WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Ці професійні навики, яких потребує застосування реклами в пресі, також стають у пригоді, коли йдеться про інші рекламні засоби - радіо, телебачення, зовнішню рекламу, рекламу поштою, виставки, стенди в місцях продажу та рекламну літературу.

А для того, щоб краще розібратись у особливостях реклами у пресі слід розглянути її типи.

Рекламу в пресі можна розділити на три основних категорії: реклама в газетах, реклама в журналах і реклама в додатках. З погляду рекламодавців у кожної з цих категорій є свої недоліки і достоїнства. Виходячи з них, надалі виробляється первинний вибір рекламоносія: газети, журналу або додатка.

2.1. Реклама в газетах

Реклама в газетах – найпоширеніший вид реклами в пресі. Пов'язано це, у першу чергу, з малою кількістю недоліків і великою кількістю достоїнств цього виду реклами, а також із широким спектром можливостей, що надають різні типи газет.

З приводу недоліків. Багатьох рекламодавців не задовольняє низький творчий потенціал газет: у першу чергу - погана якість друку. Щотижневики й щоденні газети, маючи це на увазі, переходять на більш прогресивні способи друку, набагатокольоровість, на нові сорти паперу. Однак їм важко конкурувати з електронними засобами масової інформації не тільки через якість відтворення. Телебачення або Інтернет можуть не тільки розповісти, а й показати якісно, у кольорі, зі звуком, у русі, у визначеній послідовності, часом в інтерактивному режимі. Електронна реклама ніби дає людині можливість самій, за допомогою своїх очей (і слуху) оцінити запропоноване йому. У зв'язку з цим покупець може скласти собі досить широке представлення про продемонстровані на екрані предмети, товари, послуги або навіть технології. Газетам таке не під силу.

Інший недолік реклами в газетах - недовговічність. Газети, як правило, читаються тільки один раз. Відповідно "живуть" і оголошення в них. У щоденних газетах - день, у щотижневиках - кілька днів.

Газети традиційно не охоплюють молодь. Рекламодавцям для досягнення цієї групи населення доводиться використовувати інші засоби масової інформації.

Як негативний фактор рекламодавці відзначають ігнорування оголошень частиною читачів. Багато хто з них читає тільки новини і редакційні статті, репортажі, замітки, при цьому старанно обходять очима рекламні блоки або окремі оголошення.

Не йде на користь справі і конкуренція з іншими оголошеннями, Адже, як правило, повідомлення йде в рекламному блоці і змушено конкурувати із сусідніми оголошеннями в залученні уваги читача. Маленькі оголошення поруч з великими можуть загубитись зовсім.

Часто виникає невизначеність з місцем публікації. Якщо рекламодавець не заплатив за спеціальне місце, він ніколи не може бути упевнений у тому, що його оголошення не буде затерте іншими або сусідити з небажаним редакційним матеріалом.

А тепер про достоїнства. Дуже привабливим фактором практично для всіх категорій рекламодавців є відносно невелика вартість реклами в газетах. Багатьом компаніям просто не по кишені реклама на телебаченні. Але, маючи невеликий рекламний бюджет, вони можуть провести рекламну кампанію на сторінках преси: підібрати газету, що походить, розмір, кількість повторів і т.д.

У газетах дешевше не тільки місце для публікації, але й виготовлення самого рекламного послання. Якщо на телебаченні вартість виготовлення рекламного ролика може перевершувати вартість одного ефіру, то в газетах за виготовлення оригінал - макету дуже часто взагалі не беруть грошей.

Важливо для рекламодавців і те, що реклама в газетах допускає широку варіативність оголошень. Можна розмістити велике і дороге оголошення. Можна невелике і дешеве. Якщо на телебаченні, як правило, є усього кілька "розмірів" (15, 30, 60 секунд), то в газетах цей діапазон більш широкий (від розвороту до 1/128 смуги) [8;23]. До того ж компанії можуть підібрати розмір, як виходячи зі своїх фінансових можливостей, так і з творчих переваг. За ті самі гроші можна, наприклад, розмістити модульне або рубричне оголошення. Оголошення одного розміру можна зробити як горизонтальним, так і вертикальним.

Також газети можуть запропонувати варіанти географічного розміщення реклами: у всьому тиражі або в його частинах, розповсюджуваних в окремих конкретних районах.

Газети, на відміну від радіо і телебачення, дають можливість викладу подробиць. Навіть у невеликому газетному оголошенні можна привести достатню кількість необхідної інформації - різні характеристики, ціни, номери телефонів, адреси, купони і т.д. Звичайно, їхній можна вказати й у тееі- або радіорекламі, але людина погано сприймає на слух або ціни, що мигнули на екрані, цифри, телефони й адреси. З газетного ж листа споживач "знімає" і засвоює деталі без особливих зусиль.

