WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сучасна реклама в пресі - Реферат

Сучасна реклама в пресі - Реферат

20 % - приватні особи, що працюють поза сектором комп'ютерних технологій;

25 % - керівники різних рангів, включаючи держслужбовців;

10 % - діячі культури, мистецтва;

10 % - студенти і учнівська молодь;

35 % -люди, які переважно

відносяться до світу науки і комп'ютерних технологій

.Незабаром в аудиторії електронного видання можна буде зустріти представників усіляких професій, соціальних шарів. І в зв'язку з тим, що загальна кількість людей і окремих категорій, що звертаються до електронних версій, увесь час росте, реклама в них стає для рекламодавців усе більш привабливою. Вже в 1995 році на рекламу в мережі було витрачено більш 40 мільйонів доларів [8;40]. І з кожним наступним роком ця цифра тільки росла.

Хоча традиційні газети і журнали, що друкуються на паперовому носії, навряд чи зникнуть з інформаційного обороту зовсім, вони в міру зростання кількості комп'ютерних користувачів будуть випробувати з боку електронних версій все більшу конкуренцію. Цілком імовірно, що через кілька десятків років газетами і журналами будуть називатись саме електронні версії, а традиційні ж на сьогодні видання стануть "паперовими додатками".

Наявні в мережі електронні версії можна розділити на:

- повні (весь зміст номера газети або журналу);

- усічені (вибірково публікується частина матеріалів);

- спеціальні (робиться спеціальна добірка матеріалів, відмінна від публікацій в основному виданні).

Спеціальні електронні версії, що містять інформацію довідкового або розважального характеру, поширюються не тільки через мережу Інтернет, але й також на компакт-дисках.

4. Реклама в спеціалізованому друкованому виданні.

Як основу можливої спеціалізації можуть бути обрані:

  • професійні інтереси (наприклад, видання для бухгалтерів - "Вісник аудитора України", "Податки і бухгалтерський облік", "Баланс" і ін.);

  • стать основної аудиторії читачів (наприклад, "Наталі", "Бурда", "Ліза", "Officiel" - журнали для жінок;

"Джентльмен", "Ведмідь", "Р1ауbоу" - журнали для

чоловіків;

  • життєві установки (наприклад, для, що піклуються про своє здоров'я - газета "Моє здоров'я");

  • хоббі і захоплення (наприклад, журнали "Автомотоспорт", "Світ розваг" і ін.);

  • вік читачів (журнал для дівчат - тінейджерів "Соо1 Girl") і ін.

  • Професійні журнали орієнтовані на фахівців якої-небудь конкретної сфери діяльності (наприклад, журнал "Комп'ютерний огляд" — для програмістів і користувачів комп'ютерів; видання для фахівців у сфері маркетингу - журнал "Маркетинг і реклама" і ін.). Цей тип видань характеризується як найбільш ефективний засіб передачі рекламного звертання, що стосується товарів і послуг виробничого призначення.

Кількість читачів спеціалізованих видань значно менше, ніж в інших, але відсоток людей, що можуть зацікавитися опублікованою рекламою, вище. Реклама в спеціалізованому виданні набагато дешевше, але рекламні оголошення в ньому містяться тільки за спеціалізацією того чи іншого видання. Реклама товарів широкого вжитку, розрахована на пересічного споживача, у них не розміщається. Рекламне оголошення в спеціалізованому виданні володіє, як правило, більшою інформативністю, тому що читачеві цікаві в першу чергу визначені показники рекламованого об'єкта. Це чудовий і дуже ефективний канал для реклами нових продуктів.

Зараз, нажаль, не всі рекламодавці вважають за потрібне адаптувати рекламу своїх продуктів до аудиторії спеціалізованих видань і усюди друкують однакові рекламні блоки.

Ось як, наприклад, компанія SUZUKI – вони давали рекламу новоъ Suzuki Grand Vitara XL.7 у трьох виданнях: чоловічих "Асорті" і "Джентельмен" та у жіночому "Наталі" (Додаток ). Ці блоки були абсолютно однакові і вміщували в себе інформацію зрозумілу, але таку, що не може зацікавити жінок.

А от MERCEDES адаптували рекламні блоки Mercedes – Benz до жіночої аудиторії (Додаток – ), що, звичайно, не могло не знайти відгуку серед жінок, так як реклама торкалась того, про що жінки завжди дбали і будуть дбати – стилю, почуття прекрасного, престижу, індивідуальності.

