WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Тематика додатків також залежить і від подій, до яких вони пристосовуються: "Різдвяні подарунки", "Усе для 1 - го вересня", "Улюбленим до 8 - го березня", "Весна - садовий інвентар","Осінь - час курток і плащів" і т.д.

Регіональні додатки цікаві для рекламодавця тим, що з їхньою допомогою можна впливати не на всю територію, де поширюється видання, а на її певну частину. Це важливо, коли товари або послуги рекламодавця поширюються на певній частині території. Або коли рекламодавець хоче випробувати рекламу або сам товар на певній невеликій території, заощаджуючи в такий спосіб значні засоби.

Можливість випуску регіональних додатків залежить від того, яким образом друкується саме видання. Якщо газета або журнал друкує тираж частинами, у декількох друкарнях або в одній, але кількома частинами, то можна контролювати кількість екземплярів і на якій території їх буде поширено. До цих екземплярів і можна вкладати додаток, що, потрапляючи у певний район, і буде регіональним.

Якщо тираж друкується цілком в один захід, то випускати регіональні додатки технічно дуже складно. Потрібно вкладати додатки до уже надрукуваних, покладених і упакованих екземплярів. У такому випадку послуга часто стає занадто дорогою і невигідною рекламодавцеві.

Поліграфічне устаткування і система поширення багатьох, навіть невеликих, закордонних видань дозволяє їм випускати достатнє для нестатків рекламодавців кількість регіональних вкладок. В Україні сьогодні більшість видань не може запропонувати своїм рекламодавцям регіональне поширення додатків. Багато національних газет, що друкують свій тираж у друкарнях різних міст країни, намагаються використовувати цю технічну особливість для випуску регіональних додатків. Але організація друку додатків на місцях або їхня доставка з друкарні іншого міста часто робить задумку занадто складною і дорогою. До того ж ці додатки будуть поширюватися на територіях, де виходять місцеві газети, найчастіше в багато разів перевищуючі національні за тиражем в конкретному регіоні.

Електронні додатки або електронні версії традиційних газет і журналів з'явилися завдяки народженню глобальної комп'ютерної мережі Інтернет, розвиткові "Wог1d.Wide Wеb". Саме "Всесвітня павутина" зробила Інтернет із системи для професіоналів систему для масових користувачів - читачів електронних газет і журналів.

У мережі є як власне електронна преса, так і електронні додатки до вже існуючих друкованих видань. Причому кількість мережних видань постійно росте. Якщо на початку 95-го в Інтернет нараховувалося близько 100 видань, то в середині 1996-го - уже більш тисячі [8;38].

У 1996 році в США з 1 700 щоденних газет свої додатки в мережі мали близько 400 [8;38]. Ще 200 додатків були представлені щотижневими газетами [8;38]. Наприклад, більш 30 % передплатників електронних додатків "Тhе Wа11 Stгееt Jоuгnаl" одночасно підписувалися і на друковану версію.

Проникнення українських газет і журналів в Інтернет почалося трохи пізніше. Проте, у 1999 році нараховувалося вже близько 300 українських засобів масової інформації, представлених в Інтернет [8;38].

Додатки до "паперовоих" газет і журналів звичайно перевершують по якості своїх мережних "родичів". Це зв'язано з тим, що традиційні медіа мають більш професійні кадри і відпрацьовані інформаційні технології (збір, обробка даних).

Електронні додатки дозволяють "паперовим" виданням, з одного боку, працювати на нову аудиторію людей - тих, що отримують інформацію з комп'ютера, з іншого боку - одержувати нові інформаційні можливості. Так, якщо для публікації матеріалу в звичайній газеті потрібні дні або, у кращому випадку, години, то для розміщення новини на сайті може бути досить і кількох хвилин.

Крім того, електронний додаток зручніше для читачів у плані пошуку потрібної інформації. Її можна легко знайти в архівах за допомогою пошукової системи.

Важливою, також, є і та обставина, що в додатку не настільки актуальні обмеження на обсяг, ніж у традиційній пресі. Виходить, тема може бути розкрита більш глибоко, з більшою кількістю фактів, аргументів, думок і т.д.

При необхідності можуть бути використані відеозображення і звук. У такому випадку, наприклад при інтерв'ю, можна почути або побачити співрозмовника журналіста в дії, що безумовно підсилить сприйняття надрукованої інформації.

Важливим також є і те, що редакції електронних ЗМІ одержують можливість прямого спілкування з читачем через "чатрум".

Коло читачів електронних версій постійно розширюється.

Відбувається це в зв'язку з ростом числа користувачів комп'ютерів. Вже в 98 році послугами Інтернет в Україні користувалося близько 600 000 чоловік.[8;39] У світі в цей же час 113 - мільйонів (62 у США, 20 у Європі, 14 в Азії і на Близькому Схід і т.д.) [8;39]. .

