WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Товарооборотність та необхідність її прискорення на підприємстві - Курсова робота

Товарооборотність та необхідність її прискорення на підприємстві - Курсова робота

17

товаропостачання, рекламної діяльності, "паблік рілейшнз", програм стимулювання збуту фірми "Ходак". Диференційований підхід до оцінки ефективності функціонування служби маркетингу на фірмі передбачає моральне та матеріальне заохочення працівників. Тому у фонд заробітної плати служби маркетингу на фірмі "Ходак" закладається не тільки базовий оклад, а й додаткові винагороди, що встановлюються пропорційно якості та повноті виконаних робіт, інтенсифікації комерційних зусиль.

Характерною особливістю оптових підприємств маркетингової орієнтації є їхня здатність адаптуватися до ринкових змін, але не завжди вдається це на фірмі "Ходак". Така здатність значною мірою забезпечується гнучкістю організації структури, її пристосованістю до швидкої реорганізаціїї відповідно до кон"юнктурних змін. Отже, стуктурна побудова служби маркетингу має бути функцією, що сприяє досягненню стратегічної мети підприємства. Постійне вдосконалення організаційної стуктури фірми "Ходак" здебільшого є органічною властивістю фірми, щоб успішно працювати.

Відділ маркетингу фірми "Ходак" враховує особливості товарної політики оптового підприємства, а саме: що в торгівлі оновлення товарів більш динамічне; також формування асортименту пов"язане зі спеціалізацією фірми з метою виключення випадковості у підборі товарів (вузькоспеціалізовані, спеціалізовані, універсальні). Планується оптимальне співвідношення постійної частини асортименту з додатковою. Оптова торгівля безпосередньо вивчає поведінку та попит покупців і передає інформацію виробникам, а також крім основної функції ще й виробничу- транспортування і складування товарів.

Служба маркетингу побудувала схему програми маркетингової товарної політики, принципам якої намагаються дотримуватись (додаток Б).

Товарний асортимент фірми "Ходак" представлений продовольчими товарами повсякденого попиту, які кінцевий споживач купує часто, без особливих роздумів та з мінімальними зусиллями шодо порівняння їх між собою.

Виходячи з обраної товарної спеціалізації оптової фірми "Ходак", перелік реалізованої продукції представлений широкою товарною номенклатурою. Вона представлена такими видами продукціїї: мінеральні води, напої газовані солодкі, чай і кава, олія, рибні та овочеві консерви, крупи та борошно, спеції, макаронні вироби, кондитерські вироби, соки.

Оскільки фірма "Ходак" є офіційним дистрибутором багатьох фірм, які представляють відомі торгові марки мінеральної води: "Добра вода", "Боржомі", "Українські Мінеральні Води Бруклин", "Карпатська Джерельна", "Трускавецька", "Миргородська"; олії: "Щедрий Дар", "Олейна"; консервованої продукції "Верес"; напоїв: "Караван", "Олімпія"; пластівців "Новоукраїнка"; макароних виробів Харківської фабрики, оливок та оливкової олії "ITL", сухих сніданків "Старт" та інших, то продукція цих торгових марок успішно

18

реалізуються завдяки поширеній тій чи іншій назві, символа чи малюнка, які

призначені для ідентифікації товарів даного посередника і диференціації їх від товарів конкурентів.

Глибокий товарний асортимент мінеральних вод в поєднанні з відомими торговими марками надають оптовій фірмі, порівняно з конкурентами, ряд переваг: виступають гарантом якості товару, надають інформацію про товар та його виробника, рекламують товар, підносять престиж продукції, забезпечують правовий захист товару, надають можливість миттєвого розпізнання і придбання, створюють відмінності між товарами, полегшують ідентифікацію товару.

Основні дані про обсяг товарообороту від основних брендів фірми "Ходак" за останні три роки наведенні в додатку В.

Якщо проаналізувати динаміку реалізації основних видів продукції, то прослідковується тенденція збільшення обсягів збуту.

Зокрема, протягом періоду, що аналізується, по продукції "Верес" показники товарообороту зростають. Так в 2004р. обсяг реалізації збільшився на 49.01 тис.грн., ніж в 2003р., або на 14%, Аналогічно, в 2005р.- на 363% порівняно з 2004р., або у сумі 1053,55 тис.грн. Таке зростання свідчить про проведення ефективної товарної політики: правильне управління асортиментом продукції "Верес". Товарні запаси практично завжди відповідають розміру попиту споживачів, не має надлишків простроченої продукції. Але іноді в святкові дні не вистачає таких товарів, як "Гірчиця з хріном" та "Гриби закусочні", які користуються великим попитом.

