WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті - Курсова робота

Курсова робота

на тему

Розвиток реклами у пресі та її стан у ХХІ столітті

ЗМІСТ

ВСТУП 2

1. Основні етапи розвитку реклами у пресі. 4

1.1. Витоки реклами у пресі: від album до інформаційних бюро. 5

1.2. Розвиток реклами у прeсі від XVII ст.. і до наших днів. 10

2. Сучасна реклама у пресі. 21

2.2. Реклама в журналах. 29

2.3. Реклама в додатках 31

2.4. Реклама в спеціалізованому друкованому виданні. 35

2.5. Види рекламних блоків і послуг для рекламодавців преси. 36

ВИСНОВКИ 39

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 41

ДОДАТКИ 44

ВСТУП

Реклама вскармливает потребительские способности людей. Она порождает потребности в более высоком уровне жизни. Она ставит перед человеком цель обеспечить себя лучшим жилищем, лучшей одеждой, лучшей пищей. Она стимулирует его усердие и производительность. Она объединяет в плодотворный союз такие вещи, которые в других обстоятельствах просто не сошлись бы друг с другом

Уинстон Черчиль

Реклама в пресі сьогодні - найбільш традиційна і звична форма „двигуна торгівлі". Вона існує вже кілька століть, змінюючись разом з навколишнім світом. Однак якщо в більшості країн розвиток реклами в пресі йшов відносно рівномірно та поступово, то в Україні, що довгий час розвивалась разом з Росією через їх багатовікову об'єднаннысть, більшість з процесів, зокрема рекламних, протікали то занадто швидко, то занадто повільно, а то й зовсім призупинялись. Тож за історію свого існування вітчизняна преса постійно відставала від світового видавництва і рекламного прогресу. Але наприкінці ХІХ століття вітчизняна реклама все ж спромоглась досягти рівня реклами прогресивних країн. Почали збільшуватись обсяги реклами. Зростали ціни на оголошення. Формувалась нова інфраструктура рекламного ринку : видання - рекламна агенція – рекламодавець. Почав підійматись якісний рівень послуг.

На початку століття реклама в пресі була найпотужнішим засобом маркетингу. Однак наприкінці століття ситуація суттєво змінилася. Наукові та технічні досягнення внесли свої корективи. З'явились нові високоефективні рекламні засоби, такі як радіо, телебачення, директ- маркетинг, Інтернет.

Спочатку в усьому світі кожний з нових засобів розповсюдження реклами сприймався як конкурент реклами у пресі. Але у кінці ХХ століття стало зрозуміло, що не існує найкращого засобу розповсюдження реклами. Кожен з рекламоносіїв володіє своїми специфічними перевагами та недоліками. І саме зважаючи на них повинен бути використаний той чи інший вид реклами.

І все ж переваги реклами в пресі не зміг перекрити жоден з інших рекламних засобів. І хоча загальна частка витрат на рекламу в пресі за останні десятиліття значно знизилась, цей найстаріший вид рекламоносіїв продовжує користуватись величезною популярністю серед рекламодавців і на одному рівні з телебаченням залишається лідером рекламного ринку.

Преса не збирається здавати своїх позицій і намагається йти в ногу з технічним прогресом й новими вимогами сучасного ринку. Видавцями впроваджуються нові поліграфічні і комп'ютерні технології, а в результаті постійно зростає кількість і якість рекламних послуг газет та журналів. Головна тенденція кінця ХХ століття : реклама в пресі зберігаючи свій статус засобу масової інформації, прагне до орієнтації на вузькі сегменти ринку і задоволення попиту різноманітних груп рекламодавців.

Згідно з дослідженнями інформація найкраще сприймається і засвоюється людиною у друкованому вигляді. Це визначає використання рекламних послуг преси рекламодавцями. За даними бюлетня "Телебачення, радіо, преса", протягом останніх 8 місяців витрачено майже в $ 35 537 на рекламу у пресі. За 8 місяців порівняно з аналогічним періодом минулого доля надходження від реклами зросла у друкованих ЗМІ – у 1,33 рази.

В основному за допомогою преси рекламують ті компанії, при прийнятті рішення про покупку товарів та послуг яких необхідне надання значного обсягу інформації - наприклад раціонально-емоційних аргументів. І лише невелика частина реклами у пресі засновується виключно на емоціях людини. Адже практично всю емоційну рекламу розміщують на радіо і телебаченні.

Нажаль зараз не всі рекламодавці правильно розміщують свою рекламу у виданнях: наприклад часто зустрічається те, що у виданнях для звичайних споживачів розміщують рекламу постачальники, що орієнтовані на продаж оптового товару а отже витрачають свої гроші марно.

