WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів - Курсова робота

Особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів - Курсова робота

Курсова робота

на тему:

Особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів

ПЛАН

Вступ

1. Аналітичний огляд

1.1. Торгово промислова палата її завдання та функції

1.2. Особливості приймання і проведення експертизи варених ковбасних виробів

1.3. Вимоги до якості і дефекти варених ковбасних виробів

1.4. Ідентифікація і фальсифікація варених ковбасних виробів

2. Проведення експертизи варених ковбасних виробів

2.1. Об'єкти і методи проведення експертизи

2.2. Проведення ідентифікації і визначення фальсифікації варених ковбасних виробів

2.3. Проведення товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів

2.4. Порівняльна експертиза варених ковбасних виробів

2.5. Документальне оформлення результатів експертизи

Висновки і пропозиції

Список використаної літератури

Додатки

ЗМІСТ

Вступ....................................................................................................4

1. Аналітичний огляд ................................................................................6

1.1. Торгово промислова палата її завдання та функції ......................................6

1.2. Особливості приймання і проведення експертизи варених ковбасних виробів...................................................................................................9

1.3. Вимоги до якості і дефекти варених ковбасних виробів..............................14

1.4. Ідентифікація і фальсифікація варених ковбасних виробів...........................17

2. Проведення експертизи варених ковбасних виробів......................................21

2.1. Об'єкти і методи проведення експертизи.................................................21

2.2. Проведення ідентифікації і визначення фальсифікації варених ковбасних виробів .................................................................................................23

2.3. Проведення товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів................24

2.4. Порівняльна експертиза варених ковбасних виробів...................................28

2.5. Документальне оформлення результатів експертизи..................................30

Висновки і пропозиції..............................................................................33

Список використаної літератури.................................................................35

Додатки

ВСТУП

У сучасних умовах ринкових відносин проблема контролю якості, формування асортименту, умов транспортування, зберігання, реалізації і забезпечення населення товарами народного споживання стоїть дуже гостро.

В системі суспільного виробництва на всіх ступенях його розвитку значне місце належить виготовленню м'ясних продуктів.

На ринок України надходить широкий асортимент ковбасних виробів вітчизняного виробництва і не всі вони відповідають діючим вимогам.

Розширення самостійності м'ясопереробних підприємств, поява нових джерел надходження на споживчий ринок м'ясної продукції різної за якістю, в тому числі фальсифікованої, вимагає всебічного комплексного контролю її якості, відповідності нормативно – технічній документації. Також, поряд із державними підприємствами по виробництву ковбас з'явилося багато приватних фірм, не достатньої кваліфікації для виготовлення високоякісної продукції [1].

Сучасний рівень розвитку економіки вимагає тільки високого рівня якості продовольчих товарів.

Держава повинна забезпечувати громадянам захист їх інтересів як споживачів, надати можливість вільного вибору ковбасних виробів, гарантувати придбання продукції у обсягах, що забезпечують рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності, гарантувати високу якість продукції і безпеку її для здоров'я людини [5].

Якість продукції повинна постійно удосконалюватися відповідно до вимог споживачів, які визначаються відношенням попиту і пропозиції продукції на вітчизняному ринку країни [8].

Продовольчі товари забезпечують постійну фізіологічну потребу людини в харчових речовинах для підтримання нормальної її життєдіяльності важливе значення має м'ясо та м'ясні продукти.

М'ясо є одним із головних джерел тваринного білка – найголовнішого елемен-

ту споживання, який не може бути замінений іншим продуктом. Але м'ясо відноси-

ться до швидкопсувних продуктів харчування, тому його переробляють на різні види м'ясопродуктів і копчення, консерви, ковбаси.

Ковбасні вироби – це продукти з м'ясного фаршу із сіллю і спеціями, в оболонці чи без неї, піддані термічній обробці або ферментації до готовності для споживання. Вони характеризуються високою харчовою цінністю завдяки вдалому поєднанню сировини і відповідній їй обробці [14].

