WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Система збуту реклами в Інтернет - Реферат

Система збуту реклами в Інтернет - Реферат

Реферат на тему:

Система збуту реклами в Інтернет

План

Вступ

1. Засоби заохочення споживачів реклами

2. Перспективи розвитку реклами в Інтернет в Україні

Висновок

Список використаних джерел

Вступ

Зараз як на Україні, так і за кордоном інтернет стає активним учасником життя людини. Звичайно, на Заході це виявляється більше: там уже навіть ставлять експерименти з людьми, що повинні цілий рік жити на самоті і тільки комп'ютер та інтернет покликані розважати їх. За допомогою інтернету знаходять родичів, спілкуються, одружуються, роблять покупки, будують величезні стани. Інтернет – блискуче місце для реалізації творчих прагнень. Інтернет добре сполучить у собі практично всі те, що вже придумало чи людство з успіхом це заміняє, це активне середовище.

Сполучаючи все це можна говорити і про рекламу.

Реклама досить швидко проникнула в інтернет, практично відразу ж, як тільки він став доступний для широкого кола користувачів. Спочатку це термінали, Fido, e-mail, коли реклама була тільки поштовою, потім появу концепції WWW і бурхливий розвиток інтернету у візуальній його частині. Зображення – от що захопило інтернет, тепер це вже по більшому ступені web. Реклама вийшла на новий рівень – візуальний. З'явилися малюнки, аналоги звичайної друкованої реклами, потім малюнки-посилання і це відкрило нову сторону світу реклами. Якщо дотепер реклама була пасивної, то тепер вона стала активної. Поява CGI, Java, SWF ще більш додали активності новому дітищу комерції – інтернет рекламі.

Однак, незабаром після того, як завершилися основні технологічні моменти постало питання: як робити правильну інтерактивну рекламу? Які методи застосовувати? З'явилися перші ресурси, що висвітлюють цю проблему. Спочатку в США, потім у Європі, а зараз починають з'являтися і у нас на Україні. Стало зрозуміло, що в більшості випадків такою рекламою займаються непрофесіонали: це або програмісти, або дизайнери, і, найчастіше, навіть професіонали в різних областях реклами, навіть у малому ступені не інформовані в такому понятті, як інтернет-реклама.

Ціль цієї роботи – ознайомити з таким явищем, як інтернет-реклама і постаратися освітити її в міжнародних масштабах, тим самим намітивши тенденцію її розвитку в майбутньому України.

Для того щоб зрозуміти схему роботи мережної реклами необхідно знати загальні принципи роботи самого інтернету. (тут і далі поняття інтернет і web уживаються як синоніми).

В основі лежить можливість обміну інформацією – текстової, графічної (фотографії, малюнки, відео) і звуковою між двома та більш комп'ютерами, що знаходяться на будь-якій відстані один від одного.

1. Засоби заохочення споживачів реклами

Free!

Одним з найбільш популярних способів реклами за кордоном є який-небудь безкоштовний товар, висилка поштою, так названий "пробник", щоб відвідувач міг спочатку ознайомитися з товаром безкоштовно, а потім прийти в один з оффлайн-магазинів, і купити цей товар.

Як це працює? Користувач, подорожуючи по мережі, натикається на реламу такого сервера і заходить на нього. Як правило це сервер великої мережі реальних магазинів, розкиданих не тільки в даній країні, але і за її межами. Цій фірмі важливо залучити до себе якнайбільше покупців чи людей, що будуть з ними співпрацювати (виступати в ролі дилерів у своєму регіоні). Демонстрація товару дуже часто ускладнена і люди не можуть обмежитися фотографіями при виборі якого-небудь товару (це один з головних недоліків інтернет-магазинів і он-лайнових аукціонів). Для наочного та детального ознайомлення з товаром, зразки висилаються відвідувачу поштою. Користувач заповнює анкету, у якій указує свої координати місця проживання, ПІБ та інш., а також нерідкі випадки заповнення обов'язкових полів "у навантаження" у котрих користувач повинний вказувати свої інтереси, хоббі чи що-небудь ще (ця інформація потім використовується в оффлайновому дірект-маркетингу). Потім анкета відправляється і через якийсь час користувач одержує поштою замовлений безкоштовний товар, а ще через якийсь час на його e-mail починають приходити різні рекламні листи, потім листи приходять на реальну поштову скриньку і т.д., тобто користувач стає потенційним споживачем безлічі реальних товарів.

