WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження ринку масляної продукції ( вершкове масло “Яготинське” торгової марки ВАТ ”Яготинський маслосирзавод”). - Курсова робота

Маркетингове дослідження ринку масляної продукції ( вершкове масло “Яготинське” торгової марки ВАТ ”Яготинський маслосирзавод”). - Курсова робота

Технічні показники

оцінка експертів

одиничний показник,

коефіцієнт вагомості,

"Яготинське"

"Фермерське"

1

якість

10

7

1,4

10

14,0

2

жирність

8

9

0,9

8

7,2

3

смак

9

8

1,1

9

9,9

4

термін збер.

5

10

0,5

6

3,0

5

місткість

1

1

1,0

1

1,0

6

запах

7

5

1,4

5

7,0

7

колір

2

3

0,7

2

1,4

8

калорійність

6

6

1,0

7

7,0

9

білки

3

2

1,5

4

6,0

10

вуглеводи

4

4

1,0

3

3,0

Сума

59,5

Таблиця 1.

Отже, 59,5

Для розрахунку ціни споживання використовують дані таблиці 2.:

економічний показник

ТМЗС "Яготинське"

РОСН "Фермерське"

Ціна за 200 г., 72,5%, грн..

2,65

1,85

Таблиця 2.

Обчислюємо індекс цін споживання:

= .

Тепер визначаємо інтегральний показник конкурентоспроможності:

=.

Отже, >1. З цього випливає, що аналізований товар, тобто, масло "Яготинське" має вищу конкурентоспроможність ніж масло "Фермерське".

2.2. Ціноутворення та зміна поточних цін на товари

Для визначення ціноутворення та зміни ціни на поточний товар використовують метод надбавок і метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товару.

Метод надбавок. Згідно з цим методом ціну товару визначають додаванням до витрат на його виробництво і збут певної надбавки.

Існує два способи визначення цієї надбавки:

  1. розрахунок здійснюється виходячи із собівартості продукції:

,

де S – собівартість товару, S = 1,325;

– надбавка у % до собівартості, = 50%.

Отже,

=.

  1. розрахунок виходячи з бажаного доходу з обороту (ціни продажу):

,

де – надбавка у % до ціни продажу.

Отже,

=.

Метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товару. Якщо фірма розробила новий товар з певними технічними та економічними параметрами, кращими чи гіршими за аналогічні параметри товару конкурента, то вона може встановити ціну з урахуванням інтегрованого показника конкурентоспроможності:

,

де – ціна базового виробу конкурента;

– інтегральний показник конкурентоспроможності товару.

Отже,

= .

Ціна може змінюватись у зв'язку з підвищенням цін на товари з яких виготовляється цей продукт, у зв'язку з підвищенням цін на транспортування товару тощо.

2.3. Процес вибору комплексного просування товару за допомогою комунікаційної політики

Просування товару – будь-яка форма повідомлення, використовувана фірмою для інформації, переконування чи нагадування споживачам про свої товари, ідеї. Головним завданням просування товару є стимулювання та поліпшення попиту на нього .

До комплексного просування за допомогою комунікаційної політики можна віднести:

  1. стимулювання збуту ;

  2. персональний продаж;

  3. рекламу;

  4. паблік рилейшнз.

ВАТ "Яготинський маслосирзавод" проводить стимулювання збуту за допомогою різних акцій, конкурсів, дегустації та надає знижки на товари власного виробництва.

Персональний продаж є частиною системи просування товарів виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод". Він надає можливість подати їх в усній формі споживачеві чи замовнику для наступного продажу. Під час персонального продажу відбувається безпосереднє спілкування в ході купівлі-продажу, яке відкриває можливість одразу вносити відповідні поправки до умов продажу, встановлюються не лише формальні, а й неформальні взаємини, і це в будь-якому виразі спонукає покупця до відповідної реакції.

Як відомо, реклама – цілеспрямований інформативний влив опосередкованого характеру на споживача для просування товарів і послуг на ринку збуту. ВАТ "Яготинський маслосирзавод" активно рекламує свою продукцію, щоб поширити знання про свій товар. За допомогою реклами він інформує покупців про вироблені товари, нові товари та закликає покупців до купівлі.

