WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавство продовольчих і непродовольчих товарів - Дипломна робота

Товарознавство продовольчих і непродовольчих товарів - Дипломна робота

3.1 Товарознавча характеристикахутряних виробів.

Хутрову сировину поділяють за середовищем існування тварин морську ( тюлень, морський котик ) і сухопутну, яку поділяють за сезонністю видобутку на зимову ( соболь, песець, лисиця, заєць, білка, норка, куниця ) і весняну ( ховрахи, крім ). Хутряну сировину поділяють за сезонністю на зимову ( собаки, кішки, кролики, вівці )і весняну – молодняк овець, кіз, коней, великої рогатої худоби, оленя.

Фізико – механічні властивості волосяного покрову шкурки залежить переважно від типу елементарного волосся, його будови і стану. Розрізняють пуховий, напрямний та остьовий типи, а його будова визначається видом тварин. Наприклад, волосся хутрових видів тварин – соболя, куниці – має овальний перетин, овець круглий, а в ондатри або нутрії – сплющений. Загалом волос тварин відрізняється за зовнішньою будовою лускатим шаром і звитістю. Лускатий шар складається з дрібних пластинок, які захищають основний і серцевинний шари.

Блиск волосся залежить від будови лускатого шару, а фізико – механічні властивості ( міцність, розтяжність, гнучкість, пружність ) волосся – коркового шару, який складається з ороговілих веретеноподібних клітин з включеними зернами пігментів. Теплозахисні властивості та міцність волоса визначається будовою серцевинного шару, який складається з клітин, розташованих рядами, розділених повітрям.

Зовнішня форма стрижнів волоса тварин може бути веретеноподібною, циліндричною та конічною, а також прямою, зігнутою, зламаною, хвилястою, звивистою. Жорсткість або величина деформації волоса визначається, крім іншого, формою перетину.

Пишність волосяному покриву залежить від довжини волоса: найдовший з них прямий, з видовженою веретеноподібною формою, з сильно розвинутою серцевиною, кутикула не кільцеподібна. Остьовий волос захищає проміжний і пуховий від механічних пошкоджень і звалення. Його форма здебільшого веретеноподібна або ланцетоподібна, кутикула не кільцеподібна. Найтонше і найчисельніше пухове волосся, яке може мати циліндричну форму перетину, хвилеподібну звивистість, кутикула кільцеподібна, серцевина в ньому розміщена з одного ряду клітин або відсутня. Волосся може розміщуватися на шкірі тварин поодинці ( кріт ), пучками, простим і складним групуваннями ( гризуни і хижаки ).

Товарні властивості шкурок тварин залежить від ареалу тварин і змінюються залежно від умов їх мешкання, віку, статі, сезону, індивідуальних особливостей. Так, волосяний покрив неземних звірів густіший, довший, його колір на хребті більш темний, ніж на череві ( білка, соболь, куниця, лисиця, песець ), підземних – одноманітний, якість хутра на різних топографічних ділянках однакова, проте покрив на череві більш товстий, ніж на хребті, а забарвлення однакове ( кріт, сліпиш ). У земноводних звірів найбільша густота волосся, хоча на череві воно густіше, ніж на хребті, а його забарвлення майже однакове ( видра, норка, нутрія, ондатра, річковий бобер ).

Первинна обробка хутрової сировини на підприємствах складається з операції знімання шкурки, яку розрізають трубкою ( барс, білка, бобер, вовк. Видра, єнот, заєць, кріль, куниця, леопард, лисиця, норка, нутрія, ондатра, песець ), панчохою ( горностай, колонок, ласка, соболь ) або пластом ( ведмідь, тигр, тюлень, котик, вівці, козеня, лоша, кріт, ховрахи, хом'як, борсук, собака ).потім її знежирюють, виправляють ( розтягують на дошках, рамах, щитах )і консервують з метою збереження властивостей шкурки впродовж певного терміну, пов'язаного з доставкою шкір на підприємства для подальшої їх переробки. Існує кілька способів консервації, наприклад сіллю, кислотами, сумішшю солі і кислот тощо.

На сьогоднішній час в Україні існують декілька класифікацій штучного хутра, які будуть представлені нижче. Класифікація виробів зі штучного хутра, яка зазначена в нормативному документі наступна:

В залежності від призначення:

 • для верхнього одягу;

 • для головних уборів та оздоблення;

 • для підкладки для верхнього одягу;

 • для декоративних виробів ( ковдри, покривала, чохли, накидки та ін.);

 • для меблів;

 • для підкладки для взуття, шкіряної та текстильної галантереї;

 • для іграшок.