В даний час важливе значення має розробка і впровадження новітніх технологій, які б оптимізували і наближали до мінімуму витрати при переробці м'яса, забезпечували раціональне використання сировини [1].

Так як ковбасні вироби являються важливим продуктом харчування, а асортимент їх не достатньо широкий, також часто вони бувають не відповідної якості, метою даної курсової роботи є особливості товарознавчої експертизи варених ковбасних виробів.

В сучасній ковбасі можна знайти все, що завгодно: соєвий білок, харчові барвники, харчові композиції, картопляний крохмаль, рисову або манні крупи та ароматизатори м'яса.

Тому, достовірне проведення експертизи дозволяє виявити фальсифіковані і неякісні ковбаси, та захистити вітчизняного споживача від підробок невідомого походження.

Для досягнення даної мети були поставлені наступні завдання:

  • визначити завдання та функції ТПП;

  • охарактеризувати вимоги до якості і дефекти варених ковбас;

  • вивчити особливості приймання і проведення експертизи варених ковбасних виробів;

  • провести порівняльну експертизу варених ковбасних виробів;

  • дати характеристику якості варених ковбас;

  • документальне оформлення результатів експертизи.

  1. АНАЛІТИЧНИЙ ОГЛЯД

    1. Торгово-промислова палата її завдання і функції

Торгово-промислові палати існують в усіх розвинутих країнах. Саме поняття "торгова палата" виникло на Заході (у Франції) ще ХІV столітті і було пов′язане із зародженням некомерційних об′єднань, зборів представників ділового світу з метою розробки єдиних правил у торгівлі та виробництві.

Торгово-промислова палата України – одна з головних недержавних структур, яка об′єднує близько п′яти тисяч підприємців, компаній, фірм різних форм власності. Серед її членів – всесвітньо відомі авіакосмічні, металургійні, машинобудівні, агропромислові та інші підприємства, де зайняті десятки тисяч робітників, та дрібні фірми з персоналом у декілька чоловік. Членами ТППУ є також банки, біржі, науково-дослідні інститути, торгівельні асоціації тощо.

Діяльність торгово-промислових палат в Україні ґрунтується на підставі Закону України "Про торгово-промислові палати в Україні" від 2 грудня 1997 року, який визначає загальні правові, економічні та соціальні засади їх створення, встановлює організаційно-правові форми і напрямки діяльності, а також принципи взаємовідносин з державою. Відповідно до Закону торгово промислові палати створюються за принципом добровільного об′єднання їх засновників, який полягає у праві входити або не входити до її складу. Регіональні торгово-промислові палати створюються на території Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.

На території України діє Торгово-промислова палата України, створена за принципом добровільного об′єднання регіональних торгово-промислових палат України, громадян України, зареєстрованих як підприємці та юридичні особи, які створені і діють відповідно до законодавства України.

Створена торгово-промислова палата України у 1973 році відповідно до рішення загальних зборів Всесоюзної торгової палати СРСР від 10 березня 1972 року про перетворення Українського відділення Всесоюзної торгової палати у "Торгово-промислову палату" Української РСР. На загальних зборах членів у січні 1973 року було прийнято Статут Торгово-промислової палати УРСР.

В результаті були внесені зміни до структури. Зокрема, виробнича госпрозрахункова фірма "Укрекспо" була реорганізована в управління міжнародних та іноземних виставок.

У центральному апараті функціонують такі підрозділи:

- управління міжнародних економічних зв'язків з секторами: розвитку експертиз та нових форм економічного співробітництва, роботи з акредитованими фірмами, протокольної роботи;

- економічне управління з секторами: економіки та впровадження нових видів послуг;

- договіірно-правове управління з секторами: іноземного та міжнародного права, правових питань зовнішньо-економічних зв'язків, правових питань господарської діяльності;


 
 

Цікаве

Загрузка...