WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів - Курсова робота

Особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів - Курсова робота

- управління міжнародних та іноземних виставок з секторами: координації, підготовки та проведення виставок, роботи з представниками фірм, транспортно-митних операцій, технічного обслуговування;

- управління інформації та реклами з секторами: довідково-інформаційного забезпечення, довідково-інформаційного фонду і баз даних, видань, реклами та зв'язків з органами масової інформації;

- органіізаційно-методичний відділ товарних експертиз;

- управління справами з секторами: капітального будівництва і господарського забезпечення;

- відділ кадрів і спеціального розвитку.

Реалізується широкий компелекс заходів із встановлення ділових зв'язків з іноземними фірмами, установами і організаціями.

Для взаємодії між суб'єктами підприємницької діяльності, координиції їх взаємовідносин з державою в ТПП діють комітети підприємців. Серед них комітет підприємців легкої промисловості, комітет з питань ЗЕД, комітет підприємців агроп-ромислового комплексу тощо.

Основними завданнями (функціями) ТПП є:

- сприяння розвиткові зовнішньоекономічних зв'язків, експорту українськиї товарів та послуг, надання практичної допомоги підприємцям у проведенні торговельно-економічних операцій на внутрішньому та зовнішньому ринках, освоєнні нових форм співробітництва;

- представлення інтересів членів палати з питань господарської діяльності як в Україні, так і за її межами;

- організація взаємодії між суб'єктами підприємницької діяльності, координація їх взаємовідносин з державою в особі її органів;

- надання довідково-інформаційних послуг, основних відомостей про діяльність українських підприємців і підприємств зарубіжних країн згідно з національним законодавством, сприяння поширенню через засоби масової інформації знань про економіку і науково-технічні досягнення, законодавство, звичаї та правила торгівлі в Україні і зарубіжних країнах, можливості зовнішньоекономічного співробітництва українських підприємців;

- надання послуг для здійснення комерційної діяльності іноземним фірмам та організаціям;

- може брати участь у роботі різних економічних мііжнародних організацій та входити до складу змішаних торгових палат;

- сприяє організації іноземних виставок на території України, бере участь у торгово-промислових виставках за кордоном, організовує вітчизняні виставки;

- подає допомогу членам Палати у патентування українських винаходів, реєстрації промислових зразків і товарних знаків;

- проводить за дорученням державних органів незалежну експертизу проектів нормативно-правових актів з питань економіки, зовнішньоекономічних зв'язків, а також інших питань, що стосуються прав та інтересів підприємців;

- проводить на замовлення українських та іноземних підприємців експертизу товарів;

- організовує семінари, конференції, ділові переговори з економічних питань за участю українських підприємців та іноземних фірм.

Широке визнання у світі здобув Міжнародний комерційний арбітражний суд при Торгово-промисловій палаті України, створений у 1992 році. Згідно з Законом України "Про міжнародний комерційний арбітраж" Міжнародний комерційний арбітражний суд, будучи самостійним та постійно-діючим третейським рабітражним судом, розглядає за погодженням сторін спори з договірних та інших цивільно-правових відносин, що виникають при здійсненні зовнішньоторгівельних та інших видів міжнародних економічних зв'язків, якщо комерційне підприємство, яке є однією із сторін спору знаходиться за кордоном, а також спори підприємств з іноземними інвестиціями та міжнародними об'єднаннями та організаціями, що створені на території України, між собою, спори між її учасниками, а також спори з іншими суб'єктами права України.

    1. Особливості приймання і проведення експертизи варених ковбасних виробів

Ковбасні вироби приймають партіями. Правила приймання, визначення партії, об'єм вибірок - по ГОСТ 9792-61. Кожна партія ковбасних виробів повинна супроводжуватися одним документом.

Показники "Масова частка вологи, куховарської солі, нітриту, крохмалю", бактеріологічні показники визначаються виготівником періодично, але не рідше за один раз в декаду, а також на вимогу контролюючої організації або споживача. Залишкову активність кислої фосфогази визначають при розбіжностях і оцінці готовності продукції. [14]

ГОСТ 9792—61 "Методи відбору проб"

Справжній стандарт розповсюджується на фаршировані, варені, напівкопчені, сирокопчені, ліверні і кров'яні ковбаси, м'ясні хліби, сосиски, сардельки, шинку у формі, рулети, окости, копченину, бекон солоний в напівтушах, а також сальтисони і холодці і встановлює правила відбору проб цих продуктів для визначення основних показників: зовнішнього вигляду, кольору, запаху, вологи, куховарської солі, нітриту і нітратів, фосфору, крохмалю, калорійності і мікробіологічних дослід-

жень.

