WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Приклад не залишився без копіювання – до середини XVIII ст. Шлюбні оголошення розповсюдились у більшості країн Європи.

Саме за включення у рекламні тексти особистісної тональності Семпсон нагородив Хоутона титулом „батько англійської реклами".

Не можна сказати, щоб стиль Хоутона - повна правдивість і істинність - знайшов багато наслідувачів: у XVIII столітті європейську рекламу заполонила велика кількість неправдивої, часом явно ошуканської реклами. Однак їй багато хто вірив, і її творці часто мали непогані бариші.

На першому місці по виробництву такої реклами на рубежі століть в Англії стали ті самі кав'ярні, що вписали також і славні сторінки в загальний комунікативний процес. Тут складалися оперативні листки, що передавалися з рук у руки, що іноді виготовлялися переписувачами, а не друкарями з міркувань дешевизни. Стіни кав'ярень обклеювалися захоплюючими афішами, по - більшій частині варіюючими тему "чудесних зцілень". Звідси подібні тексти найчастіше попадали і на сторінки серйозних газет.

Серед "медичних обманів" загальноєвропейську популярність одержала афера "Небесного ліжка" доктора Грехема. Її тривалість можна зпівставити з тривалістю реклами, що процвітала в дні СРСР, "МММ". Доктор заявляв про винахід "Замку здоров'я", де малося особливе ложе, на якому бездітний чоловік і жінка усього за 100 фунтів стерлінгів могли зачати дитини. Рекламна кампанія "Замка здоров'я" тривала з 1788 по 1791 роки, у неї були утягнені усі великі газети, а також незліченна кількість "hand - bills". Така "пастка для простаків" підстерігала читачів газет щодня.

Друге місце по засиллю рuff - реклами після медицини займають видовища. Ні числа винахідникам фантастичних трюків, що нібито навіч продемонструють високоповажній публіці акробати, що влазять у звичайну пляшку, люди з двома головами, тварини, володіючі найчистішою англійською мовою, і т.п. Ціна за один квиток при цьому досягала 5 фунтів стерлінгів, однак бажаючих знаходилося досить. І це заохочувало до нових обдурювань. Варіантом таких були і численні лотереї, що постійно виникали і лопалися як мильні бульки в європейських країнах протягом XVIII століття. Обіцянки колосальних виграшів, проголошувані рекламою всіх видів: листівок, газетної, усної, настінної, - втягували у свою орбіту тисячі людей, що жадають розбагатіти, як це відбувалося не дуже давно.

У цілому, європейський XVIII століття ввійшло в історію не тільки як століття Освіти, але і як століття галантних пригод і сліпучих авантюр. Це був час інтенсивної колонізації Нового Світу, освоєння земель Південно - Східної Азії, створення трансконтинентальних торговельних компаній, боротьби з піратами, що грабували комерційні суда, пора запаморочливих підприємств, що користувалися часом високим заступництвом "лицарів удачі". Вони аж ніяк не зневажали можливістю знайти сподвижників через газетно - журнальні служби оголошень. Через них починаючі бізнесмени благали про грошову допомогу, зобов'язуючись віддати сторицею, запрошували в ризиковані подорожі і... повідомляли про банкрутства. |

Наприклад, хтось пропонував за 3 тисячі фунтів стерлінгів місце, що приносить 300 фунтів у рік. Інший запевняв, що за 100 шилінгів може відкрити секрет, що збільшує майно у десятки разів. Виникає питання: чому рекламодавець не використовував цей секрет стосовно самого себе? Серед подібних заявників зустрічаються педагоги, що навчають іноземним мовам у неймовірно короткий термін. Великий "врожай" з довірливих знімали провісники сприятливого майбутнього.

Періодичні видання часом грали (і грають) не дуже гарну роль, допомагаючи шарлатанам обдурити людей. Тим більше, що не завжди це - дороге задоволення. Ціна на оголошення на рубежі ХVІІ-ХVІІІ століть складала в Англії - 2 пенси за рядок, у Франції - 2 су[16;148]. Реклама, що публікувалася на першій смузі, як правило, коштувала вдвічі дорожче. Але були й елітарні видання, у яких за кілька рядків вимагали в десять, а то і в сто разів більше.

У цілому, до кінця XVIII століття рекламна справа здобуває досить прибутковий характер. У більшості європейських країн існують спеціалізовані рекламні видання, що усе більш диференціюються по тематиці оголошень. Вони видавалися два рази на тиждень і досягали п'ятидесятитисячних тиражів.

У цілому, можна сказати, що багатство жанрових варіантів у європейській рекламі і ступінь їхньої диференціації по об'єктах досягає до кінця XVIII століття сучасного вигляду.

Рекламний досвід англійських газетярів напротязі XVIII століття поширюється на північноамериканські колонії Британії. Перші колоніальні поселення англійців, як відомо, створюються на східному узбережжі північноамериканського континенту в 1608 році. Значну частину першопоселенців складали пуритани - представники одного з напрямків релігійного протестантизму. У допомогу раннім колоністам, постійно потребуючих найнеобхіднішого, в Англії періодично проходять рекламні кампанії, що призивають жертвувати заокеанським співвітчизникам посильні кошти. З цього приводу влаштовуються лотереї. Про одну з таких акцій повідомляють листівки, що відносяться до 1613 року і 1615 року, і які збереглися дотепер.

