WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

У чоловічих журналах реклама того ж таки Mercedes – Benz несла технічну інформацію і давала ті характеристики, які цікавили саме чоловіків і були їм зрозумілі. Треба відмітити, що рекламу вони давали у тих самих журналах.

Цілком природно, що обсяг продажу Mercedes – Benz значно перевищив продаж Suzuki Grand Vitara XL.

2.5. Види рекламних блоків і послуг для рекламодавців преси.

Зараз у світі існує безліч видів рекламних послуг, зокрема у пресі. Нажаль не всі види послуг використовуються рекламодавцями на повну силу. Це викликане тим, що вони не завжди добре розбираються у видах рекламних послуг. Нижче я розгляну основні з них.

Найбільш популярною на сьогодні послугою газет і журналів – публікація модульних оголошень. Це традиційна реклама – оголошення, що займає певну стандартну площу – модуль. Його можна виділяти чи не виділяти рамками, додавати до нього текстове чи ілюстрацій не доповнення.

Модульні оголошення дозволяють показати товар, одночасно приводячи його основні характеристики. Вона являється для читача корисним видом інформації, якість якої гарантується виданням. За допомогою цього виду реклами читачі не лише купують чи продають, а й слідкують за рівнем цін на товари та послуги, дізнаються про новинки, орієнтуються в місці розташування компаній.

Як правило, модульні оголошення публікують виробники товарів та послуг. До того ж це - реклама роздрібних торговців, суспільних, політичних і державних організацій. Приватні особи, через дорожнечу модульної реклами, рідко нею користуються.

Для таких оголошень рекламні служби видань розробили спеціальну сітку поліс. При цьому зазвичай використовується два підходи: "колонковий" (Додаток ) і "половинчатий" (Додаток ).

У першому випадку поділ полоси залежить від числа текстових колонок. Рекламні модулі не повинні порушувати дизайн сторінки, не накривати текст. Саме тому шурина модуля відповідає ширині колонки (чи кількох).

У другому випадку найбільший модуль – це ціла полоса (або розворот на дві сторінки). Розміри менших модулів встановлюються шляхом поділу навпіл.

У кожного з принципів поділу є свої переваги: "простота половинного" і велика варіативність "колонкового". Кожне видання обирає модульну сітку залежно від своїх можливостей.

Модульні оголошення бувають різних типів: традиційне, редакційне, купонне.

Традиційне (додаток ) оголошення має яскраво виражений текст, реквізити рекламодавця, іноді – ілюстрацію. Зазвичай має рамку.

Редакційне рекламне оголошення – повідомлення рекламодавця, яке імітує газетні чи журнальні публікації, часто маскується під статтю, інтерв'ю (Додаток ).

На відміну від традиційного редакційне оголошення може й не мати явних рекламних ознак: торгової марки, реквізитів компанії, прямих пропозицій купівлі.

Таке оголошення помічається меншою кількістю читачів, але читається значно більшою.

Слід відмітити, що редакційне оголошення приваблює читачів не тоді, коли воно повністю копіює редакційні статті, а тоді, коли відрізняється від них.

Однак широкого вжитку цей тип оголошень не набув. Адже сучасним компаніям дуже важливо бути одразу помітними, запам'ятатись.

Купонне оголошення представляє з себе відривний чи відрізний купон і, як правило, дає читачеві право на додаткові знижки, отримання подарунка, участь у розіграші.

Такі оголошення приваблюють набагато більше читачів, ніж звичайне оголошення. Загальна ефективність рекламного оголошення з купоном в середньому вища на 20 – 25 % [8;47].

Рядкове оголошення – це реклама в словах, що розміщується в пресі рядками. Не містить логотипів. Може бути замовлена по телефону чи пошті. Оплата нараховується за рядки чи слова.

Буває стандартним (написане за заданими виданням параметрам) і вільне (написане у будь – якій формі).

Рубричні оголошення (реклама, що розміщена під спеціальними рубриками на певних, спеціально відведених для цього сторінках) можуть бути як модульними, так і рядковими.

Цінність такої реклами полягає у тому, що е можливість заключення контракту з великою кількістю людей, які готові до позитивного сприйняття інформації.

Багато сторінкова реклама (Додатки ) використовується для досягнення максимальної ефективності.Така реклама значно дорожча, але й результат набагато відчутніший.

В основному буває чотири типи такої реклами.

Перший, коли у номері видання публікуються однакові рекламні блоки, що віддалені один від одного певною кількістю сторінок (Додатки ).

Другий, коли у номері два оголошення йдуть одне за одним на різних сторінках і мають смисловий зв'язок.

Ефект такої реклами вищий, ніж у першому випадку, але ті ж блоки, розміщені в різних номерах принесли б більше користі.