Застосування методу передбачається в технічних умовах на продукцію, - що встановлюють технічні вимоги на неї.

Відбір проб проводять від кожної однорідної партії продукту. Однорідною партією вважають ковбасні вироби копченості одного вигляду, сорту і найменування, піддані однаковому режиму технологічної (зокрема термічною) обробки.

Однорідною партією бекону солоного вважають свинячі напівтуші, одночасно посолені в одному чаді.

Зовнішньому огляду піддають не менше 10% всієї кількості місць кожної однорідної партії.

Для органолептичної оцінки з різних місць в партії відбирають зразки продукції в кількості не більш оглянутого продукту, але не менше дві одиниці продукції. Для лабораторних досліджень відбирають середній зразок в кількості не більше 1 % оглянутого продукту, але не менше двох зразків від виробів в оболонці.

Примітка. Кількість зразків може бути збільшене до 5, якщо при зовнішньому огляді продукт викликає сумнів в доброякісності.

Від зразків ковбасних виробів, м'ясних хлібів і копченостей (корейка, грудинка, рулет, філей, шинка у формі) проби відрізують в поперечному напрямі на відстані не менше 5 смвід краю.

Середню пробу складають:

  • для виробів в оболонці і копченостей — не менше чим з двох проб, вагою 200-250 г кожна;

  • для виробів без оболонки — не менше чим з трьох проб, вагою 200-250 гкожна.

Для бактеріологічного дослідження проби вирізують стерильним ножем.

Відібрані проби упаковують в пергаментний папір кожну окремо. На пергаменті простим олівцем позначають номер проби.

Для бактеріологічного дослідження проби упаковують в стерильний папір.

Проби продукції, загорнуті в пергамент, відправляються в лабораторію не на території підприємства, упаковують в загальну тару (ящик, пакет, банка), яку опечатують або пломбують.

До проб повинен бути прикладений акт відбору проб з вказівкою:

а) найменування організації, в систему якої входить підприємство;

б) найменування підприємства, що виробило продукт;

в) найменування вигляду, сорту і дати вироблення продукту;

г) номери технічних умов, по яких вироблений продукт;

д) розміру партії, від якої відібрані проби;

е) результатів зовнішнього огляду партії. Мета напряму продукту на дослідження;

ж) місця і дати відбору проби;

з) посади і прізвища осіб, що брали участь в огляді партії продукції і відборі проб.

ГОСТ 9959—62 "Визначення органолептичних показників"

Справжній стандарт розповсюджується на ковбасні вироби: фаршировані, варені, напівкопчені, копчені, ліверні і кров'яні ковбаси, м'ясні хліби, сосиски, сардельки, шинку у формі, рулети, окости, копченину, а також сальтисони і холодці, і встановлює визначення зовнішнього вигляду, запаху, кольору, консистенції, смаку і свіжості виробів.

Застосування органолептичних визначень передбачається в стандартах або технічних умовах на продукцію, що встановлюють технічні вимоги на неї.

Відбір проб повинен проводитися по ГОСТ 9792—61.

При зовнішньому огляді зразків визначають зовнішній вигляд і запах продукту. Наявність клейкості і слизу визначають шляхом легкого дотику пальців до продукту.

Запах в середині продукту визначають відразу ж після надрізу оболонки і поверхневого шару і швидкого розламування ковбасних виробів.

Консистенцію ковбасних виробів, наявність повітряних порожнеч, сірих плям і чужорідних тіл визначають на свіжому розрізі. Батони або їх частини розрізають через середину вздовж і упоперек.

Консистенцію визначають легким натисканням пальця на свіжому розрізі

батона.

Колір фаршу і шпигу визначають з боку оболонки після зняття її з половини батона або його частини і на розрізі.


 
 

Цікаве

Загрузка...