WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Ефективність управління рекламною діяльністю - Реферат

Ефективність управління рекламною діяльністю - Реферат

Реферат на тему:

Ефективність управління рекламною діяльністю

На сьогоднішній день рекламна діяльність становить однин із найпотужніших напрямків економічної діяльності. Вона об'єднує сотні тисяч рекламних агенцій, для яких рекламна діяльність є основною роботою.

На сучасному етапі рекламна діяльність торгівельного підприємства здійснюється в умовах жорсткої конкурентної боротьби, спостерігається певна відсутність стратегічної орієнтації цієї діяльності, нераціональність витрат на її здійснення, необґрунтованість вибору звернення.

Проблемами розв'язання питань про розвиток управління рекламною діяльністю, останнім часом присвячено досить багато наукових праць відомих зарубіжних та вітчизняних вчених таких, як: Дж. Бернет, Ф. Джефкінс, І.Л. Вікентьева, В.Л. Музиканта, Ф.Г. Панкратова, Н.С. Пушкарьова, І.Я Рожкова, О.А. Феофанова, А.В. Вовчака, С.С. Гаркавенко, Т.І. Лук'янець, Т.О. Примак, Є.В. Ромата, та інші.

Теоретики, як і самі практики, поділилися на тих, які вважають, що при плануванні і управлінні рекламною діяльністю, доцільніше використовувати стандартизований підхід, та тих, які вважають за необхідне використовувати локальний підхід.

Планування рекламної діяльності пов'язане з усіма розділами бізнес - плану, що допомагає чітко визначити місце реклами в комплексі маркетингових комунікацій, виходячи з конкретної цінової і товарної політики та діяльності з організації продажу товарів.

Планування та реалізація рекламного процесу складаються з таких етапів:

1) вивчення та дослідження товарів підприємства та його конкурентів;

2) розробка цілей рекламної комунікації;

3) визначення методу розрахунку, та бюджету рекламної діяльності;

4) вибір засобів і носіїв реклами;

5) визначення завдання та створення рекламних звернень;

6) розробка бізнес - плану комунікацій та його невід'ємної частини - рекламної діяльності підприємства. [6]

Ефективність реалізації планів випливає з основних комплексних показників оцінки якості управління рекламною діяльністю. Серед яких можна виділити такі:

1) Організаційні структури - оцінка системи управління, рівень виконання функцій управління рекламною діяльністю, ступінь структуризації рекламних цілей і співвідношень між ними, горизонтальні та вертикальні зв'язки.

2) Інформаційне забезпечення рекламної діяльності - оцінка ефективності поточної обробки інформації, виконання вторинних джерел інформації, надійність і використання безпеки інформації.

3) Якість управлінських рішень, щодо рекламної діяльності - оцінка надійності рішень, своєчасність виявлення потреби в рішеннях, наявність резервів у процесі прийнятті рішень.

Отже, для визначення ефективності рекламної діяльності, необхідно регулярно здійснювати моніторинг загального рівня лояльності покупців.

Мине небагато часу і ми побачимо, що в Україні буде відбуватися те, що відбувається зараз на ринку Західної Європи.[3] І в найближчий час, не будуть виділятися на різні елементи маркетингових комунікацій, вони будуть виступати, як єдиний комплекс, який працюватиме, як на етапі до виробничої підготовки, так і на етапі виробництва та післяпродажного обслуговування і просування продукції.

Таким чином, слід приймати збалансовані, науково - обґрунтовані рішення щодо управління рекламною діяльністю.

Література:

  1. Вітренко А.О. Поняття визначення поняття реклами в економічній теорії //Актуальні проблеми економіки. - 2003.-№11.-с.92-97.

  2. Охтирська В.В., Дубовик О.В. Проблеми оцінки ефективності управління рекламною діяльністю в торгівельному підприємстві //Маркетинг в Україні. - 2003.-№6.- с.121-125.

  3. Головкіна Н.В. Рекламні стратегії дослідження існуючих підходів до розробки міжнародних компаній //Маркетинг в Україні. - 2004.- №5.-с.16-20.

  4. Діброва Т.Г. Створення ефективного рекламного звернення з погляду маркетолога // Маркетинг в Україні .- 2003.-№6.-с.52-56.

  5. Примак Т. Сучасні тенденції українського рекламного креатину // Маркетинг в Україні. - 2006.- №1.- с.15-19.

  6. Лук'янець Т.І. Маркетингова політика комунікацій Навч. Посіб. - Київ КНТЕУ 2003,- 440с.


 
 

Цікаве

Загрузка...