WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Газети бувають також ранковими і вечірніми. У ранкових, як правило, висвітлюються події попереднього дня. У вечірніх - поточного,

На сьогоднішній день практично всі газети України - ранкові.

За способом поширення рекламодавець може судити про стабільність складу аудиторії, про її доходи.

Чим більше частина тиражу поширюється за підпискою, тим більш визначений склад і кількість аудиторії і тим більш передбачуваним є результат реклами.

У розвинутих країнах рекламодавці часто запитують дані по видах оплати підписки: повна, часткова, пільгова і т.д. Також важливо і те, скільки читачів підписалося на різні терміни (на рік, на півроку, на три місяці, на місяць).

При продажі вроздріб ніколи не відомо представник якої аудиторії купив газету. Чи буде вона взагалі куплена. А при підписці точно відомо скільки і які люди одержать конкретну газету.

Якщо газета поширюється безкоштовно, то вона потрапить і до тих, хто її не купував, не замовляв, і, стало бути, читати її буде необов'язково. Аудиторія такої газети практично непередбачена.

Виключенням бувають випадки безкоштовної "VІР - підписки". У такому випадку підписують впливових людей, адміністрацію, великі компанії, суспільних діячів і т.д.

Часто газети поширюються комбіновано. Тобто частина тиражу поширюється по підписці, частина вроздріб і частина безкоштовно. У такому випадку рекламодавцеві важливо знати точну кількість розповсюджуваних різними шляхами тиражів. Тільки тоді він зможе в якійсь степені розраховувати ефект своєї реклами.

.Звичайно газети бувають повноформатними (А2) і малоформатними (АЗ). Рідше зустрічається спеціальний малий АЗ (бульварний, "таблоидный").

З погляду ефективності реклами формат має другорядне значення. Напряму на ефективність реклами він не впливає. Але вважається, що повноформатні газети більш солідні і відповідно більше підходять для реклами дорогих, "шанованих" товарів і послуг.

Формат важливий для рекламодавця з погляду форми і розміру оголошення. Так, наприклад, оригінал - макет у 1/4 смуги, опублікований у повноформатній газеті, може не вписатися в малоформатну газету і його доведеться переробляти.

2.2. Реклама в журналах.

Журнали багато в чому походять на їхнього найближчого родича - газети. Мають більшість тих же достоїнств і недоліків. Однак де в чому істотно відрізняються.

На відміну від газет журнали не такі швидкі: на підготовку матеріалів до друку потрібно декілька тижнів. Рекламований товар цілком може застаріти, ціни на нього можуть упасти або піднятися, можливо, зміняться інші умови продажу.

Журнали повільно читаються, а значить і ефект реклами також уповільнений. У щомісячних журналів - від одного до кількох місяців. У щотижневих у середньому близько 60 % загальної аудиторії знайомляться з черговим номером протягом тижня з дня його надходження в продаж, більш 90 % аудиторії прочитують його до початку четвертого тижня [8;34].

Відповідно й ефект впливу журнальної реклами не такий концентрований, як у газет.

У журналів менше охоплення. Як правило, тиражі журналів на порядок менше газетних. Хоча зустрічаються і виключення.

У журналів аудиторія не настільки локальна, як у газет. Читача журналів, як правило, не сконцентровані в одному географічному районі.

Журнали не люблять давати рекламу розміром менше 1/4 смуги. Відповідно і вартість реклами в журналах може бути досить високою. Мабуть, головним достоїнством журналів можна назвати якість реклами, особливо в глянцевих журналах, де практично будь - які малюнки і фотографії відтворюються без перекручувань.

Журнали дозволяють розсилати не тільки рекламні матеріали шляхом вкладення, але і зразки товарів. Як правило, журнали друкуються на більш сучасній і складній техніці. Вона дозволяє робити спеціальні рекламні вставки на клеї, брошуровку, конверти, розкладки, багатосторінкові вкладки, голографію, звукові сторінки; поміщати зразки: парфуми, шампуні, жувальну гумку і т.д.

У журналах можна також друкувати рекламу на спеціальному папері, що відрізняється від паперу всього журналу.

Через журнали можна досягати більш вузьких цільових груп, ніж через газети. Практично для всіх спільнот людей видаються окремі спеціалізовані журнали: для жінок, чоловіків, антикварів, зубних лікарів і т.д.

Більший час життя реклами теж є одним з найбільших достоїнств. Журнали читають місяцями, часто зберігають роками. Більш 70 % чоловіків і жінок повторно звертаються до прочитаного раніше номерові журналу, щось перечитують у ньому [8;34].

Важливий також і більший читацький інтерес. Читачі часто так зацікавлені у визначених темах, що сприймають грамотно підготовлену рекламу, як корисний редакційний матюкався.