ВАТ "Яготинський маслосирзавод" використовує також паблік рилейшнз, тобто інформує споживачів через оголошення в газетах, наочну агітацію (оголошення у формі листівок, плакатів тощо) і тим самим спонукає їх до придбання товарів, розміщує рекламу у пресі у вигляді новин, редакційних статей.

Отже, ВАТ "Яготинський маслосирзавод" застосовує комплексне просування своєї продукції за допомогою комунікаційної політики. Але для того, щоб його товар мав ще більший попит, потрібно більше проводити різних акцій, конкурсів та якомога більше рекламувати власну продукцію.

Розділ 3. Організація та контроль маркетингової діяльності на підприємстві

3.1. Аналіз результатів маркетингових досліджень

За досліджуваний товар я взяв вершкове масло "Яготинське" – української торгової марки вершкових масел виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод". Цей товар я порівнював з вершковим маслом "Фермерське" виробництва РОСН. За допомогою експертного методу я визначив, що масло "Яготинське" є конкурентоспроможним товаром. Для цього я вирахував технічні та економічні параметри. Також визначив коефіцієнт вагомості кожного параметра, індекс якості та індекс ціни споживання.

Для визначення ціноутворення та зміни ціни на поточний товар – вершкове масло "Яготинське", використав метод надбавок та метод визначення ціни за рівнем конкурентоспроможності товару.

Паралельно з цим я розглянув комплексне просування вершкового масла "Яготинське" за допомогою комунікаційної політики. Дослідив як ТМ "Яготинське" стимулює збут за допомогою акцій, конкурсів та знижок на товари. Персональний продаж є також частиною системи просування товарів ТМ "Яготинське". Також підприємство застосовує рекламу та паблік рилейшнз.

Отже, вершкове масло "Яготинське" є конкурентоспроможним товаром. Але ціна на нього може коливатись у зв'язку з підвищенням цін на товари з яких виготовляється цей продукт, у зв'язку з підвищенням цін на транспортування товару тощо. І для того, щоб цей товар мав ще більший попит, потрібно більше проводити різних акцій, конкурсів та якомога більше його рекламувати.

3.2. Сегментування ринку та позиціювання товару

Провівши сегментування ринку масляної продукції бачимо, що масло Яготинське є одним із лідерів у Киеві і займає 33% ринку (діаграма 1).

Діаграма 1

Також, виробники масла "Яготинськес", позиціонують свій товар використовуючи такі стратегії позиціювання: позиціювання за співвідношенням "ціна-якість" (якість за розумну ціну), позиціювання за характеристиками товару та позиціювання на іміджі.

ВИСНОВОК

У курсовій роботі я провів маркетингові дослідження ринку масляної продукції. Я досліджував вершкове масло "Яготинське" торгової марки ВАТ "Яготинський маслосирзавод". Продукція цього підприємства є гарантією високої і стабільної якості. Вона була удостоєна численними званнями і нагородами. Апогеєм загальнонародного визнання з'явилося присвоєння в 2004-у році ТМ "Яготинське" звання "Золота торгова марка 2004 року". Також в 2004-у році вся продукція під ТМ "Яготинське" одержала право нести на собі всеукраїнський знак якості "Вища проба".

ВАТ "Яготинський маслосирзавод" почав свою виробничу діяльність ще в 1927 році. В результаті багаторічної і плідної роботи ця торгова марка стала національним лідером у виробництві і реалізації вершкових масел, і на сьогоднішній день заслужила високу оцінку споживачів. Основним видом діяльності маслосирзавод є виробництво масла, а також казеїну та твердих сирів.

Отже, за проведеними маркетинговими дослідженнями вершкове масло "Яготинське" є конкурентоспроможним товаром та має високу якість.

Cписок використаної літератури

  1. Гаркавенко В.С. Маркетинг: Навчальний посібник. – К.: Просвіта, 2003. – 540 с.

  2. Герасимчук В.Г. Маркетинг: теорія і практика: Навчальний посібник. – К.: Вища школа, 2004. – 327 с.

  3. Журнал "Маркетинг в Україні"


 
 

Цікаве

Загрузка...