Для чого це робиться? Розглянемо простий приклад: міжнародний сервер www.hotmail.com надає бесплатий e-mail з web-переглядом пошти. У цей час баннерна система hоtмаіl'а демонструє користувачу безліч баннерів, за які посібник сервера вже одержав гроші і давно окупив той простір на диску, що було надано користувачу. Іншими словами вони зробивши один раз дістають прибуток з розміщення реклами дуже тривалий час.

Чи другий приклад: компанія Market володіє мережею супермаркетів і магазинів по США і Канаді, але в неї є конкурент компанія Supermarket з аналогічними характеристиками. Компанія Market відкриває інтернет-представництво, розкручує його і, на своєму сайті пропонує безкоштовні "маленькі" зразки своїх товарів. Користувачі охоче замовляють ці товари, і потім у своєму місті йдуть у магазин саме компанії Market, тому що вони вже заздалегідь бачать якість товарів наданих у торгових точках цієї компанії. Так само на ці сервера реагують підприємці, що тепер бажають співробітничати і бути діллерами компанії Market. За словами подібних компаній їх прибутки істотно збільшилися з відкриттям представництв в інтернеті, що висилають безкоштовні зразки, чи після відкриття розділу "Free" на вже наявному сервері, але котрий раніш займався тільки інтернет-торгівлею.

Дійсно, слова "Free!" чи "Безкоштовно!" дають велику відвідуваність сайту, а значить і більше число людей, що куплять товар, а не тільки замовлять безкоштовні зразки.

Практично усі сервера на який так чи інакше представлена товарна халява працюють на конкретну аудиторію. Наприклад сервер тієї ж компанії Market не висилає товари в Росію чи у Францію, тому що ця компанія не тільки не має в цих країнах своїх представництв, але і не збирається співробітничати з цими країнами, також вони неохоче висилають товари в ті міста США чи Канади, у яких немає їхньої торгової точки, однак, залишаючи в себе поштові координати і інші "примочки" заявки для того, щоб у майбутньому, коли вони відкриють представництво в цьому місті сповістити про це всім тим, хто замовляв у них зразки і нагадати про існування свого сервера.

Закладки в браузері

Для чого ж потрібні закладки? Наприклад, користувач зайшов на сторінку з адресою http://stihi.irk.ru/stihi/irk/diagrun/style1/index.htm, ця сторінка йому сподобалася, до того ж він побачив, що її автори обіцяють поновлення кожні два дні, у такий спосіб вони призивають дивитися їхню сторінку кожні два дні, але користувачу не запам'ятати її адресу відразу, а записувати її він навряд чи буде. Отут вступають у дію закладки. Користувач заносить цю сторінку у свій список закладок і потім (через два дні) активізує це посилання і знову заходить на вищезгадану сторінку.

Більшість користувачів інтернету користуються двома різними браузерами Netscape Communicator і MS Internet Explorer. У кожних з таких браузерів, при постачанні існує стандартний набір закладок на сторінки.

Розберемо закладки на прикладі Netscape Communicator 4.5. Розділ bookmarks поділяють на кілька частин:

  1. Звичайно ж це портал фірми Netscape – Netscape Netcenter

  2. Search (тут знаходиться список закладок на пошукові системи)

  3. Business & Finance.

  4. Directories (каталоги).

  5. Sport.

  6. Travel

і деякі інші.

Кожне з цих посилань веде на якийсь великий ресурс. Поміщене в список default-закладок посилання в популярному браузері говорить про те, що цей сайт дійсно коштує місце, якщо підтримується навіть виробником цього браузера.

Треба сказати ще і про те, що більшість в інтернеті все-таки далеко не просунуті користувачі, що не шукають оптимального для себе, а часом навіть не підозрюють про те, що це оптимальне існує і тому в Росії безліч людей-новачків в інтернеті, що користуються американською пошуковою системою Excite, а не російською - Ароrt'ом тільки тому, що саме Excite додано в defaul-закладках браузера Netscape, а про існування Aport'a користувач, як правило, не знає, а якщо знає, то і не може уявити, що його "рідному" Ехсіtе'у якийсь Aport складає конкуренцію, іншими словами для нього існує тільки одна пошукова система – далекий Excite. Але з закладками, він швидше за все звернув би увагу на aport.ru, ніж на excite.com, розуміючи, що з двох розвідувачів треба вибирати той, котрий розташований ближче до нього.


 
 

Цікаве

Загрузка...