WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Упаковка й засоби товарної інформації - Реферат

Упаковка й засоби товарної інформації - Реферат

ціну товару. Ярлики додатково вміщують адресу виробника, інформацію про ґатунок виробу, дату випуску, атакож деякі ідентифікаційні дані.
Контрольні стрічки - це носії короткої дублюючої товарної інформації, виконані на невеликій стрічці та призначені для контролю або відновлення відомостей про товар у разі втрати етикетки бірки або ярлика. Вони використовуються на додаток до інших носіїв товарної інформації або й замість них. На них пере-цифрові або символічні форми інформації про артикул вибору номер моделі, ґатунок, експлуатаційні вимоги тощо. Контрольні стрічки в основному використовуються за виготовлення взуття.
Клейма та штампи призначено для нанесення ідентифікаційної на товари, упаковку, етикетки за допомогою спеціального пристрою. Існує кілька методів нанесення клейм і штампів на товари та упаковку: незмивною фарбою, випалюванням, видавлюванням чи вдавлюванням і т.п. При цьому мають дотримані такі вимоги: чіткість відбитків, стійкість до кліматичних умов, безпечність застосування, збереження нормального зовнішнього вигляду товарів і упаковки, відповідність встановленим правилам клеймування та штампування товарів і пакувальних виробів.
Торгове маркування відрізняється тим, що його ідентифікаційну функцію пов'язано більше з торговцем, ніж з виробником. Така функція торгового маркування полегшує покупцю можливість висунути якісь претензії чи скарги на продаж дефектних товарів.
Касові чеки й цінники є головними носіями торгового маркування і є обов'язковими за реалізації товарів у сфері торгівлі.
Товарні чеки застосовуються за продажу непродовольчих то варів. Вони містять інформацію про номер або назву магазину, дату придбання, ціну тощо.
Маркування може бути нанесене на паперові, картонні, фанерні, металеві поверхні тощо. Ярлики з паперу, картону і з дерева новолокнистих плит не дозволяється використовувати за перевезення вантажів у відкритих транспортних засобах, змішаним залізнично-водним або тільки водним транспортом. У таких випадках маркування може бути нанесене міцною незмивною фарбою безпосередньо на тару.
Транспортне маркування розміщують на ящиках (на одній з бічних стінок), на бочках і барабанах - на днищі (допускається маркування на корпусі), на мішках - у верхній частині біля шва, на тюках - на одній з бічних поверхонь, на паках - на торцевій поверхні (дозволяється маркування на бічній поверхні), на інших видах тари (балонах тощо), на вантажах, які перевозять без тари, - у найбільш помітних місцях.
Надписи мають бути темними на світлих поверхнях і світлими - На темних. Знак "Вантаж, що швидко псується", виконують блакитним кольором на світлому фоні, знак "Тропічне виконання" - червоним, а знак "Відкривати тут" наносять у тім місці, звідки треба починати відкривання.
Ярлики прикріплюють на упаковці клеєм, болтами, шурупами дротом, шпагатом і т.п. Площа ярлика залежно від розмірів знаків і кількості інформації має бути не меншою за 60 см2 зі співвідношенням сторін 2:3. Маркування наносять будь-яким з перелічених раніше способів. Дозволяється наносити на ярлик чітко й розбірливо найменування вантажоотримувача і пункту признання від руки за умови забезпечення збереження цих надписів за %них умов транспортування. Р1 Технічні документи, що містять інформацію про товари та супроводжують їх у процесі переміщення цих товарів у тарованому Огляді, підрозділяють на такі групи: товаросупровідні та експлуатаційні.
Товаросупровідні документи - це документи, які містять необхідну й достатню інформацію для ідентифікації товарних партій на всьому шляху їхнього руху. Залежно від характеристик товару товаросупровідні документи підрозділяються на такі види: кількісні, якісні, розрахункові й комплексні.
Кількісні товаросупровідні документи - технічні документи, призначені для передавання й зберігання інформації про кількісні характеристики товарів або товарних партій. Крім розмірних характеристик (маса, довжина, об'єм тощо), в них обов'язково містяться відомості, що ідентифікують товар, до якого ці характеристики належать (найменування, ґатунок, асортимент, сортамент, марка тощо). Інформація про ціни також може бути наявною, але не є обов'язковою. До таких документів належать пакувальні листки, специфікації, комерційні акти, акти відбору зразків, акти про встановлення розбіжностей у кількості товарів, заборні листки то що.
Якісні товаросупровідні документи - це документи, які призначаються для передавання та збереження інформації про якість товарів (зразків, товарних партій; кожного виробу). У них заносять не тільки відомості про якісні характеристики товарів, їхнє значення, градацію якості (стандартна, нестандартна, брак, відходи), а й про найменування товарів, їхніх виробників, дати виготовлення та відвантаження, а .також інші необхідні відомості. Якісні товаросупровідні документи підрозділяють на обов'язкові та необов'язкові. До перших належать сертифікати - якості, безпеки, гігієнічний, ветеринарний, фітосанітарний тощо.
Комплексні товаросупровідні документи - це документи, призначені для передавання та зберігання інформації про кількісну якісні й вартісні характеристики товарних партій, а також для кількісного обліку їхнього пересування. До комплексних товаросупровідних документів належать накладні: прибутково-витратні, товаротранспортні, залізничні.
Особливу роль у маркетингу відіграють експлуатаційні документи які призначено Для передавання та збереження інформації про правила експлуатації передовсім складних з технічного по-У товарів, але не тільки таких. Вони розраховані на використання та обслуговування товарів покупцями або іншими користувачами, які не мають спеціальної підготовки. У них можна включати відомості про розмірні характеристики (маса, габарити, напруга й сила струму тощо), що є необхідним для експлуатації побутової техніки.
На відміну від товаросупровідних документів, які призначено в основному для продавців-посередників, експлуатаційні документи є носіями споживчої інформації, хоч можуть придатися й продавцям, під час консультування останніми покупців. Основоположна інформація в цих документах має ідентифікаційний характер.
До експлуатаційних документів належать паспорти, інструкції з експлуатації, етикетки.
Паспорти засвідчують гарантовані виробником основні параметри й характеристики товару, містять загальні вказівки, технічні дані, дані про комплектацію товару, свідоцтво про приймання, гарантійні зобов'язання, ціну (проставляє здебільшого сам продавець). Вказівки з експлуатації товару викладаються в певній логічній послідовності: загальні відомості, технічні дані, комплектність поставки, вимоги до техніки безпеки, будова виробу, під-готовка до роботи, порядок роботи, технічне обслуговування, правила збереження, можливі несправності й методи усунення таких, свідоцтво про приймання, гарантійні зобов'язання, додатки (необов'язково).

 
 

Цікаве

Загрузка...