне число на одиницю більше від попереднього. Якщо їх розставити за порядком, дістанемо натуральний ряд чисел. У ньому найменше число 1, а найбільшого числа не існує. При утворенні великих чисел у десятковій нумерації для зручності числа групують по десять і утворюють розряди: одиниць, десятків, сотень. Для утворення чисел більших, ніж трицифрові, розряди групують по три у класи. Перший клас - клас одиниць, містить розряди сотень, десятків і одиниць. Другий клас - клас тисяч містить розряди сотні тисяч, десятки тисяч і одиниці тисяч. (Учень показує нумераційну таблицю із записом числа 563207.)
Крім натуральних чисел є й інші числа. Ми вже почали вчити дробові числа, а також число нуль, яке є цілим, але не натуральним. З іншими числами ми познайомимось у наступних класах: від'ємними, раціональними, ірраціональними, дійсними, комплексними.
Другий учень. Ми вивчили чотири арифметичні дії над натуральними числами: додавання, віднімання, множення і ділення. Дія додавання завжди існує у множині натуральних чисел: будь-які два натуральні числа можна додати і в результаті вийде натуральне число. Числа при додаванні називаються доданки і сума. Є два закони додавання: переставний і сполучний, їх нам покажуть "живі числа". (Виходять двоє учнів з емблемами на грудях, на яких записано числа 4 і 5.)
- Додайте нас. Скільки буде? Міняються місцями. А тепер скільки буде? Отже, від перестановки доданків сума не змінюється.
Виходить ще один учень із цифрою 7. Перші два учні беруться за руки, а третій стоїть окремо від них.
- Як обчислити таку суму? ((4 + 5) + 7 = 16 .) Далі другий учень підходить до третього і подає йому руку. А тепер, як обчислити цю суму? ( 4 + (5 + 7) = 16.)
Отже, у сумі кількох доданків можна брати їх у дужки будь-яким чином.
Третій учень. Відніманням називається дія, за допомогою якої за даною сумою і одним із доданків знаходять другий доданок. Числа при відніманні називаються зменшуване, від'ємник і різниця. У множині натуральних чисел дію віднімання можна виконати не завжди, лише тоді, коли зменшуване більше, ніж від'ємник.
Четвертий учень. Множенням називається сума однакових доданків. Наприклад, 2 помножити на 4 означає: 2 плюс 2 плюс 2 плюс 2. Числа при множенні називаються множниками, а результат - добутком. Перший множник показує доданок, що повторюється. Другий множник показує, скільки разів він повторюється. Множення завжди можна виконати у множині натуральних чисел: які б два натуральні числа ми не перемножили, добуток завжди існує і є натуральним числом. Дія множення, як і дія додавання, має переставний і сполучний закони. Існує ще й розподільний закон, який об'єднує ці дві дії: щоб помножити суму на число, можна помножити кожний доданок на це число і результати додати.
Виходить група учнів з емблемами чисел на грудях і знаками дій в руках, яка ілюструє цей закон:
Глядачі обчислюють обидва вирази і переконуються у справедливості розподільного закону.
П'ятий учень. Діленням називається дія, за допомогою якої за = добутком і одним із множників знаходять другий множник. Числа при діленні називаються ділене, дільник, частка. Дія ділення у множині натуральних чисел існує не завжди, а лише тоді, коли ділене націло ділиться на дільник. Наприклад, якщо 42 ділити на 5, то частка не буде натуральним числом, бо 42 не ділиться на 5 націло. А 40 поділити на 5 можна, дістанемо натуральне число 8.
4. Вчитель. Зараз ми числа розглядаємо тільки з точки зору потреб науки і практики. А в давнину числам приписували магічні властивості. Старогрецький математик Піфагор стверджував, що "числа правлять світом". Він створив школу однодумців, які вважали, що числа несуть з собою добро і зло, щастя і нещастя. Була створена наука нумерологія, у якій кожне ім'я мало своє число.
Перший учень. Одиниця - це символ слави і могутності. З цим числом поєднуються упевненість у своїх силах, сміливість і хоробрість. З числом один пов'язані імена Віра, Наталія, Оксана, Анатолій, Костянтин, Ілля, Ярослав. Число 2 - це символ любові і постійності, це м'якість і тактовність, прагнення згладити гострі кути. Воно перебуває між світлом і холодом, багатством і бідністю. Імена двійки: Ірина, Олександр, Лідія, Василь, Микола. Люди з цими іменами повинні уникати сварок і суперечок, найбільший успіх їм принесе спільна робота з друзями.
Другий учень. Число 3 у давнину символізувалося трикутником, який представляє минуле, сучасне і майбутнє. Імена трійки: Катерина, Віктор, Олексій, Дмитро, Федір. Цим людям найкраще займатися наукою, мистецтвом, спортом.
Четвірка в давнину вважалася символом міцності і стійкості. Люди з іменами Ганни, Вадима, Петра, Світлани, Зої можуть мати успіх у науці і техніці. Вони працелюбні, надійні, стійкі і чесні.
Третій учень. Число 5 Піфагор вважав найщасливішим з усіх чисел. У старовину це число було символом ризику, енергії і незалежності. Люди з іменами Володимир, Григорій, Валентина, Ніна, Марина, Віталій, Сергій - найбільше люблять мандрівки і пригоди. Нерідко число 5 притаманне видатним ученим і філософам.
Число 6 Піфагор вважав дивовижним числом. Шість ділиться на 1, 2, 3. Якщо ці числа додати, або помножити, вийде 6. Імена шестірки: Галина, Борис, Дарія, Єлизавета, Ігор, Юлія, Тетяна, їх чекає успіх у справах і велика популярність у суспільстві, але за умови, що слова будуть співпадати з ділами.
Четвертий учень. Число 7 вважалося священним числом. Можливо, тому, що людина сприймає світ через 7 отворів у голові: очі, вуха, ніздрі, рот. Люди з числом 7, якщо вони багато трудяться, можуть стати лідерами і вчителями найвищого класу, їхні імена - Іван, Максим, Людмила.
Число 8 древні вважали втіленням надійності, доведеної до до-сконалості. Люди з числом імені 8 - це Ольги, Геннадії, Євгенії, Олени, Андрії, Зінаїди. Вони вміють керувати колективом і можуть досягти успіхів у військовій справі, політиці, бізнесі, вершити великі діла.
П'ятий учень. Числу 9 в давнину приписували таємничу силу: в одних народів добру, в інших - недобру. Дев'ятка стала символом матеріального успіху. Імена дев'ятки - Надії і Олександри.Вони талановиті, користуються авторитетом, можуть стати лідером. Але для цього треба відмовитись від зайвої гордості, егоїзму і бачити гідність в інших людях.
Число 10 - це символ гармонії і повноти. Якщо додати його цифри, вийде один. Тому імена числа 10 такі самі, як імена числа
один.
Вчитель. Дорогі діти! Ви зробили тільки перший крок у математику. У наступних класах вас чекає цікава подорож у глибини цієї науки. Будьте наполегливі у вивченні предмету. Адже без математики не може обійтись жодна інша наука. Недаремно математику називають царицею усіх наук. Давайте прочитаємо усі крилаті вислови, якими прикрашений цей зал.

 
 

Цікаве

Загрузка...