Третій тип – практично каталог товарів, який вживлюють у видання і який складає його невід'ємну частину.

Четвертий тип – "розкладанка", які бувають простими та складними (Додаток ). Це дорогий тип рекламного блоку, але й дуже ефективний, так як він здатен насправді зацікавити потенційного користувача.

Ті рекламодавці, які можуть дозволити собі надати значну знижку на свої товари чи послуги використовують клубну рекламу. Організатором клубу є видання, яке об'єднує передплатників і видає їм клубні карти. Рекламодавець надає знижку учасникам клубної програми.

Таким чином видання отримує нових передплатників і рекламодавців, читачі – можливість зекономити, рекламодавці – безкоштовну рекламу.

Спонсорська реклама орієнтована не на конкретний продаж, а на зпам'ятовування торгівельної марки. Зазвичай спонсируються спортивні і кулінарні колонки, рубрики оглядачів споживацьких ринків.

Вкладена реклама – це рекламні листівки, плакати, буклети, проспекти, моделі і зразки товарів, що вкладаються у журнали чи газети (Додаток ). Вона вкладається з супроводжувальним текстом чи без нього. Це досить ефективний вид реклами.

Останнім часом, часто практикуються нестандартні форми розміщення реклами в пресі. До них можна віднести: розміщення реклами на спеціально створеній для цього додатковій обкладинці журналу. У цьому випадку журнал "обгорнуть" у вашу рекламу, що не дозволяє залишити неї без уваги. Так само, у журналі розміщаються окремі вкладиші, найчастіше з іншого формату папера, для того, щоб при перегортанні видання, він відкривався саме на вашому вкладиші. Схожим варіантом, є поширення разом з виданням окремих листівок або інших рекламних носіїв, аж до невеликих каталогів товарів і CD дисків. Однак такий варіант, крім очевидних переваг має й один головний мінус - він дозволяє читачеві миттєво викинути вашу рекламу, а у випадку з вкладишем, це ставати більш важко. Звичайно ж, використання нестандартних методів реклами залучає набагато більша увага, але пропорційно з цим росте і вартість таких видів реклами. Так само, варто звернути увагу на те, що не усі видання мають достатні друковані потужності, наприклад для того, щоб виготовити вкладиш з іншого папера.

З усіх нестандартних форм реклами в пресі, особливо часто використовуються поширення разом з виданням: дисконтної карти, пробника або CD-дисків. Якщо дисконтну карту або просто купон на знижку може поширювати практично будь-яка компанія, що торгує товарами народного споживання і не тільки, то пробник поширюють тільки виробники і продавці косметики і парфумерії. Крім вкладання в журнал невеликого пакетика з тим же шампунем, часто використовуються ароматизовані сторінки. Напевно вже кожен читач особливо жіночих журналів не раз розтирав сторінку з зображенням флакона парфумів і після цього внюхувався в журнал.

Якщо вкладення пробників найчастіше практикується жіночими виданнями, то до спеціалізованих тематичних журналів усі частіше прикладаю CD-диск. На цьому диску ви можете розмістити величезний каталог вашої продукції з докладним описом, графікою і цінами. Таким чином, ваш потенційний покупець зможе в будь-який момент одержати всю необхідну інформацію про вашу компанію, якщо звичайно не викине диск.

Видавництво також використовує і таки типи рекламних послуг, як поштова розсилка, невізуальна, електронна реклама, виготовлення оригінал – макетів та маркетингові дослідження

ВИСНОВКИ

З кожним роком витрати на рекламу збільшуються і рекламодавці шукають нові шляхи донесення до людей інформації. Розміщення реклами в пресі в більшості випадків - безпрограшний варіант. У цієї реклами безліч переваг, що були перелічені вище. При вмілому користуванні реклама у пресі виявиться дуже ефективним засобом просування товарів на ринок і досягнення рекламодавцем найрізноманітніших цілей. Таким чином, за допомогою реклами в пресі "раціональний" рекламодавець вирішує всілякі задачі. Постійно в газетах і журналах рекламується досить значна частина всіх рекламодавців. У цілому ж, послугами газет, журналів і їхніх додатків користується порядку 90 % усіх рекламодавців[28]. Навіть ті рекламодавці, що приорітетно використовують інші види рекламоносіїв - телебачення, радіо, зовнішню рекламу, директ - маркетинг і так далі, іноді прибігають до реклами в пресі, щоб вирішити якщо не основні питання бізнесу (покупка/продаж товарів або послуг), то, принаймні, непрямі: набір персоналу, пошук партнерів, продаж застарілого устаткування, повідомлення про акціонерний зібранняи, публікація балансу, відкритий лист офіційним особам.


 
 

Цікаве

Загрузка...