Рубрики журналів можуть збігатися з категоріями товарів, що дуже рідко трапляється в газеті. А рекламне оголошення, розміщене поруч з тематичним матеріалом, звичайно, буде мати більший ефект.

У журнальній рекламі можна публікувати досить довгі і докладні рекламні матеріали. Люди читають журнали, щоб провести час, а не довідатися новини, як у газетах. Звідси в споживачів і більш висока якість сприйняття реклами.

У журналів дуже велика частина вторинної аудиторії, тому що їх читають не тільки ті, хто виписують або купують вроздріб. Часто журнали дають почитати друзям і знайомим. Також журнали звичайно проходять через багато рук, знаходячись у прийомних ділових людей, лікарів, соціальних закладів і т.д.

Журнальну рекламу можна роздрукувати і використовувати у виді листівок і плакатів для магазинів, роздавати або розсилати ці матеріали додатково. Це підсилить ефект від розміщення реклами в журналі.

Сучасні технології дозволяють робити в журналах персональні вставки. Редакція через визначені місця або розділи може прямо звертатися до конкретного читача.

Журнали можна класифікувати практично по тим же характеристикам, що і газети: по географії поширення, по читацькій аудиторії, по інформаційному змісту, по тиражу, що друкується, по періодичності виходу, по способу поширення, по формату.

З погляду географії поширення, журнали, в основному, бувають національними. Рідше - транснаціональними. І дуже рідко локальними (міськими).

По читацькій аудиторії журнали, як і газети, бувають популярними і спеціалізованими. Однак на відміну від газет, спеціалізовані журнали звичайно обслуговують інтереси дуже вузьких груп людей. Якщо, наприклад, газета може охоплювати сільське господарство цілком ("Сільське життя"), то журнал пише про окремі сфери ("Бджільництво", і т.д.).

Видавці деяких журналів так зацікавлені в цілісності своєї читацької аудиторії, що можуть навіть відмовити в підписці людині, що не має відносини до тих проблем, що розглядає журнал.

Через журнали можна досягти аудиторії, об'єднаної по всіляких ознаках: за віком, за професією, за хоббі, за релігією, по перевагах в одязі, їжі, відпочинку і т.д. Практично на кожну групу людей, що представляє інтерес для рекламодавця, є свій журнал.

Так само, як і газети, журнали бувають інформаційними і рекламними, малотиражними і багатотиражними.

Як правило, журнали виходять щотижня або щомісяця. Рідше - один раз на два тижні, один раз на два місяці або щокварталу.

Схеми поширення журналів ті ж, що й у газет: по підписці, вроздріб, безкоштовно або комплексно,

Основний використаний при друці формат А4. Часто застосовують нестандартний формат, близький до А4. Рідше - інші нестандартні розміри.

2.3. Реклама в додатках

Газети і журнали істотно розширюють свої рекламні можливості за допомогою різних додатків. Їх також можна класифікувати по різним характеристикам: по географії поширення, по читацькій аудиторії, по інформаційному змісті, по тиражу, що друкується, по періодичності виходу, за часом виходу, по способу поширення, по формату.

На практиці рекламодавці звичайно використовують три типи додатків. Перші акцентовані на інформаційному змісті - тематичні. Другі - на географії поширення - регіональні. Треті - на виді інформаційного носія - електронні.

Тематичні додатки є найбільш розповсюдженим типом. Звичайно випускаються на базі журналу або газети, періодично (1 раз у тиждень, на місяць, у квартал і т.д.) або до спеціальних випадків (до свят, до відкриття сезону і т.д.).

Реклама в тематичному додатку, як правило, більш ефективна, ніж на смугах журналу або газети. Зв'язано це з тим, що читачі більш уважно вивчають тематичну пропозицію. Як правило, виймають додаток з основного видання. Часто довго зберігають і користуються ним. У залежності від типу додатка і ситуації на ринку тривалість дієвості реклами в ньому може доходити до року.

Звичайно додатки випускаються на тім же папері і тим же форматом, що й основне видання. Однак коли використовується папір кращої якості і інший формат, то додаток більше різниться від газети або журналу, залучає більше уваги і тому має більший рекламний ефект.

В одних виданнях додатки не випускаються зовсім, в інших - від випадку до випадку, треті мають річні програми. В останньому випадку рекламодавці мають можливість враховувати можливості додатків при плануванні своєї рекламної діяльності на тривалий термін.

Тематика додатків звичайно зв'язана з інформаційним змістом основного видання. Якщо це популярна газета, то додатки звичайно присвячені масовим товарам і послугам: "Нерухомість", "Автомобілі", "Відпочинок", "Побутова техніка", "Одяг", "Продукти" і т.д. Якщо це спеціалізований діловий журнал, то темами можуть бути "Комп'ютери", "Офісні меблі", "Засоби зв'язку", "Безпека", "Професійне навчання" і т.д.


 
 

Цікаве

Загрузка...