WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Податок на рекламу - Реферат

Податок на рекламу - Реферат

У Положенні про податок з реклами, затвердженому рішенням Київської міської ради народних депутатів від 17.05.94 № 9б "Про введення податку з реклами у м. Києві":

а) пункт 6.9 розділу VI викласти в такій редакції:

"6.9. Перерахування коштів податку з реклами проводиться протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку для подання розрахунку сплати податку";

б) пункт 6.11 викласти в такій редакції:

"6.11. Розрахунок сплати податку з реклами подається Державній податковій інспекції з відповідного району за місцем реєстрації платника протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця".

Рекламодавці (підприємства або фізичні особи) сплачують податок з реклами під час оплати послуг з рекламування продукції, які надають сторонні організації. Якщо такі послуги отримуються (приймаються) безоплатно, то об'єкта оподаткування немає. Ключовою думкою листа є не лише те, що наявність реклами у розумінні Закону про рекламу — ще не тягне зобов'язання зі сплати податку. ДПА не роз'яснила, що слід розуміти під "встановленням та розміщенням" реклами, але чітко вказала, які операції до них не належать:

— виготовлення реклами (рекламної продукції);

— самостійне розповсюдження реклами.

ДПА у м. Києві вважає, що чинне законодавство не вимагає сплати податку при самостійному виготовленні та розповсюдженні реклами, а також із вартості її виготовлення (яка сплачується підрядчикам).

Рішенням Одеської міської ради від 04.02.04 за №2231-ХХІV була змінена редакція "Положення про податок з реклами", яка була оприлюднена в газеті "Думська площа" від 05.03.04р. № 9, і з цієї дати набрала чинності. Відповідно до цього Положення Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами не включено до переліку органів - рекламорозповсюджувачів, на які покладено обов'язок стягувати податок на рекламу з рекламодавців (одночасно з проведенням розрахунків за надані послуги) та надавати розрахунки з податку до відповідних податкових органів. Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами , затверджених Постановою КМУ від 29.12.2003 №2067 та пункту 3 "Правил розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі", затверджених рішенням Одеського міськвиконкому від 18.06.2004р. №326 зовнішня реклама розповсюджується на підставі Дозволів, які дають право на розміщення зовнішньої реклами на певний строк. Видачу Дозволів здійснює Бюро естетики міського середовища та зовнішньої реклами. Таким чином, кожне підприємство, в разі самостійного розміщення зовнішньої реклами на рекламоносіях, повинне самостійно сплачувати податок на рекламу до бюджету міста, а також надавати розрахунок податку до податкових органів.

Рішенням Кіровоградської міської Ради від 23 грудня 2003 року № 608 „Про затвердження Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів" втановлено, що перерахування сум податку проводиться протягом 30 днів кожного місяця.

Згідно зі ст.11 Декрету Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки і збори" від 20 травня 1993 року виконком міської Ради народних депутатів вирішив:

1. Ввести у м. Кривому Розі податок з реклами.

2. Об'єктом податку з реклами є вартість послуг за встановлення та розміщення реклами.

3. Визначити, що податок з реклами сплачується юридичними особами та громадянами з усіх видів оголошень і повідомлень, які передають інформацію з комерційною метою за допомогою засобів масової інформації, преси, телебачення, афіш, плакатів, рекламних щитів, інших технічних засобів, майна та одягу; на вулицях, магістралях, майданах, будинках, транспорті та в інших місцях.

4. Організація роботи по стягненню податку з реклами покласти на управління житлово-комунального господарства, відділ транспорту і зв'язку виконкому міськради, відомчих власників будівель, споруд, транспорту, телерадіокомпаній, редакції газет та інші періодичні видання міста, суб'єктів підприємницької діяльності, які надають послуги по встановленню реклами.

5. Встановити ставку податку з реклами в розмірі 0,1 відсоток вартості послуг за розміщення реклами та 0,5 відсотка за розміщення реклами на тривалий час. В разі безкоштовного надання послуг сплачується 0,1 відсотка їх собівартості.

6. Податок з реклами сплачується під час сплати послуг за встановлення та розміщення реклами і перераховується юридичними особами, які надають ці послуги, до місцевих бюджетів в день стягнення з платника.

7. За прострочку сплати податку нараховується пеня в розмірі 0,3 відсотки несплаченої суми за кожний день прострочки.

8. Контроль за повнотою та своєчасністю сплати податку з реклами покласти на державні податкові інспекції.

9. Рішення набирає чинності з 1 серпня 1993 року з послідуючим затвердженням на черговій сесії міської Ради народних депутатів.

10. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови виконкому Колотіліна В.Н.

За даними міжрайонних державних податкових інспекцій міста було обраховано обсяги надходжень до міського бюджету від сплати рекламорозповсюджувачами податку з реклами за 2002, 2003 та 10 місяців 2004 року:

2002

2003

2004

план

факт

план

факт

план

план 10 міс.

факт

27,4 тис.грн.

29,3 тис.грн.

30,0 тис.грн.

32,7 тис.грн.

34 тис.грн.

28,4 тис.грн.

48,9 тис.грн.

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА

  1. 1. Закон України "Про систему оподаткування" від 25.06.1991 року № 1251-ХП із змінами та доповненнями.

  2. 2. Закон України від 21.12.00 р. № 2181 - III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"

  3. 3. Декрет Кабінету Міністрів України "Про місцеві податки й збори" від 20.05.1993 року № 56-93 із змінами та доповненнями.

  4. 4. „Фінансове право" О.П. Орлюк, http://ebk.net.ua/Book/FPravo/index.htm

  5. 5. "Правила розміщення зовнішньої реклами в м. Одесі", затверджені рішенням Одеського міськвиконкому від 18.06.2004р. №326

  6. 6. Рішення виконавчого комітету Криворізької міської Ради народних депутатів від 14.07.93 № 316(1) "Про встановлення податку з реклами", затвердженого сесією міської ради народних депутатів від 08.02.94 № 32 "Про місцеві податки і збори"

  7. 7. Рішення Кіровоградської міської Ради від 23 грудня 2003 року № 608 „Про затвердження Положення про розміри, порядок сплати та перерахування місцевих податків і зборів"

  8. 8. Лист ДПА у м. Києві від 25.07.2005 р. №693/10/15-508 "Про розгляд листа"


 
 

Цікаве

Загрузка...