В залежності від довжини та товщини волокон, хутро буває з однорідною та різною структурою ворсу.

По зовнішньому виду та способу обробки хутро поділяють на:

 • гладке;

 • пістряво в'язане;

 • жакардове;

 • зі стрижкою;

 • без стрижки;

 • з обробкою ворсу під "каракуль";

 • з тисненням;

 • з рисунчастим ефектом;

 • з рисунчастою укладкою;

 • з фасонною стрижкою ворсу.

По виду сировини виготовлення штучне хутро поділяють на:

 • з синтетичних волокон;

 • з синтетичних волокон в суміші з натуральними;

 • з натуральних волокон в суміші з хімічними;

 • з натуральних волокон.

Щодо навчальної класифікації, то ознаки за якими класифікують вироби зі штучного хутра наступні:

 • призначення;

 • зовнішній вигляд;

 • спосіб обробки;

 • за видом сировини.

З більш детальною класифікацією за цими показниками можна ознайомитись вище. За УКТЗЕД штучне хутро та вироби з нього відносяться до класу VIII (шкура та шкіра необроблені, шкіра, натуральне хутро та вироби з них; шорно-сідельні спорядження та упряж; дорожні речі, сумки та аналогічні товари; вироби з кишок тварин (крім кетгуту з натурального шовку), 43 групи (натуральне хутро та штучне; вироби з них), позиція 4304000000 (хутро штучне та вироби з нього). Згідно з приміткою 5 до групи 43 Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), термін "штучне хутро" означає будь-які матеріали, що імітують хутро з вовни, волосу або інших волокон, наклеєних або нашитих на шкіру, тканину або інші матеріали, крім імітацій хутра, одержаних ткацтвом або в'язанням (вони в основному включаються до товарних позицій 5801 або 6001). Таке "штучне хутро" класифікується у товарній позиції 4304.Відповідно до Пояснень ТН ЗЕД СНД у товарній позиції 600 класифікується ворсове полотно (імітація хутра) виготовлене в'язанням, причому використовуються переважно такі способи виробництва:

1. На круглов'язальній машині в'яжеться полотно, на якому за допомогою додаткової нитки утворюються подовжені протягання петель; потім петлі розрізаються для утворення ворсу та одержання оксамитової поверхні.

2. На спеціальній основов'язальній машині в'яжуться лицьовими боками один до одного два полотна з однією загальною ворсовою ниткою; потім обидва полотна розрізаються і одержуються два трикотажних полотна з розрізаним ворсом.

3. Текстильні волокна з чесаної стрічки вводяться в петлі трикотажного ґрунтового полотна під час його утворення (довго ворсові полотна).

Ворсове полотно (імітація хутра), отримане шляхом введення ворсових ниток у вже готовий ґрунтовий текстильний матеріал (тканий, трикотажний машинного чи ручного в'язання, повсть, неткане полотно і т. д.), класифікується у товарній позиції 5802. Ці тканини відрізняються від ворсових тканин товарної позиції 6001 з рядами ланцюгових рядків на виворітному боці тканини тим, що вони мають властиві ряди неперервних рядків, які проходять вздовж виворітного боку тканини. Ворсові тканини, які імітують хутро класифікуються у товарній позиції 5801.В основі класифікації за УКТЗЕД покладено поділ готових виробів та напівфабрикатів однакової природи (в даному випадку тваринного походження) з натуральної та штучної сировини та різного способу виробництва. Але можна зазначити, що в УКТЗЕД немає єдиної та детальної класифікації штучного хутра, а тим паче виробів з нього, що не дозволяє надавати їм більш детальну характеристику та може призводити до помилкової класифікації при переміщенні цих товарів через митний кордон України. На відміну від УКТЗЕД, в товарознавстві існує досить детальний поділ штучного хутра та виробів з нього за різними класифікаційними характеристиками :

1.За способом отримання:

1.1 Трикотажне штучне хутро, виробляється на трикотажних машинах наступними методами:

в плетіння волокон чесальної стрічки в трикотажне полотно на кругло трикотажних машинах;

виготовлення трикотажу з довгими плюшевими петлями із ниток, при розрізанні і розчісуванні яких утворюється довгий ворс на кругло фангових та круглов'язальних машинах;

на основі трикотажу з підкладочною ниткою для начісування (футерний трикотаж) на машинах МТ.


 
 

Цікаве

Загрузка...