WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України - Реферат

Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України - Реферат

Реферат на тему:

Сучасні товарознавчі аспекти ринку побутових кондиціонерів України

Кондиціонер - пристрій, який формує клімат осель, його винайшов Жан Шабаннес, який отримав британський патент на метод "кондиціонування повітря й регулювання температури в помешканнях" у 1815 році.

За останні роки кондиціонери перетворилися з предмету розкошу, доступним великим фірмам, банкам, ресторанам, на товар першої необхідності. Підтвердження цього — стрімке зростання числа перехожих громадян охочих установити кондиціонер у власному помешканні. Основний чинник, що сприяє поширенню кондиціонерів, — не глобальне потепління, а значне здешевлення кліматичної техніки і потреба в створенні комфортного і гігієнічного середовища.

Проаналізувавши український ринок кондиціонерів, можна виділити такі основні торгові марки, які представлені на ринку: Chofu, Daikin, Fuji Electric, Fujitsu General (General), Hitachi, Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy Industries, Panasonic, Sanyo, Sharp, Toshiba (Японія); PM-Luft (Швеція), Electra, Tadiran (Ізраїль), Airwell (Франція), McQuay, White-Westinghouse, York (США), Acson (Малайзія), LG, Samsung (Корея), Gree, Haier, Midea (Китай).

Найпопулярнішими сьогодні в Україні є кондиціонери спліт – систем, які складаються з зовнішнішнього блоку плюс один або декілька внутрішніх (мультиспліт-систем). Зовнішній блок охолоджує холодоносій (фреон) і подає його по магістралі на внутрішній блок. Внутрішній блок забирає з приміщення повітря, охолоджує його і повертає назад.

Ринок пропонує сьогодні три типи внутрішніх блоків: касетні, які розташовують на стелі, мобільні (пересувні), вбудовані у фальшстелю. Один зовнішній блок "мультиспліту" може обслуговувати п'ять внутрішніх, тобто охолоджувати до п'яти невеликих приміщень. Мультиспліти середньої та вищої цінової групи можуть забезпечувати клімат у кожному з приміщень індивідуально.

До вад сплітів і мультисплітів зазвичай відносять малу холодоутворюючу потужність (відповідно 4кВт і 14кВт) і коротку (до 15м) фреонову магістраль. Крім того, зовнішній блок мультисплітової системи працюватиме лише за умови, коли задіяно не менше 30% (за потужністю) внутрішніх блоків. Тобто, охолодження працюватиме, якщо увімкнено не менше 1 з 3-х, 2 з 4-х внутрішніх блоків[1].

Ціна на них коливається від 300 до 1200 доларів. І в нинішньому році продавці кондиціонерів прогнозують найбільш високі темпи зростання продажу, на рівні 60% саме кондиціонери цього типу.

Друге місце за темпами зростання, не менше 35%, посідає сегмент кондиціонерів класу VRF, які використовуються у великих приміщеннях, готелях, банках, бізнес-центрах. У 2006 році в Україні було встановлено біля однієї тисячі кондиціонерів цього виду. З них біля половини торгової марки Daikin.

У 2007 році фахівці українського ринку кондиціонерів прогнозували збільшення продажу кондиціонерів майже в півтора рази в порівнянні з 2006. Якщо у 2006 році обсяг ринку склав 200 млн доларів, то в 2007 збільшився до 280.

Що ж до вітчизняної продукції, то вона посідає на українському ринку побутової кліматичної техніки аж ніяк не лідируючі позиції – 5 – 8% від загального обсягу продажу (у фізичному виразі). Проте цілком вірогідно, що в нинішньому сезоні рейтинг вітчизняної продукції зросте порівняно з імпортною. Так, згідно з інформацією операторів ринку, найбільший (і єдиний) український виробник кліматичної техніки — компанія "Норд" планує в цьому році реалізувати в Україні близько 30 тис. одиниць своїх кондиціонерів. До речі, про зростання активності вітчизняного виробника побічно свідчить і масштабна рекламна кампанія, розгорнута на підтримку кондиціонерів "Норд".

З імпортної продукції в Україні нині представлено практично всі відомі світові кондиціонерні бренди. Причому, до нинішнього сезону на ринку кондиціонерів чітко сформувалися чотири цінових класи кліматичної техніки: високий, середній, бюджетний та економ-клас.

