WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Маркетингове дослідження ринку масляної продукції ( вершкове масло “Яготинське” торгової марки ВАТ ”Яготинський маслосирзавод”). - Курсова робота

Маркетингове дослідження ринку масляної продукції ( вершкове масло “Яготинське” торгової марки ВАТ ”Яготинський маслосирзавод”). - Курсова робота

ЕТАП 4. SWOT-аналіз (рис.1)

Результати стратегічного аудиту є інформаційною базою для проведення SWOT- аналізу — методу стратегічного аналізу,який дозволяє визначитисильні (Strength) і слабкі (Weakness) сторони фірми, а також її можливості (Opportunities) та загрози (Threats). Причому можливості і загрози зумовлені зовнішніми (неконтрольованими та слабо-контрольованими) факторами, а сильні і слабкі сторони — внутрішніми (контрольованими фірмою) факторами (фінанси, маркетинг, менеджмент, виробництво).

Можливості

Загрози

Сильні сторони

Слабкі сторони

Зовнішні

Внутрішні

Рис. 1. SWOT- аналіз

На цьому етапі стратегічного маркетингового планування результати аудиту зовнішнього і внутрішнього маркетингових середовищ систематизуються з метою визначення маркетингових можливостей і маркетингових загроз відповідно до сприятливих і несприятливих тенденцій у зовнішньому середовищі, які можуть вплинути на ринкові позиції фірми, а також сильних і слабких сторін, які зумовлюють, відповідно, конкурентні переваги і конкурентну вразливість фірми.

ЕТАП 5. Визначення маркетингових цілей

Попередні етапи маркетингового планування — маркетинговий аудит і SWOT-аналізу— дають змогу отримати відповідь на запитання: Яка позиція фірми? Як ми до цього прийшли? Куди ми йдемо? Наступні етапи передбачають відповіді на два запитання: Чого ми хочемо досягти?Як нам досягти цих цілей?

Маркетингові ціліце конкретні якісні та кількісні зобов'язання фірми у показниках обсягу продажу, частки ринку або прибутку, яких можна досягти за певний час. Вони перебувають у підпорядкованому становищі щодо загально фірмових цілей і стосуються тільки двох аспектів діяльності підприємства — товарів і ринків. При цьому розглядають чотири альтернативи:

-– наявні товари на наявних ринках — цілі пов'язані зі збільшенням частки ринку, обсягу продажу завдяки інтенсифікації рекламної діяльності, стимулювання збуту;

–– наявні товари на нових ринках — цілі, пов'язані з освоєнням нових сегментів і виходом на нові ринки;

–– нові товари на наявних ринках — цілі, пов'язані з модифікацією і розробкою нових продуктів;

–– нові товари на нових ринках — цілі, пов'язані з виходом фірми в нові сфери бізнесу.

ЕТАП 6. Формування маркетингової стратегії

Визначеність щодо маркетингових цілей дає можливість перейти до відповіді на запитання, як досягти поставлених цілей, і пов'язана з розробкою маркетингової стратегії.

Маркетингова стратегія – програма маркетингової діяльності фірми на цільових ринках, яка визначає принципові рішення для досягнення маркетингових цілей.

По суті маркетингова стратегіяє планом досягнення маркетингових цілей і передбачає:

 • сегментування ринкувиділення окремих груп споживачів;

 • вибір цільових ринків —визначення цільових сегментів, на які фірма орієнтуватиме свою діяльність;

 • позиціювання товару на ринку — визначення місця товару серед товарів

конкурентів;

 • визначення конкурентів-мішеней;

 • визначення конкурентних переваг.

Перші три елементи стратегії відображають сутність так званого STR- маркетингу (segmenting сегментування; targeting — вибір цільового ринку; positioning — позиціювання). Після прийняття рішення про те, на які сегменти орієнтуватиметься у своїй діяльності фірма, стає зрозумілим, які саме фірми мають стати об'єктом особливої уваги, своєрідною мішенню на конкурентному полігоні, — ті, що також обслуговують обрані фірмою цільові сегменти. У конкурентній боротьбі фірма може використати маркетингові конкурентні стратегії. Залежно від позиції фірми на ринку кожна з них базується на певних конкурентних перевагах:

 1. якість товару (послуги);

 2. нижча ціна;

 3. частка ринку;

 4. ефективність реклами;

 5. широта асортименту;

 6. оперативність поставок;

 7. рекламний бюджет;

 8. ефективна стратегія розподілу (охоплення збутової мережі, кількість торгового персоналу);

 9. підтримка збуту;

 10. банк маркетингових даних.

