WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів - Реферат

Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів - Реферат

Реферат на тему:

Мерчандайзинг - інструмент для підвищення продажів

В даний час в Україні з великою швидкістю розвиваються новітні бізнес-технології. Серед них можна відзначити і мерчандайзинг (merchandising) - систему методів по оформленню торговельної зали і розташуванню товарів на полицях, які спонукають покупця здійснювати максимальну кількість покупок в даному місці та за даною ціною. Основними функціями мерчандайзингу є:

1. Попередній огляд місць продажу продукції, відвідування складу і вивіз товару у торговельну залу.

2. Викладка продукції на місцях продажу згідно з рішенням мерчандайзингу кампанії.

3. Розміщення цінників у місцях продажу.

4. Розміщення рекламних матеріалів на місцях продажу товарів і у торговельній залі.

Світовий досвід свідчить, що обсяги продажу товару можна збільшити майже на 400-600%, якщо правильно викласти і розмістити товар на полицях. Ідеальне розміщення товару-рівень очей і рук, тобто третя-четверта полиця знизу. Надалі-справа за ротацією дисплеїв, перевіркою наявності та працездатного стану зовнішньої і внутрішньої реклами, оцінка можливостей розвитку (розміщення додаткових місць продажу-поличок, дисплеїв та ін). Приблизно так виглядає мерчандайзингова частина одного з візитів в торговельну точку, яку щодня здійснює мерчандайзер компанії.

Таке прискіпливе ставлення до викладки товарів у будь-якій роздрібній торговельній мережі цілком виправдане, а війни мерчандайзерів компаній за "золотоносні полиці" цілком не випадкові. Адже вартість 1 метру такої полиці в престижному продовольчому магазині складає від 100 до 400 гривень [1, с.64].

Не новина, що рівень продажу можна змінити за допомогою переміщення товару з рівня на рівень. Наприклад, при піднятті товару з рівня колін до рівня стегон його рентабельність збільшується на 27%. Переміщення товару з рівня стегна до рівня рук призводить до збільшення його продажу ще на 35%, а з рівня рук до рівня очей - на 67%. При переміщенні ж продукту відразу з рівня колін до рівня очей складає 73%. Популярність товару, який розташований вище рівня брів у межах 20-40см, на 24% нижче, ніж якби він знаходився на рівні очей [1, с.63].

Експерти звертають увагу на такий метод збільшення продажу за допомогою полиць, як сусідство з так званими товарами "магнітами", тобто найбільш популярними товарами. Розміщення товару поряд з товарами -"магнітами" значно збільшують збут товару - "супутника" [1, с.65].

Викладка товару також повинна організовувати запозичення популярності слабкими марками у сильніших. Для цього сильні марки починають і закінчують ряд на полиці. Таким чином, менш знайомі користувачеві товари перебуватимуть в межах "стін фортеці", організованих сильними товарами, і перейматимуть у них додаткову увагу покупців [2, с.57].

Величезну зацікавленість і увагу привертає до себе різноманітність товару. Коли людина бачить велику кількість продукції, йому завжди хочеться будь-що придбати з різнокольорової, гарної маси - спрацьовує інстинкт споживання. Тому команда мерчандайзерів прагне розмістити спокусливі товари на видному місці і у великій кількості, тим самим викликати у покупця належний імпульс, спрямувавши його на певний продукт.

Також для кожного виду продукту важливо чітке та правильне заповнення цінника та використання POS-матеріалів. Краще за все, якщо весь спектр продукції розміщений в одному блоці, і на полицях відсутній прострочений товар. При цьому слід пам'ятати, що нижні полки секцій в магазинах без самообслуговування не показні, а в супермаркетах на них приходиться лише 5% від продажів всієї точки продажу. Тому слід прагнути до вертикальних марочних блоків.

Провівши власні дослідження в роздрібній торговельній мережі міста на конкретному товарі-соки Sandora, можна виділити ряд закономірностей:

1. продукція розміщена вертикальними асортиментними блоками;

2. Визначена топ-позиція, яка розміщена на рівні очей;

3. На верхніх полицях розміщена продукція в упаковках великого об'єму (1,5 та 2л), а на нижніх-малого(0,5л);

4. Розміщені додаткові точки продажу (холодильники, стійки);

5. Чітко визначена нова продукція, використанні POS-матеріали;

6. На полицях магазинів продукція розміщена в повному обсязі;

7. Цінники розташовані точно під тим товаром, ціну на який вони вказують;

Проведені нами дослідження доводять, що правильне викладення і розміщення товару на полицях суттєво впливає на поведінку покупців і дозволяє нарощувати темпи росту роздрібного товарообороту торговельного підприємства та підвищувати ефективність його діяльності.

Література:

  1. Рубис И. Золотоносные полки // Инвест газета.- 2008. - №4. - С. 64-67.

  2. Богуш Д. Как повысить продажи в супермаркетах? // Зеркало рекламы. - 2004. - №3. - С. 56-59.


 
 

Цікаве

Загрузка...