До продукції високого класу фахівці зараховують кондиціонери японських, європейських та ізраїльських виробників (Daikin, Mitsubishi Неavi, Panasonic, General та ін.). За оцінками аналітиків, продукція цієї цінової категорії займає близько 10% українського ринку кондиціонерів (у фізичному вираженні).

До продукції середнього класу належить кліматична техніка італійських і американських брендів (York, Tadiran, Funai та ін.). Частка ринку, зайнята кондиціонерами цього класу, становить близько 15%.

Продукція бюджетного класу сформована переважно технікою корейських і деяких китайських виробників (Samsung, LG, Gree, Akira, Dekker, Midea, Haier та ін.). Частка її ринку, зайнята продукцією цього класу, становить близько 55%.

І, нарешті, продукція економ-класу — техніка маловідомих китайських брендів.

На думку фахівців, у найближчому сезоні основна конкурентна боротьба розгорнеться у сегментах бюджетного та економ-класу.

Якщо характеризувати кодиціонери за іншою класифікацією – за типом — вони поділяються на промислові, віконні, мобільні (моноблокові і роздільні) і спліт-системи (настінні, підлогові, стельові, касетні, канальні, колонні, а також моно- і мульти-спліт-системи).

Віконні відрізняються простотою забезпечення доступу в приміщення свіжого повітря, але вони громіздкі і створюють шум в роботі, мають обмежені функціональні можливості. Проте, завдяки відносно низькій ціні, вони знаходять певне число своїх покупців. До речі, у багатьох країнах така техніка вважається морально застарілою і її виробництво згортається[2].

У вигіднішому становищі перебувають мобільні кондиціонери (найчастіше ті, що оснащені роликами). Вони виграють в порівнянні з віконними, оскільки не вимагають стаціонарного встановлення. Це не лише зручно, але й вигідно, адже вартість встановлення деяких моделей коливається в межах 15–20 % від ціни самого апарата. Правда, мобільні кондиціонери мають малу потужність, а тому купують їх лише для невеликих офісів й інших подібних приміщень.

Інша справа спліт-системи (більше 60 % ринку) — завдяки компактності, функціональності і різноманітності моделей з широким набором всіляких допоміжних пристосувань лідирують на ринку.

Окремо стоять промислові кондиціонери – системи великої потужності (як правило, вище 7–10 кВт). Які продаються далеко не всі. Говорять, що легше продати 100 спліт-систем, ніж один центральний кондиціонер. Втім, є й інше спостереження: ефективніше встановити центральний кондиціонер на великий об'єкт ніж сотню спліт-систем.

У цілому ж, кількість фірм, які займаються реалізацією кондиціонерів в Україні, є значною, – у великих містах вони обчислюються десятками. До речі, у багатьох з них, як стверджують фахівці ринку, приблизно однаково комерційна діяльність. Жодна фірма не береться з рівним успіхом продавати агрегати всіх торгових марок і цінових категорій. Зазвичай вибирається три-чотири бренди в кожній ціновій категорії, а основний наголос робиться на дві-три відомих марки. Про них покупці і чують від продавців цієї фірми позитивні або негативні відгуки [4].

Отже, проаналізувавши стан ринку побутових кондиціонерів України та розглянувши окремі товарознавчі аспекти, можна зробити висновок про недостатню дослідженість даного ринку, відсутність точних і достовірних прогнозів його розвитку. Це вимагає, в свою чергу, подальших досліджень споживчих властивостей кондиціонерів.

Література:

  1. Вол с. Кондиціонери типу "Спліт"/ С.Вол, П.Зентек // Ринок інсталяцій. – 2007. - №7-8. – с14 – 16.

  2. Літвінчук Г. Скільки проживе кондиціонер? // Ринок інсталяцій .– 2005. - №7-8. – с31.

  3. Мацієвська О. Чи небезпечний кондиціонер // Ринок інсталяцій. – 2005. - №7-8. – с23.

  4. Перович О. Кондиціонери для людей і для комп'ютерів // Галицькі контракти. – 2003. - №17-18. - с52-55.


 
 

Цікаве

Загрузка...