WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Подорож до лісу - Реферат

Подорож до лісу - Реферат


КОНСПЕКТ УРОКУ З МАТЕМАТИКИ
Мета. Закріпити вміння порівнювати за кількістю сукупності предметів через накладання, поняття один - багато; лічбу до дво, уміння знаходити відповідність між кількістю предметів та цифрами 1 і 2, учити розрізняти геометричні фігури, визначити форму за описом, знаходити відповідні форми на заданих предметах (круг, квадрат, трикутник) удосконалювати вміння порівнювати предмети за довжиною та шириною; учити розрізняти просторові напрямки діяти за вказівною, сприймаючи сигнал різними аналізаторами (зоровими, слуховими, на дотик); розвивати логічне мислення. Виховувати організованість, доброзичливість.
Матеріал до заняття: три будиночки на підставках з віконцями у вигнилі геометричних фігур синього круга, земного трикутника, червоного квадрата. Зображення струмка і річки. Зображення двох містків (довшого і коротшого). Цифри 1:2. Будиночки із прорізами, а до них широкі і вузькі двері (за кількістю дітей). Зайчатка за кількістю будиночків. Квіти за кількістю дітей. Пелюсточки до квітів. Метелики за кількістю квітів. Звірята: лисичка, зайчик, ведмідь. Загадки. Дві великі квітки з цифрами 1 і 2. Дві таці з одним і двома кубиками, накритими серветками. Дві картки з однією та двома кранами. Труба.
Хід заняття.
Вихователь. Діти, сьогодні ми з вами вирішимо у подорож до лісу. Маємо бути дуже уважними, щоб ніхто не заблукав. Але ж, дивіться, хто ту є? Виявляється, це звірята: зайчик, лисичка і ведмедик. Одначе вони чомусь сумні.
- Що сталося звірятка?
Вони просять нас допомогти знайти їхні хатки, бо оселі такі схожі, що їх важко розрізнити. Ми це зможемо зробити, відгадавши загадки. Давайте подивимось, яку ж загадку треба відгадати, щоб допомогти лисичці. Це загадка про геометричну фігуру. Ось послухаймо уважно:
"Ні кутів, ні сторін зовсім він не має. А тому ми його.. (кругом називаєм).
- Так, це круг. Що ж це дає? А віконце таке є. Подивіться й ви, малята, де з віконцем круглим хата?
- Он вона! (показують)
- Якою вона кольору?
- Синього.
Правильно. Ну, коли взялись допомагати, проведемо лиску аж до хати. Тож дивіться, о лісок, а за ним тече струмок. А в струмку вода холодна. Можна замочити ноги. Ми його перестрибнемо. Потім далі всі підемо.
Діти (одне по одному) перестрибують струмок і разом з вихователями підходять до хатки з круглим віконцем.
- Ось хатинка лисички.
Лисичка. Дякую я вам, малята.
Що привели аж до хати
До побачення, ідіть!
Інших звірам поможіть.
Діти. До побачення, лисичко!
Вихователь. Ну, що малята, підемо іншим звірам допомагати?
Підійдемо до струмочка й кожен зробить по стрибочку. Зачекалось зайчатко, щоб шукали його хатку.
- Ну, загадуй нам загадку, розшукаєм твою хатку.
Загадка. "Він не круг, і не квадрат, не прямокутник: має тільки три кути, звуть його. .. (трикутник) .
Подивіться знов, малята, де з таким віконцем хата?
- Он вона (Показують)
- Якого вона кольору?
- Зеленого.
- Правильно. Що ж, взялись допомагати - проведем зайча до хати. Ми зайчатко повели і до річки підійшли. Але як нам тут вчинити, щоб і ніг не замочити? І вода в річці холодна, й перестрибнути не можна.
- -А чому через струмок ми могли перестрибнути?
- Бо вона широка (ширша)
- - Як же втрапити до хати? Треба нам місток шукати. Ось лежать дві дошки поряд. Є коротша, а довша. Порівняємо ми їх.
- Ця яка? (Показую коротку)
- Коротша.
- А це яка? Показую довшу.
- Довша.
- Яку візьмемо. Щоб перейти через річку?
- Довшу
- Це і буде наш місток.
Обережно по одному перейдемо через кладку і переведеш зайчатко.
- Дякую, - зайчатко каже, - відпочити зараз ляжу.
До побачення, ідіть. На вас чекає ще ведмідь.
- Прощавай, зайчатко, друже. Поспішаємо ми дуже.
Знов до річки підійдемо, через кладку перейдемо.
Нас чекає ведмежатко.
- Тож яка твоя загадка?
- Тут загадок цілих дві.