Зараз проблему рекламі у пресі вивчають усі відомі рекламісти світу, такі як Гевін О'райлі - операційний директор Independent News & Media PLC, Аластер Кромптон – автор книги „"46464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646464646Майстерня рекламного тексту, Девід О'Гілві – відомий в усьому світі рекламіст, а також російський рекламіст Назайкін А. Н. , що написав кілька книг присвячених рекламі в пресі, зокрема "Эффективная реклама в прессе", "Эффективная продажа рекламы", "Рекламная служба газеты" і "Рубричная реклама". Як бачимо – проблема реклами у пресі дуже популярна і досить вивчена у світі, але з розвитком новітніх технологій з'являються нові проблеми реклами у пресі, нові шляхи їх вирішення і бажаючі досконало вивчити ці проблеми і їх розв'язати.

З огляду на все це можна зрозуміти, що реклама в пресі – дуже перспективний вид реклами, що дає рекламодавцям величезні можливості, і яка може діяти на споживача не тільки за допомогою модернізації і новітніх технологій, а й за допомогою методів, які підкріплюються не тільки сміливими і цікавими ідеями, а й багатолітнім досвідом,

Саме тому я і обрала цю тему для своєї роботи, у якій я розкрию основні проблеми реклами у пресі, які з'явилися протягом багатьох століть ще від зародження ЗМІ, а також наведу декілька відносно новітніх розробок у рекламній теорії.

1. Основні етапи розвитку реклами у пресі.

Реклама у пресі - динамічна, швидко трансформуюча сфера рекламної діяльності. Уже багато століть вона змінювалась разом з людством.. Характер цієї реклами, її зміст і форма отримують метаморфози разом з розвитком виробничих сил суспільства, зміною соціально - економічних формацій. Глобальними факторами змін у рекламі у пресі являються потреби виробництва, торгівлі фінансів, форма державного правління, цілі різноманітних суспільних конфесій, політиків і звичайних громадян. Окрім цього, реклама у пресі справедливо визначається як частина загальнолюдської культури, що розвивалась по своїм внутрішнім законам.

Перелік факторів, що визначають обличчя реклами у пресі, можна продовжувати досить довго, однак більшу користь, на мій погляд, принесе огляд їх фактичної реалізації. Адже розуміння сучасної реклами у пресі не може бути повним без огляду та аналізу основних етапів її розвитку.

1.1. Витоки реклами у пресі: від album до інформаційних бюро.

Я вважаю, що історію реклами у пресі слід починати розглядати з першої письмової реклами, що безперечно є пращуром реклами у мас – медіа.

З формуванням письмової комунікації культурологи пов'язують другу інформаційну революцію. Дослідники розходяться в хронологічній трактовці періоду формування писемності, Але орієнтуються приблизно на VI тисячоліття до н. е. Найдавніші письмові матеріали дійшли до нас від IV тисячоліття до н. е. Ала якщо до нас дійшло розвинуте письмо, то можна вважати, що деякий час пішов на становлення писемності. Найдавніші письмові тексти було знайдено при розкопках у мсті Шумері (Вавілонія). Вони відносяться приблизно до 3700 року до н.е. Це дає право деяким історикам реклами говорити про шість тисяч років її існування. Зокрема, так вважає німецький дослідник Ганс Бухлі, творець чотиритомника. Присвяченого рекламі і пропаганді, який вийшов у Берліні в 60-ті роки ХХ ст. Автор назвав свою працю „Шість тисяч років у рекламі!, маючи на увазі дві тисячі років нового часу і ті самі чотири тисячі років до н. е., на яка можна вказати, як на період наявності письмових текстів.

Знайдені археологами власне письмові рекламні тексти датовані більш пізніми періодами. Це, в першу чергу, стихійні автографи, залишені звичайними жителями античних міст на стінах будинків, храмів, портиків і т. д. Головними документальними свідоцтвами наявності графіті являються написи, зняті археологами і істориками культури зі стін Помпеї. Графіті - це продряпування будь – яким жителем міста на стінах , портиках, спорудах своїх думок, закликів, міркувань чи просто заяв про себе. Що не несуть важливої інформації.

Графіті являють собою синкретичні утворення, оскільки серед них зустрічаються як рекламні тексти, що несуть професійні сліди типових об'яв, так і написи, які не мають жодного відношення до об'яв. Це можуть бути і ліричні роздуми, і строфи віршів, і зізнання в коханні. А отже можна вважати, що графіті – це форма особистісної самореклами.

Серед стихійних написів згодом виділяються професійно орієнтовані. Дуже енергійно рекламувались терми (античні лазні) – улюблене місце відпочинку римських громадян. Інші графіті пропонували зняти віллу.

В античності формою розповсюдження письмових об'яв були також папірус, воскові таблички. У Британському музеї зберігається папірус, де записані два тексти, пов'язані з продажем людей. Торгівля живим товаром складає найбільший масив у об'явах античних міст. Ще більш високу степінь професіоналізму в писемній рекламі виявляє такий специфічний феномен античності, як альбум. Слово „album" походить від поняття „білий". В римську епоху явище album – представляло собою ділянки на міських стінах, на просторих частинах будинків, які були вибілені білою фарбою чи вапном, для того, щоб на них писалися поточні об'яви.


 
 

Цікаве

Загрузка...