Обсяг реалізації олії загалом зріс у 2004р. на 581.3 тис.грн., або на 592%; зростання відбувається і у 2005р. - на 485,31 тис.грн., або на 71%. Такому росту, зокрема, сприяла поява у 2004р. нового бренда фірми "Ходак"-олії "Щедрий Дар", реалізація якої збільшилась у 2005р. на 315,9 тис.грн., або на 48%. Підставою такої зростаючої динаміки є заслуга працівників маркетингу фірми "Ходак", які ризикуючи взялись за абсолютно новий товар – високоякісну олію "Щедрий Дар" та ефективно здійснили його просування на існучий ринок, дотримуючись правильної цінової політики. В умовах жорсткої конкуренції (ТМ "Олейна", "Чумак"), олія "Щедрий Дар" займає на сьогоднішній день ефективні позиції товару на регіональному ринку м. Черкаси.

Обсяг товарообороту газованих напоїв "Олімпія", які фірма "Ходак"почала реалізовувати наприкінці 2004р., збільшився у 2005р. на 885,51 тис.грн. Цей вид продукції надзвичайно прибутковий з комерційного погляду для фірми, оскільки лише вона єдина у місті постачає цей товар споживачам. Також ефективним рішенням в галузі асортименту солодких напоїв "Олімпія" є пляшки місткістю 0,6 л з соломкою у середині та пляшка з ручкою 1,5л та 2л; різноманітність смакової гами.

19

Якщо аналізувати обсяг реалізації кави "Петровская Слобода", то в 2004р. він зменшився на 30,88 тис.грн., що складає 87% рівня 2003р. У 2005р. цей показник збільшився на 95,79 тис.грн., тобто на 46%. Це відбувається за рахунок розширення асортименту - з"явились нові види кави "Петровская Слобода": натуральна кава мелена в м"яких пакетах вагою по 250 гр- міцна кава "Премьера" та "Традиция", яка має більш м"який смак.

Оскільки в асортименті фірми "Ходак" переважає група товарів-мінеральні води, то найбільше зусиль працівники маркетингу покладають саме до цього виду продукції, щоб постійно підтримувати об"єми реалізації мінеральної води на високому рівні. Тому з кожнем роком ці показники збільшуються: в 2004р.- на 448,499 тис.грн., порівнюючи з 2003р., в 2005р - на 682,8 тис.грн. у порівнянні з 2004р. за рахунок ефективного поповнення асортименту лікувальними та столовими мінеральними водами; збільшення кола постійних споживачів; просування на віддаленні ринки збуту - безперебійна налагоджена робота з районами ( міні-гуртовнями та приватними підприємцями); підтримання ділових контактів з постачальниками, своєчасне поповнення товарних запасів.

Так, обсяг продажу мінеральної води т.м."Миргородська" в 2004р. склав 87,58 тис.грн., що на 21,62 тис.грн більше, ніж в 2003р. А в 2005р. цей показник збільшився на 138,4 тис.грн., що становить 2,6%, порівнюючи з 2004р.

Обсяг продажу ТМ "Трускавецька" в 2004р. зріс на 64,49 тис.грн., або на 49%, порівняно з 2003р., аналогічно в 2005р. - на 43,97 тис грн., що становить 122%.

В 2004р. фірма "Ходак" почала реалізацію мінеральної води "Збручанська" і вже в 2005р. обсяг продажу зріс на 55,93 тис. грн., що складає 213% від рівня минулого року.

Мінеральні води ТМ "Боржомі" користуються великим попитом місцевих споживачів, та ще й до того з"явилась нова лікувальна вода "Родники" в ПЕТ ємкістю 0,5 та 1,5л. Всі показники свідчать про ріст обсягів реалізації, яка в 2004р. збільшилася на 73,64 тис.грн., порівняно з 2003р., в 2005р.- на 100,02 тис.грн., що складає 202% від рівня з 2004р.

Таких стійких тенденцій до зростання не можна відслідкувати щодо лікувальної води "Лужанська №7", обсяг реалізації якої в 2005р. зменшився на 19,6% порівняно з 2004р.


 
 

Цікаве

Загрузка...