WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарознавство напоїв: спиртні, безалкогольні і т.п. - Реферат

Товарознавство напоїв: спиртні, безалкогольні і т.п. - Реферат

ДЖИН

Це гірка настойка від 40 до 45%, виготовлена із морсу на ягодах ялівцю.

СЛАБО АЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

Слабо алкогольні напої--- це в основному пиво, а також брага, вони містять обмежену кількість спирту і мають тонізуючі властивості.

Пиво—слабоалкогольний пінистий напій, який містить значну кількість тканинних речовин, обмежену спирту, добре тамує спрагу, має приємну гіркість і своєрідний аромат. Воно легко засвоюється поліпшує засвоєння їжі, але надмірне споживання пива призводить до різних захворювань.

Основною сировиною для виготовлення пива є ячмінь у вигляді солоду, підсолоджені матеріали, хміль пивні дріжджі і вода.

Хлібний квас—це слабо алкогольний напій з вмістом до 1,2% спирту, продукт незакінченого молочнокислого і спиртового бродіння сусла. Сировиною для його виготовлення служать житне борошно, житній і ячмінний солод, цукор, колер, вода, дріжджі, а також напівфабрикати у вигляді сухого квасу і квасних хлібців.

Квас повинен бути коричневого кольору, допускається невеликий осад із дріжджів і хлібних припасів. Смак хлібного квасу має бути приємним, освіжаючим, кисло-солодким.

Зберігають квас і напої з хлібної сировини у затемнених приміщеннях.

БЕЗАЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

Безалкогольні напої використовують в основному для тамування спраги. Вони характеризуються приємним смаком завдяки вмісту цукру та інших екстрактних речовин, які потрапляють із соками, екстрактами, морсами тощо. В їх складі містяться мінеральні речовини, вуглекислота, органічні сполуки, барвники і ароматичні речовини. Таким чином без алкоголь напої мають корисні властивості , регулюючи в організмі водний режим і обмін речовини. Водночас багато напоїв містять значну кількість цукру. Що суттєво підвищує енергетичний баланс, особливо схильних до повноти. Тому значна увага приділяється напоям з пониженою енергетичною цінністю, тонізуючим, спеціального призначення, збагаченим біологічно активними речовинами та іншими компонентами.

Мінеральні води

До мінеральних відносять води, які містять у розчиненому стані більше мінеральних солей або менше газоподібних продуктів. В балансі споживання переважають природні мінеральні води, хоч можна готувати і штучні розчинені у питній воді відповідних мінеральних солей.

Природні мінеральні води являють собою підземний водний розчин фізіо

логічно активних солей і деяких газів.

Залежно від складу і дії на організм людини природні мінеральні води ділять на столові, лікувально-столові і лікувальні. До природних столових належать води, в складі яких містяться мікро компоненти, що мають лікувальну дію.

Природні мінеральні із згальною мінералізацією 1—10 г/дм, а також води з мінералізацією нижче 1г/дм , які містять відповідно біологічно активні компоненти, відносять до лікувально-столових . Мінеральні води ділять на 44 групи, з яких можна виділити гідрокарбонатні натрієві, гідрокарбонатні кальцієві, та інші.

В Україні розлив мінеральних вод переважно здійснюють підприємства потужністю до 30 млн пляшок на рік.

МОРСИ—це негазовані напої , які отримують купажуванням зброджених і освітлених соків журавлини і брусниці з цукровим сиропом, харчовими сиропами, барвниками і питною водою. Для реалізації морси розливають у бочки і автоцистерни. Ці напої повинні мати натуральний колір, смак і аромат, властиві ягодам журавлини або брусниці, містити 3,5—4,4% сухих речовин.

Зберігати морси слід при температурі від 2 до 12оС в добре провітрюваних приміщеннях.

ГАЗОВАНІ БЕЗАЛКОГОЛЬНІ НАПОЇ

Газовані напої одержують штучним насиченням вуглекислотою питної води до концентрації 0,3—0,6%, а також з додаванням соків, сиропів, настоїв, харчових кислот барвників, есенцій та ін.

До газованих безалкогольних напоїв відносять газовану воду з додаванням сиропів, яку реалізують через сатураторну мережу; газовані напої в пляшках і сухі концентрати напоїв.

Газовану воду отримують подаванням у сатуратор охолодженої до 4оС і вуглекислого газу близько 0,4% маси, доводячи тиск до 2 атм. Зміна концентрації вуглекислоти погіршує смакові властивості газованої води, а додаткове використання сиропу формує відповідний аромат.

Газовані безалкогольні напої в пляшках ділять на 6 груп:

1.на натуральній сировині;.

2.на синтетичних есенціях;

3.тонізуючі;

4.вітамінізовані;

5.для діабетиків;

6.профілактичні.

Сухі концентрати напоїв бувають шипучі і не шипучі. Сухі не шипучі концентрати готують із суміші цукру-піску, екстрактів харчових кислот, барвників та есенцій, які випускають у вигляді піску або таблеток.

Якісь безалкогольних напоїв визначають за відповіднісю вимог стандарту зовнішньго вигляду ,кольору, смаку, і аромату. Напої безалкогольні газовані випускаються в скляних пляшках і пластикових герметично закупорених.

ЧАЙ, КАВА, КАВОВІ НАПОЇ.

ЧАЙ.

Один з найбільших поширених тонізуючих напоїв на земній кулі. Він мвє приємні смакові властивості, втамовує спрагу, сприятливо впливає на

діяльність багатьох органів, нормалізує обмін речовин.

Чай поділяють на такі види:

Байхові чаї(зелений, жовтий, червоний )

Пресовані – таблеткові (чорний і зелений)

Плиткові(чорний і зелений)

Кирпичний(зелений)

КАВА

Являє собою зерна плодів вічнозеленого кавового дерева, насиченого алкалоїдом кофеїном, ароматичними речовинами хлорогенною речовиною.

Кава розчинна являє собою висушений екстракт смаженої кави. За смаком і ароматом вона трохи поступається приготовленому напою із доброякісної кави смаженої в зернах або меленої, але має підвищену тонізуючу дію. Готовий продукт випускають у вигляді дрібнозернистого порошку коричневого кольору, із властивим натуральній каві смаком і ароматом

Кавові напої—порошкоподібні суміші з хлібних злаків, цикорію, жолудів, каштанів, букових горіхів, плодів шипшини, і інші. За смаком вони нагадують каву, завдяки накопиченню ароматичних і смаковим речовинам в процесі обсмажування. Всі кавові напої являють собою порошок-крупку темно-коричневого кольору, з смаком і запахом.

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

  1. Задорожний І.М. (Задорожний, Іван Михайлович) Товарознавство напоїв: Підручник для вузів.- К: Вища школа, 1993.- 189с.- 4.00

  1. Сирохман Іван Васильович, Задорожний Іван Михайлович, Пономарьов Петро Хомович Товарознавство продовольчих товарів.- К.: Лібра, 2000.- 368с.


 
 

Цікаве

Загрузка...