Засновником першого щотижневого північноамериканського видання у 1690 році з'явився Бенджамен Харріс, що залишив Англію через конфесійні міркування. За його плечима був значний досвід публікації рекламних текстів, у тому числі і таких, які закликали британців взяти участь у колонізації нових земель.

Один з ведучих сучасних американських соціологів масових комунікацій Деніел Бурстин не без частки гумору писав, що не було більш неточної, погано організованої рекламної кампанії, чим та, завдяки якій поселенці прибували в Америку. Брошури, що публікувалися в Англії в XVII столітті, були повні підбадьорюючих аргументів, наполовину щирих, наполовину брехливих, з безліччю неправдивих фактів. Золото і срібло, оленина без обмежень, достаток риби, джерела молодості, що б'ють усюди - усе це було обіцяно і дещо знайдено. Таким чином, Америку населяють люди, що повірили рекламі, такий був природний добір що приїхали.

Що приїхали привозили із собою звичні ділові, комерційні традиції. Природно, що перший колоніальний період у розвитку північноамериканської реклами в основному дублював рекламний досвід метрополії.

Спроба англійця Харріса заснувати щотижневий випуск новин у 1690 році виявилася не дуже успішною. Періодична преса в Північній Америці бере початок з 1704 року. З цього ж часу в газетах публікується реклама. До моменту твердження незалежності на території Нової Англії нараховувалося 43 щотижневика, а в 1784 році в Нью-Йорку вийшла перша щоденна газета тиражем у тисячу екземплярів. У ній з 16 стовпців - 10 віддано рекламі [16;110]. Як пишуть американські історики журналістики, газетна реклама до кінця XVIII століття виглядало невиразно через надзвичайну обмеженість типографських можливостей. Все устаткування, шрифти, папір надходили через океан і коштували дорого - тим часом підвищувати ціну видання також було неможливо через низьку купівельну спроможність населення.

Рекламні тексти в газетах йшли "у добірку" з мінімальними полями і майже без просвітів заради економії паперу. Це продовжувалося в перші десятиліття здобуття незалежності аж до початку XIX століття. Нація, що незабаром стала світовим лідером у сфері рекламотворчості, зраз лише брала розгін.

Основні об'єкти рекламування в колоніальний період були такими: на першому місці коштує купівля - продаж земельних ділянок, будинків, нерухомості. На другому - оголошення, зв'язані з розшуком рабів, що бігли, і слуг. На третьому - повідомлення про прибуття і відправлення судів. Цей комплекс із трьох ведучих рекламних сюжетів займав 80% загального потоку, а інші 20 % являли собою списки товарів, пропонованих до продажу і книг, що публікувались.[16;110]

Як бачимо, розвиток рекламного процесу в головній англійській колонії повторював основні риси його становлення в метрополії.

Тут, подібно Теофрасту Ренодо у Франції, Джону Хоутону в Англії, був свій провісник майбутнього розквіту реклами, зачинатель її нових форм. На почесний п'єдестал "батька реклами" у США нині зводять знаменитого ученого, суспільного діяча і журналіста Бенджамена Франкліна. "Його "Gаzеtt", що з'явилася в 1729 році, домоглася найбільшого тиражу і найбільшого обсягу рекламних публікацій серед усіх газет колоніальної Америки".

Завоюванню популярності цими виданнями сприяло те, що Франклін, фізик - експериментатор, творчо підійшов і до форм рекламних звертань, і до верстки газетних смуг.

Новаторство Франкліна, однак, у ту пору не було сприйняте співвітчизниками. Аж до початку XIX століття можна говорити про "застійний" період американської реклами.

Перші ілюстрації в газетній рекламі Європи з'являються в 1680 році, однак довгий час вони носять випадковий характер. Найбільш популярний у газетах тип рубричної реклами: короткі оголошення, що публікувалися "у підбірку". Однак після Джона Хоутона розгорнуті рекламні тексти поступово набирають популярність.

Загальний рекламний потік у засобах масової інформації до початку XIX століття виявляється настільки масивний і всюдисущий, що викликає необхідність його осмислення і законодавчого упорядкування. Негативні риси реклами збільшувалися настільки ж швидко, як і вона сама. Гра думками і почуттями споживачів, відоме перекручування істини, емоційний зажим і ціннісний перебір загрожували захлеснути всі границі благопристойності. Було визнано необхідним суворе правове регламентування рекламної діяльності. Чи не найпершим у ряді таких спроб стоїть закон, прийнятий англійським парламентом у 1752 році. Закон пропонував, що предметом оголошень, публічних пропозицій повинні бути тільки надійні, гідні речі, будь - то товар, репутація фірми або особистості. Тих же, кого викриють в обмані або навіть мимовільному введенні в оману співгромадян, оштрафують для початку на 50 фунтів стерлінгів. Цей закон забороняв публікацію типу оголошень "nо quеstіоn" - "без питань". Газетярі, що не годувалися від цього типу реклами, з'ясували, що за допомогою таких оголошень координується закупка і подальша реалізація крадених речей. Розвиток масової інформації переживало черговий кульбіт: первісні задуми "на благо" починали служити "злу" і вимагати впорядковуючого і обмежуючого втручання.


 
 

Цікаве

Загрузка...