WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Характеристика маркетингової діяльності МП "Новинка" - Реферат

Характеристика маркетингової діяльності МП "Новинка" - Реферат

вартості товарів, що постачаються з оптових підприємств і транзитом в випадках, коли розрахунки за них виконуються оптовими підприємствами (А+Б). Обсяг цього обороту безпосередньо впливає на результати господарської діяльності оптової ланки, так як визначає суму збутової знижки, що отримує від промисловості для відшкодування витрат. Оборот, що організовуються безучасті в розрахунках включає оборот товарів, що постачаються промисловими підприємствами і оплачується покупцями (В).
Ефективність організації товароруху передбачає максимальну швидкість обороту товарів в оптовому і роздрібному відтинку і мінімальний розмір сукупних витрат обігу, пов'язаних з переміщенням товарів з пунктів виробництва в райони споживання .
3. Господарські зв'язки з постачальниками та їх характеристика
Господарські зв'язки між постачальниками і покупцями товарів широке поняття. Воно включає економічні, організаційні, комерційні, адміністративно-правові, фінансові і індивідуальні, що виникають між покупцями і постачальниками в процесі поставок товарів.
Система господарських зв'язків торгівлі з промисловістю представляє собою сукупність форм, методів і важелів взаємодії підприємств, об'єднань, фірм, галузей народного господарства зі споживачами. Система господарських зв'язків включає:
- господарські договори і контракти;
- контроль за дотриманням договірних зобов'язань;
- застосування економічних санкцій;
- участь у роботі товарних бірж та оптових ярмарок;
- перевірку якості (експертизи) товарів, що надходять;
- встановлення оптимальних фінансових взаємовідносин;
- застосування адміністративно правових норм та інших взаємовідносин.
В умовах ринкової економіки основним документом що регулює зв'язки між постачальниками і споживачами є договір поставки, який базується на сукупності правових норм законодавства. Цей документ обумовлює права і обов'язки сторін по організації постачання товарів.
Комерційні працівники повинні забезпечувати своєчасне і правильне заключення договору з постачальниками і покупцями товарів, встановлення раціональних прямих договірних зв'язків по поставках товарів, як правило на тривалий термін (більше 1 року) і постійний контроль за їх виконанням.
По договору поставки особа-постачальник зобов'язується передати в певні строки чи строк особі-покупцю в власність певну продукцію (товар); особа-покупець зобов'язується прийняти продукцію і оплатити її по встановленим цінам.
Договір постачання товарів заключається в письмовій формі шляхом складання одного документу підписаного сторонами, а також шляхом обміну документами через пошту, телеграф, телетайп чи іншими видами зв'язку, які дозволяють встановити що документ виходить з сторони по договору .
МП "Новинка" діє на основі заключеного внутрішньосистемного договору ( №149 від 27.06.96 р.) з оптовим підприємством "Берест - Продторг", яке знаходиться в м.Івано-Франківськ.
У цьому договорі передбачено:
- дата заключення;
- повна назва сторін які заключили договір;
- кількість і асортимент товарів, що належать поставці;
- строки виконання;
- порядок постачання;
- якість і кількість, упаковка і маркування товарів;
- ціни і порядок розрахунків;
- майнова відповідальність.
Крім основного внутрішньосистемного договору МП "Новинка" укладає і прямі договори з виробниками продукції, які наприклад Коломийський сирзавод (масло, сир, йогурти та інші), ВАТ "Криничка", с. Королівка (мінеральна вода та інші ароматизовані напої) та з деякими підприємствами.
Функціональний зв'язок оптового підприємства з постачальниками і споживачами можна графічно відобразити так, як на рис. 1.2.
Від того як оптові ланки будуть виконувати вказані функції, в значному ступені будуть залежати і стимули виробництва товарів, вирішення актуальних проблем організації раціональних господарських зв'язків по поставках товарів.
Постачальники Покупці
Рис. 1.2. Функціональний зв'язок оптового підприємства з постачальниками і споживачами.
На вище вказаному підприємстві використовується система заявок.
Заявка - це документ торгових організацій, що відображає їх потребу в товарах.
Цей процес на МП "Новинка" проходить наступним чином. Він на підприємстві повністю комп'ютерезований. На адресу електронної бази "Берест - Продторг" в м. Івано-Франківську, яка є основним постачальником товарів на підприємство, поступає заявка про товари, які необхідні на даний момент, тобто їх розгорнутий асортимент. У той же день за партією товару і Івано-Франківськ з МП "Новинка" вирушає вантажний автомобіль, який доставляє всі замовлені товари на склади підприємства.
Закупівельна робота є основою комерційної діяльності в торгівлі. По своїй економічній природі закупки представляють собою оптовий чи дрібнооптовий товарооборот, що здійснюється торговими підприємствами з ціллю майбутнього перепродажу закуплених товарів.
Правильно організовані оптові закупки дають можливість сформувати необхідний торговий асортимент товарів для постачання населенню чи роздрібній торгівлі, здійснювати вплив на виробників товарів в відповідності з потребами споживчого попиту, забезпечують ефективну роботу торгового підприємства .
Комерційна робота по оптовим закупкам товарів складається з наступних етапів:
- вивчення і прогнозування споживчого попиту;
- виявлення і вивчення джерел поступлення і постачальників товарів;
- організація раціональних господарських зв'язків з постачальником товарів, включаючи розробку і заключення договорів поставки, представлення замовлень і заявок постачальникам;
- організація і технологія закупок безпосередньо у виробників товарів, посередників, на товарних біржах, аукціонах у імпортерів і інших постачальників;
- організація обліку і контроль за оптовими закупками.
Комерційна робота по оптовим закупівлям товарів в ринкових умовах повинна базуватись на принципах сучасного маркетингу. За допомогою методів маркетингу на МП "Новинка" комерційні працівники, керівники, менеджери отримують необхідну інформацію про те, які вироби і чому хочуть купляти споживачі, про ціни, які споживачі готові заплатити за товари, про те в яких регіонах попит на дані вироби (тобто місткість ринку) найбільш високий, де збут чи закупка продукції може принести найбільший прибуток.
Вивчення і прогнозування споживчого попиту являються необхідним маркетинговим принципом для проведення успішних комерційних робіт по закупівлі

 
 

Цікаве

Загрузка...