У чоловічих журналах реклама того ж таки Mercedes – Benz несла технічну інформацію і давала ті характеристики, які цікавили саме чоловіків і були їм зрозумілі. Треба відмітити, що рекламу вони давали у тих самих журналах.

Цілком природно, що обсяг продажу Mercedes – Benz значно перевищив продаж Suzuki Grand Vitara XL.

5. Види рекламних блоків і послуг для рекламодавців преси.

Зараз у світі існує безліч видів рекламних послуг, зокрема у пресі. Нажаль не всі види послуг використовуються рекламодавцями на повну силу. Це викликане тим, що вони не завжди добре розбираються у видах рекламних послуг. Нижче я розгляну основні з них.

Найбільш популярною на сьогодні послугою газет і журналів – публікація модульних оголошень. Це традиційна реклама – оголошення, що займає певну стандартну площу – модуль. Його можна виділяти чи не виділяти рамками, додавати до нього текстове чи ілюстрацій не доповнення.

Модульні оголошення дозволяють показати товар, одночасно приводячи його основні характеристики. Вона являється для читача корисним видом інформації, якість якої гарантується виданням. За допомогою цього виду реклами читачі не лише купують чи продають, а й слідкують за рівнем цін на товари та послуги, дізнаються про новинки, орієнтуються в місці розташування компаній.

Як правило, модульні оголошення публікують виробники товарів та послуг. До того ж це - реклама роздрібних торговців, суспільних, політичних і державних організацій. Приватні особи, через дорожнечу модульної реклами, рідко нею користуються.

Для таких оголошень рекламні служби видань розробили спеціальну сітку поліс. При цьому зазвичай використовується два підходи: "колонковий" (Додаток ) і "половинчатий" (Додаток ).

У першому випадку поділ полоси залежить від числа текстових колонок. Рекламні модулі не повинні порушувати дизайн сторінки, не накривати текст. Саме тому шурина модуля відповідає ширині колонки (чи кількох).

У другому випадку найбільший модуль – це ціла полоса (або розворот на дві сторінки). Розміри менших модулів встановлюються шляхом поділу навпіл.

У кожного з принципів поділу є свої переваги: "простота половинного" і велика варіативність "колонкового". Кожне видання обирає модульну сітку залежно від своїх можливостей.

Модульні оголошення бувають різних типів: традиційне, редакційне, купонне.

Традиційне (додаток ) оголошення має яскраво виражений текст, реквізити рекламодавця, іноді – ілюстрацію. Зазвичай має рамку.

Редакційне рекламне оголошення – повідомлення рекламодавця, яке імітує газетні чи журнальні публікації, часто маскується під статтю, інтерв'ю (Додаток ).

На відміну від традиційного редакційне оголошення може й не мати явних рекламних ознак: торгової марки, реквізитів компанії, прямих пропозицій купівлі.

Таке оголошення помічається меншою кількістю читачів, але читається значно більшою.

Слід відмітити, що редакційне оголошення приваблює читачів не тоді, коли воно повністю копіює редакційні статті, а тоді, коли відрізняється від них.

Однак широкого вжитку цей тип оголошень не набув. Адже сучасним компаніям дуже важливо бути одразу помітними, запам'ятатись.

Купонне оголошення представляє з себе відривний чи відрізний купон і, як правило, дає читачеві право на додаткові знижки, отримання подарунка, участь у розіграші.

Такі оголошення приваблюють набагато більше читачів, ніж звичайне оголошення. Загальна ефективність рекламного оголошення з купоном в середньому вища на 20 – 25 % [8;47].

Рядкове оголошення – це реклама в словах, що розміщується в пресі рядками. Не містить логотипів. Може бути замовлена по телефону чи пошті. Оплата нараховується за рядки чи слова.

Буває стандартним (написане за заданими виданням параметрам) і вільне (написане у будь – якій формі).

Рубричні оголошення (реклама, що розміщена під спеціальними рубриками на певних, спеціально відведених для цього сторінках) можуть бути як модульними, так і рядковими.

Цінність такої реклами полягає у тому, що е можливість заключення контракту з великою кількістю людей, які готові до позитивного сприйняття інформації.

Багато сторінкова реклама (Додатки ) використовується для досягнення максимальної ефективності.Така реклама значно дорожча, але й результат набагато відчутніший.

В основному буває чотири типи такої реклами.

Перший, коли у номері видання публікуються однакові рекламні блоки, що віддалені один від одного певною кількістю сторінок (Додатки ).


 
 

Цікаве

Загрузка...