ЕТАП 7. Розробка програми маркетингу

Цей етап пов'язаний із прийняттям рішень щодо кожного з "4Р" маркетингу— товару (розміру упаковки, вдосконалення характеристик товару, зміни дизайну), цін, просування, розподілу. Ці рішення мають вказати шлях реалізації стратегії, а зрештою і досягнення маркетингових цілей.

ЕТАП 8. Організація і реалізація маркетингу

Реалізація маркетингового плану є не менш важливим завданням ніж планування, оскільки план це тільки план, який стає реальністю завдяки зусиллям персоналу, взаємо узгодженим діям різних підрозділів. Неабияку роль у цьому відіграє відповідність організаційної структури визначеним цілям і підходам до їх вирішення.

ЕТАП 9. Контроль маркетингу

Завершальний етап процесу маркетингового планування — контроль маркетингу — має дати відповідь на запитання, чи правильно обрано шлях досягнення цілей.

Розділ 2. Маркетингове дослідження товарної, цінової та комунікаційної політики підприємства

2.1. Визначення конкурентоспроможності товару (експертний метод)

За оцінюючий товар я взяв вершкове масло "Яготинське" виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод", а за базовий – той товар, який я порівнював, тобто, товар конкурента – вершкове масло "Фермерське" виробництва РОСН.

ТМ "Яготинське" на сьогоднішній день заслужила високу оцінку як українських, так і споживачів країн СНД. Тому її товари є конкурентоспроможними. Яскравим підтвердженням високої довіри і лояльності споживачів стали численні звання і нагороди, якими продукція під ТМ "Яготинське" була удостоєна на виставках і конкурсах в Україні і за кордоном. Апогеєм загальнонародного визнання з'явилося присвоєння в 2004-у році ТМ "Яготинське" звання "Золота торгова марка 2004 року". Також в 2004-у році вся продукція під ТМ "Яготинське" одержала право нести на собі всеукраїнський знак якості "Вища проба".

За участь у Всеукраїнському конкурсі якості продукції "100 кращих товарів України" в 2003 році в номінації "Продовольчі товари" завод був нагороджений дипломом. У 2004 році ВАТ "Яготинський маслосирзавод" брав участь в престижному міжнародному конкурсі "Золоті торгові марки-2004", де став Лауреатом Міжнародної Премії "Бізнес-Олімп" і одержав звання "Золота торгова марка-2004".

У дегустаційному конкурсі молочної продукції "World milk Ukraine" масло виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод" одержало третє місце.

В лютому 2005 року в Москві на конкурсі "Молочний успіх 2005" масло виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод" завоювало золоту медаль.

За випуск продукції бездоганної якості, незмінний орієнтир на інтереси споживачів і вагомий внесок у формування українського ринку якісних товарів експертна рада національної іміджевої програми "Лідери ХХI сторіччя" нагородила ВАТ "Яготинський маслосирзавод" всеукраїнським знаком якості "Вища проба".

Визначити конкурентоспроможність вершкового масла "Яготинське" виробництва ВАТ "Яготинський маслосирзавод" можна, застосувавши експертний метод.Для цього потрібно використати технічні та економічні параметри для визначення інтегрального показника конкурентоспроможності.

Група технічних параметрів характеризує технічний рівень і якість товару. До їх складу входять класифікаційні конструкторські, нормативні, ергономічні, естетичні параметри тощо.

Економічні параметри враховують не тільки вартість придбання товару, а й витрати на його подальшу експлуатацію.

Отже, витрати споживача складаються з 2-х частин:

 1. витрати на купівлю товару (його ціна);

 2. витрати пов'язані із споживанням товару.

Сума цих витрат називається ціною споживання – перевищує ціну продажу.

Кількісна оцінка рівня конкурентоспроможності робиться через систему показників: одиничний, груповий, інтегральний.

Одиничний показник за кожним параметром як відсоткове відношення величини даного параметра оцінюваного виробу до величини того самого параметра базового виробу:

Паралельно визначаємо коефіцієнт вагомості кожного параметра (). Далі розраховуємо групові показники:

– для технічних параметрів – індекс якості:

;

– для економічних параметрів – індекс цін споживання:

.

Інтегральний показник конкурентоспроможності визначається:

.

Якщо коефіцієнт <1, то аналізований товар поступається перед базовим товаром конкурентів.

Якщо >1, то аналізований товар має вищу конкурентоспроможність ніж базовий.

Для визначення індексу якості використовуємо таблицю 1:


 
 

Цікаве

Загрузка...