Відрізняється реклама в газетах і швидкістю використання. Часом можна дати рекламу не тільки в один з найближчих номерів, але й у черговий номер, навіть не маючи готовий оригінал - макет оголошення. І це дуже важливо, коли мова йде про розпродажі, про якісь термінові повідомлення або про тестування реклами.

Вже в день виходу газети реклама дасть ефект. А наступного дня можна судити про її вдалість, відслідковувати зв'язок із продажами.

Рекламодавці, що розміщають свою рекламу в журналах, рідко упевнені в результаті своїх зусиль у перерахуванні на реальні продажі. А от уже наступного дня після реклами в газеті багато роздрібних торговців можуть підрахувати число відвідувачів магазина і скласти точний опис проданих товарів і т.д.

Для обмежених у часі акцій важливою є концентрованість впливу газетної реклами. Вона не розтягнута в часі, а впливає могутньо протягом визначеного часу, поки неї читають. У щоденних газетах - один - два дні, щотижневиках - до семи днів після публікації.

Незважаючи на те, що газети поступаються телебаченню в наочності, проте вони надають рекламодавцеві значні можливості для творчих підходів. Компанії можуть вибирати розмір оголошень, їхню форму, колір. Без особливих фінансових витрат варіювати зміст оголошення. Вставляти в газету спеціальні випуски. Розсилати разом з газетами свої проспекти, зразки. Комбінувати всі засоби, не дратуючи читачів, домагаючись глибокого "проникнення",

У газетах можна рекламувати широкий перелік товарів і послуг. Це засіб масової інформації торкає практично всі сфери життєдіяльності людини і тому практично будь-яка реклама буде доречною.

Газети уособлюють собою новини й акцентують новизну, сучасність усіх опублікованих матеріалів. І це дуже важливо для рекламодавців, що у більшості випадків заявляють про свої товари або послуги, як про новини. Вони говорять "новий товар", "на нових умовах", "у новому сезоні", "новий колір", "на новому місці" і т.д. і т.п. І навіть якщо в рекламі немає вказівки на новину, всерівно елемент новизни переноситься на нього з редакційних матеріалів газети, що розповідають про останні суспільні, економічні, спортивні й інші події.

Газети можна використовувати як додатковий рекламний засіб. У рекламі на телебаченні або на радіо завжди можна послатися на газету. Наприклад, "Подробиці ви можете довідатися в такому - то номері такої - те газети...". У такий спосіб газети компенсують недоліки інших засобів масової інформації.

Також газета з рекламою може бути використана для розсилання або роздачі дилерам і клієнтам, тобто як засіб директ - маркетингу.

Газети характеризуються високим охопленням аудиторії. Кожну з них звичайно читають від декількох тисяч до декількох мільйонів споживачів. Причому реклама через газети може проникати практично в усі сегменти суспільства.

Реклама в газетах відрізняється можливістю локального охоплення тому що газети поширюються на визначених географічних ділянках і містять у собі інформацію, більшим степенем присвячену саме конкретному районові. У такий спосіб газети зручно використовувати для покриття визначеного локального ринку.

Одночасно газети можуть бути і зброєю для вибіркового рекламного впливу. З одного боку, можна вибрати газету з підходящою аудиторією, з іншого боку, можна розмістити рекламу на визначеній сторінці або під визначеною рубрикою для людей з підходящими інтересами.

Однією з важливих переваг газет перед іншими засобами масової інформації є визначена цінність аудиторії.

Друковані засоби є найбільш складним каналом сприйняття інформації. Їхнє читання вимагає значних інтелектуальних зусиль і припускає визначений освітній рівень аудиторії. Чим вище утворення, тим більший інтерес до преси. Найбільша увага їй приділяють ті, кому за родом діяльності

доводиться приймати рішення і керувати людьми: з погляду віку - дорослі, з погляду статі - чоловіка.

Вигідно відрізняє пресу і постійність аудиторії. Коли люди дивляться телевізор, вони звичайно змінюють канали. Слухаючи радіо, переходять з однієї радіостанції на іншу. Але газети вони читають, як правило, ті самі. І тому про склад аудиторії газет можна говорити найбільше точно. Відповідно і націлювати на неї рекламу набагато легше. Хоча частина читачів ігнорує рекламу в газетах, більшість з них демонструють готовність до споживання реклами.

Людина може шукати контакту з газетним оголошенням. У визначені дні тижня ми чекаємо рекламу продовольчих магазинів, у визначений відрізок року - рекламу розпродажів і т.д. Ми можемо навіть спеціально розшукувати рекламу визначених магазинів у визначений час у визначених розділах газети. Отже, читач газети може бути споконвічно більш схильним до сприйняття рекламного звертання.


 
 

Цікаве

Загрузка...