WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМатематика, Геометрія, Статистика → Статистичні ряди і таблиці - Реферат

Статистичні ряди і таблиці - Реферат

Тема: Статистичні ряди і таблиці.
План
1. Статистичні ряди і їх види.
2. Статистичні таблиці і їх будова.
1. Результати статистичних зведень і групувань оформляють статистичними рядами і таблицями.
Статистичні ряди поділяються на два види: ряди розприділення і ряди динаміки.
Ряди розприділення - це ряди чисел які характеризують склад і структуру будь-якого явища після групування статистичних даних про це явище.
По формі виразу групувальних ознак ряди розприділення поділяються на атрибутивні і варіаційні.
Атрибутивні ряди утворюються на основі атрибутивних (якісних) групувальних ознак (наприклад, при розприділенні робітників по спеціальностях).
Варіаційні ряди виникають при групуванні по кількісних ознаках. Варіаційні ряди розприділення можуть бути дискретними і інтервальними. В дискретному ряді групувальна ознака змінюється безперервно цілими числами (наприклад, розприділення підприємств по кількості цехів, які в них входять).
В інтервальному ряді групувальна ознака в межах кожного інтервалу може приймати любі числові значення (наприклад, розприділення підрядних будівельних організацій по об'ємі робіт, які виконуються власними силами). В варіаційному ряду виділяють два структурних елементи: варіант структурної ознаки - кількісну величину групувальної ознаки і частоту групувальної ознаки числа, які показують як часто зустрічаються окремі варіанти (їх значення) групувальної ознаки в даному ряду.
Варіантом групувальної ознаки є число об'єктів, а частотою кількість будівництв з даним числом об'єктів.
2. Для повної характеристики явища, що вивчається дані про одиниці сукупності необхідно зводити і відображати в табличній формі.
У таблицях відображають не весь обсяг інформації, а лише найбільш доцільні, вміло підібрані дані.
Статистичні таблиці - це особлива форма раціонального системованого і наочного узагальнюючих характеристик статистичної сукупності.
Подібно граматичному реченню кожна таблиця має підмет і присудок. У підметі проводиться перелік елементів, або груп явища тобто тих ознак про які йде мова в таблиці. У таблиці підмет знаходиться зліва, а присудок зверху. У підметі вказується зміст рядків, а в присудку зміст граф.
Підмет таблиці - це перелік найменування тих явищ і груп, які характеризують показники таблиці.
Присудок - це показники, які характеризують підмет.
Графи, які містять підмет нумеруються великими літерами алфавіту, а графи, які містять присудок - арабськими цифрами.
Якщо в присудку наведена характеристика явища на якийсь визначений момент часу або стан цього явища на якийсь період, то такі таблиці називаються статистичними.
Якщо присудок в таблиці характеризує розвиток явища в часі, або його стан за ряд періодів, то такі таблиці називають динамічними.
Залежно від цілей опрацювання статистичних даних таблиці бувають простими, груповими і комбінаційними.
Простими називаються таблиці у підметі яких немає групувань. Вони діляться на перелікові, територіальні, хронологічні (динамічні).
В комбінаційних таблицях групування здійснюється по двох чи більше групувальних ознаках, наприклад: розприділення д/о підприємств по областях.
Групові - це таблиці у яких сукупність, що вивчається розприділена у підметі на групи за досліджуваною ознакою. Правильна побудова статистичних таблиць є важливим чинником успішного опрацювання і аналізу статистичних даних.
У правильно побудованій таблиці не має бути жодного зайвого слова, яке б заважало думці і в той же час не має повноти.
Сукупність раціональних способів, встановлених теорією і вироблених практикою, для надання таблиці більшої виразності, глядності, що полегшує читання і засвоєння змісту таблиці називається технікою оформлення статистичних таблиць.

 
 

Цікаве

Загрузка...