Загадка 1.
Що за птиця, наче спиця?
Та це ж цифра .... (одинця)!
Вихователь. А які віршики ми знаємо про "1?
В кенгуру сумує син
Бо у мами він один
Місяць сумно поглядає -
В нього братика немає
В мене родичів багато:
Баба Настя, дід Вадим
Дядько, тітка, мама й тато,
А от я них - один.
Лічилка. Один, один, одиничка -
До вікна летить синичка
Та синичка лиш одна:
Дзвін, дзвін, дзвін біля вікна!
Один, один, одиничка -
По-ле-ті-ла вже синичка.
Загадка 2.
Довгий хвіст, зігнути шийка
А ще кругла голова
Як приглянемось гарненько
То впізнаєм цифру... (два)
Вихователь. А які віршики ми знаємо про "2?
Ходить бусол по воді:
Чап! Чап!
Лічить жабок по одній:
Хап! Хап!
Переметані жабки.
Ква! Ква!
Пострибали під листки:
Раз! - Два!
Лічилка. Літо, спека, бо жнива
В житі зайчиків аж ва
Де ми будем, брати, жити,
Як покосять в полі жито?
Раз, два - тай тікати -
Буде нас сніжок ховати!
В ліс втечемо - нас нема
Раз і два, раз і два...
Скоромовка.
У Марини два коти
Повна хата муркоти
Двійку й одиничку будемо шукати, приведуть вони нас до самої хати. (На підлозі викладені цифри 1:2. Ідучи по них, діти втрапляють до хатки).
Ось, мабуть, ведмедика хатка. А яке вікно? Квадратне. А якого кольору? Червоного.
Йди, ведмедику, до хати.
Будем вже відпочивати.
Ми ж повернемось назад і теж трохи відпочинемо.
Але, глянемо, що це в кожного на столі?
- Хатка.
- Так, це хатка.
- А біля неї перелякане зайчатко.
Воно бігає стрибає
Вдома мами ще немає.
Раптом воно бачить вовка. Мати заходить в будиночок, що сховатися. Але не може зачинити двері. Допоможіть йому.
Скільки ви бачите дверей?
Двоє (троє). Дітям із вищим рівнем розвитку дається більша кількість дверей.
- Вони однакові?
- Ні. Є вузькі і є широкі.
- Які із них підійдуть до зайчикової хатинки.
- Широкі.
- А що трапилося б, якби взяли вужачі двері.
- Вовк мігби пролізти до хатки.
- Але ми вибрали двері правильно й урятували зайченя.
- Діти, зараз ви станете жучками,
- Що пожидали без мами
- Горілиць вони лежать
- І ніжками дріботять.
(Діти лягають на підлогу горілиць і зображають жучків). Тут прилетіли мати, стали жучкам допомагати.
Жучку, жучку, дай праву (ліву) ручку. Проводиться гра... Жук упав".
А тепер ви знову стали дітками. Поки звірята сплять у своїх хатках, давайте прикрасимо галявину, в лісі квітами.
- Давайте!
Кожній дитині даються пелюсточки квітки певного кольору, і вони самостійно викладають квіти. Коли роботу буде завершено, запитати в кожного, якого кольору його квітка.
- Скільки квітів?
- Багато.
- А тепер давайте на кожну квітку посадимо метелика.
- Скільки метеликів?
- Багато.
- А чого більше метеликів чи квітів?
- Метеликів стільки, скількиквітів. Порівну. (Забираю метелика).
- А тепер чого більше?
- Квітів.
- На скільки більше квітів?
- Що зробити, щоб квітів і метеликів стало порівно?
- До дати ще одного метелика.
- Тут прокидається звірята. Їм дуже сподобалась квітуча галявина, і вони хочуть погратися на най разом з дітьми.
- То ж давайте пограємося.
- Дивіться. Що це в мене? (Показую дві великі квітки - блакитну і рожеву, в середині яких цифри - відповідно "1" і "2").
- Квіти.
- Які вони?
- Так, це великі квіти. Ви викладали маленькі, а я принесла великі. А що в середник квітів?
- Цифри.
- Які?
- "1" у блакитній" і "2" у рожевій квітці. Я покладу ці квіти в різних кінцях галявини.
Тут буде квітка з одиничкою, а з протилежного боку - двійного.
Гр. Ана увагу.
Якщо я покажу карточку з однією крапкою, ви ідете до квітки з цифрою "!", якщо з двома крапками то до квітки з цифрою "2".
Аналогічна гра з використанням слухового аналізатора. Трублю в трублю один раз або двічі.
Аналогічна гра на дотик. Під серветкою на одній таці кубик, а на іншій - 2.
Діти на дотик визначають кількість і збираються більше заданої цифри.
Звірятам дуже сподобалась наша гра, то вони щиро вдячні вам за допомогу.
До побачення. До нових зустрічей.
Loading...

 
 

Цікаве