Одночасно міняється якісний склад електронної аудиторії. Якщо спочатку в мережі працювали в основному люди, професійно зв'язані з комп'ютерним світом, то поступово в зв'язку зі спрощенням технологій до них стали додаватися і представники інших професій.

Так, у 98-м році за оцінками провайдерів в українському Інтернеті було наступне співвідношення користувачів [8;39]. :

20 % - приватні особи, що працюють поза сектором комп'ютерних технологій;

25 % - керівники різних рангів, включаючи держслужбовців;

10 % - діячі культури, мистецтва;

10 % - студенти і учнівська молодь;

35 % -люди, які переважно

відносяться до світу науки і комп'ютерних технологій

.Незабаром в аудиторії електронного видання можна буде зустріти представників усіляких професій, соціальних шарів. І в зв'язку з тим, що загальна кількість людей і окремих категорій, що звертаються до електронних версій, увесь час росте, реклама в них стає для рекламодавців усе більш привабливою. Вже в 1995 році на рекламу в мережі було витрачено більш 40 мільйонів доларів [8;40]. І з кожним наступним роком ця цифра тільки росла.

Хоча традиційні газети і журнали, що друкуються на паперовому носії, навряд чи зникнуть з інформаційного обороту зовсім, вони в міру зростання кількості комп'ютерних користувачів будуть випробувати з боку електронних версій все більшу конкуренцію. Цілком імовірно, що через кілька десятків років газетами і журналами будуть називатись саме електронні версії, а традиційні ж на сьогодні видання стануть "паперовими додатками".

Наявні в мережі електронні версії можна розділити на:

- повні (весь зміст номера газети або журналу);

- усічені (вибірково публікується частина матеріалів);

- спеціальні (робиться спеціальна добірка матеріалів, відмінна від публікацій в основному виданні).

Спеціальні електронні версії, що містять інформацію довідкового або розважального характеру, поширюються не тільки через мережу Інтернет, але й також на компакт-дисках.

2.4. Реклама в спеціалізованому друкованому виданні.

Як основу можливої спеціалізації можуть бути обрані:

  • професійні інтереси (наприклад, видання для бухгалтерів - "Вісник аудитора України", "Податки і бухгалтерський облік", "Баланс" і ін.);

  • стать основної аудиторії читачів (наприклад, "Наталі", "Бурда", "Ліза", "Officiel" - журнали для жінок;

"Джентльмен", "Ведмідь", "Р1ауbоу" - журнали для

чоловіків;

  • життєві установки (наприклад, для, що піклуються про своє здоров'я - газета "Моє здоров'я");

  • хоббі і захоплення (наприклад, журнали "Автомотоспорт", "Світ розваг" і ін.);

  • вік читачів (журнал для дівчат - тінейджерів "Соо1 Girl") і ін.

  • Професійні журнали орієнтовані на фахівців якої-небудь конкретної сфери діяльності (наприклад, журнал "Комп'ютерний огляд" — для програмістів і користувачів комп'ютерів; видання для фахівців у сфері маркетингу - журнал "Маркетинг і реклама" і ін.). Цей тип видань характеризується як найбільш ефективний засіб передачі рекламного звертання, що стосується товарів і послуг виробничого призначення.

Кількість читачів спеціалізованих видань значно менше, ніж в інших, але відсоток людей, що можуть зацікавитися опублікованою рекламою, вище. Реклама в спеціалізованому виданні набагато дешевше, але рекламні оголошення в ньому містяться тільки за спеціалізацією того чи іншого видання. Реклама товарів широкого вжитку, розрахована на пересічного споживача, у них не розміщається. Рекламне оголошення в спеціалізованому виданні володіє, як правило, більшою інформативністю, тому що читачеві цікаві в першу чергу визначені показники рекламованого об'єкта. Це чудовий і дуже ефективний канал для реклами нових продуктів.

Зараз, нажаль, не всі рекламодавці вважають за потрібне адаптувати рекламу своїх продуктів до аудиторії спеціалізованих видань і усюди друкують однакові рекламні блоки.

Ось як, наприклад, компанія SUZUKI – вони давали рекламу новоъ Suzuki Grand Vitara XL.7 у трьох виданнях: чоловічих "Асорті" і "Джентельмен" та у жіночому "Наталі" (Додаток ). Ці блоки були абсолютно однакові і вміщували в себе інформацію зрозумілу, але таку, що не може зацікавити жінок.

А от MERCEDES адаптували рекламні блоки Mercedes – Benz до жіночої аудиторії (Додаток – ), що, звичайно, не могло не знайти відгуку серед жінок, так як реклама торкалась того, про що жінки завжди дбали і будуть дбати – стилю, почуття прекрасного, престижу, індивідуальності.


 
 

Цікаве

Загрузка...