WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Похідна - Урок

Похідна - Урок

запитанням)
Зачаровані дороги
В замок В із замку А,
І нічим не допоможуть
Заповітні тут слова
Юний лицар поспішає
В замок В дістатись знов,
Перешкоди всі долає,
Щоб зустріть свою любов
Перешкоди всі долає,
Щоб зустріть свою любов
Як знайти шляхи до неї,
Небезпеку обійти?
Будь що загадки цієї
Вірний розв'язок знайти ?
Як не шлях, то неприємність,
Швидше вивчите всі шляхи
Хай же вас в цій справі певність
Боронить від ворогів.
Запитання 13. Знайти похідну функції:
в точці х=1.
Запитання 14. Всі ви, напевно, любите мультфільми, а особливо "Ну, постривай!"На екрані телевізора фрагмент мультфільму, а тим часом асистенти озвучують його.
Вовк. Ну, заєць, постривай! Ти думаєш, що ти спритніший, хитріший та розумніший? Зараз побачимо, якщо ти не проти. Давай поговоримо на мові математики.
Заєць. Так, згоден.
5 cos x + 2 х2 - вимовив Вовк.
-5 sin x + 4х, - відповів Заєць.
-5 cos х + 4, - вигукнув Вовк.
5 sin x - не замислюючись, відповів Заєць.
У цю мить Вовк забарився. Виходячи з логіки їхньої розмови, визначте, якою повинна бути наступна фраза Вовка. І як би відповів на неї Заєць?
5 cosx
(Звучить мелодія. На екрані телевізора кадри з телепередачі "Брейн-ринг").
Консультанти підводять підсумки.
Вчитель виставляє зароблені оцінки учасникам команд.
Цікаві історичні факти з біографії вчених -
Ньютона, Лейбніца, Лагранжа.
"Ісаак Ньютон народився 4 січня 1643 року в селі Вулсторп (біля міста Грантем) у родині бідного фермера. Батько помер ще до народження сина. Ісаак був кволою дитиною і ніхто не вірив у те, що він житиме. Коли йому було 3 роки, мати вдруге вийшла заміж і виїхала з ферми. Дитина залишилася з бабусею, яка докладала всіх сил, щоб найкраще виховати свого хворобливого онука. Першу науку Ісаак проходив у сільській школі, а в 12 років бабуся віддала його до найближчої міської школи у м. Грантем. Спочатку Ісаак учився погано і невідомо, як склалася б його доля, якби не випадок, що трапився з ним у школі. Один з його однолітків під час суперечки побив Ісаака. Він дуже переживав, що не може відплатити, бо кривдник був значно сильнішим. Тоді Ньютон вирішив зробити інакше: перевершити суперника у навчанні. Невдовзі наполегливою працею він досяг своєї мети: вчителі, і навіть директор школи прилюдно визнали його найкращим учнем.
Після закінчення школи Ньютон вступив у 1661 році до Триніті-коледжу Кембріджського університету.
У 1671 році Ньютон переробив і науково обґрунтував теорію флюксій, маючи намір опублікувати її. Але видана вона була лише після його смерті у 1736 році.
Будучи великим ученим, Ньютон не вихвалявся своїми відкриттями, а завжди віддавав належну шану своїм попередникам і сучасникам, які своїми працями підготували грунт для його відкриттів.
У повсякденному житті він додержувався суворого режиму. Цим загартував свій організм і до 80 років був міцним і здоровим. Коли Ньютону було близько 80 років, він захворів на так звану кам'яну хворобу, вилікувати яку було неможливо і яка в останні тижні життя завдала йому важких страждань.
31 березня 1727 року великої людини не стало. Він помер у вісімдесят чотири роки. Геніального вченого урочисто ховали у Вестмінстерському абатстві, де ховають видатних і коронованих осіб Англії. На пам'ятнику вибито віршований напис, що закінчується словами: "Нехай радіють смертні, що серед них жила така прикраса роду людського".
Г.В. Лейбніц (1646-1716)
Видатний німецький математик, філософ і політичний діяч Готфрід Вільгельм Лейбніц народився І липня 1646 року у Лейпцігу в сім 7 професора етики і юрисконсульта Лейпцігського університету. Коли Готфріду було 1 років, помер його батько. Малий хлопець настільки захопився читанням, що зовсім покинув дитячі ігри й забаси, зранку до вечора не виходив з бібліотеки. Ніби граючись, він самотужки вивчив латинську мову. Після латинської Лейбніц швидко вивчив і грецьку мову. У 14 років він часто виступав на вечорах у гімназії, де вчився, з власними віршами, написаними латинською або грецькою мовами. У 75 років він став студентом Лейпцігського університету, але, щоб краще вивчити математику, переїхав до Ієни. У 11 років Лейбніц дістав звання бакалавра, а через рік - ступінь магістра філософії. У 20 років Лейбніц уже був доктором права.
Наукова діяльність Лейбніца багатогранна. Він, наприклад, мріяв про створення засобами математичної символіки єдиної мови, спільної для всіх наук.
Та найвизначніших успіхів, водночас з Ньютоном і незалежно від нього, Лейбніц досяг у розробці основ диференціального і інтегрального числення. У своїх математичних працях учений виклав відповідні правила без доведень, відразу показуючи їх практичне застосування. Часом дуже важко відокремити те, що зробив Лейбніц, від того, що створив Ньютон, у розвитку математики як науки.
Через два роки (1686) вийшла друга праця вченого "Про приховану геометрію". У ній викладене інтегрування багатьох елементарних функцій.
Диференціальне та інтегральне числення як закони дій над змінними величинами виявилися дуже корисними не тільки для математики, а й для розв'язання багатьох практичних задач з фізики, механіки, геодезії тощо.
Творчість Лейбніца мала величезне значення для розвитку світової науки.
Обставини смерті цієї видатної людини загадкові. 14 листопада 1716 року вчений почував себе гірше, ніж звичайно. Зайшов провідати його давній знайомий - єзуїт, який приніс саморобні ліки - настойку з якогось зілля. Лейбніц випив її, але відразу став почуватися гірше. Поки розшукали і привели лікаря, вчений помер. За труною людини, яка в свій час була гордістю європейської науки, йшла тільки одна особа - секретар ученого.
Ж.Л. Лагранж
Лагранж Жозеф Луї народився 25 січня 1736 року в Турині (Італія). Вищу освіту отримав в артилерійському училищі в Турині. Ще до закінчення училища почав викладати в ньому математику.
З 1795року - професор Вищої школи, з 1797року - професор Політехнічної школи в Париж. Основні праці з математики, математичного аналізу, варіаційного числення, алгебри, теорії чисел, диференційних рівнянь.
Лагранж, вивчаючи диференціальне та інтегральне числення, ввів позначення похідної в 1791 році.

 
 

Цікаве

Загрузка...