WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаМаркетинг, Товарознавство → Реклама в Internet - Реферат

Реклама в Internet - Реферат

• адресу електронної пошти;

• адресу корпоративного Web-сервера і невеликий його опис (3-5 слів).

Крім того, потрібно зазначити телефони, факси та іншу контактну інформацію. Бажано, щоб усі співробітники фірми мали однакову структуру підпису для електронних листів.

Списки розсилання

Ефективним засобом рекламного охоплення цільової аудиторії є списки розсилання. В Internet функціонує понад 90 тис. різних списків розсилання. Ведуть їх, як правило, люди, добре обізнані, регулярно розсилаючи по e-mail чергові випуски оперативної інформації. Одержувачі таких листів власноручно передплатили список і в будь-який момент вони мають право і можливість скасувати свою передплату. Існують відкриті розсилання (для всіх бажаючих), закриті (для людей певного кола), безкоштовні (існують за рахунок ентузіазму творців, спонсорської підтримки, платних рекламодавців), платні. Список розсилання зазвичай призначений для певної групи людей і часто має тисячі передплатників — отже, це справді ефективний інструмент реклами.

Реклама, розміщена в чужих списках, може виявитися малоефективною. Тому вдалим маркетинговим ходом є створення власного списку розсилання. Певна річ, у цьому є сенс, якщо фірма має можливість регулярно готувати компетентну інформацію для цільової аудиторії. Якщо фірма не має можливості встановити на своєму сервері програму, яка забезпечувала б розсилання, доцільно звернутися до спеціальної служби ListBot (http://www.listbot.com), яка забезпечує організацію передплати, анкетування передплатників і саме розсилання. Служба розсилання ListBot залишає за собою право поміщати невеликі рекламні блоки для кожного передплатника.

Групи новин (Usenet)

Usenet бурхливо розвивався ще до появи WWW, але нині він залучає щораз менше і менше користувачів. Це викликано тим, що спамери (ті, хто поширює в мережі Internet непрошену рекламу) насамперед атакують саме Usenet і на одне справді корисне повідомлення за темою припадає п'ять повідомлень зі схемами швидкого збагачення і рекламою порносерверів. Незважаючи на це з десятків тисяч діючих конференцій Usenet все ще можна знайти кілька груп, участь в яких дає змогу знайти корисну інформацію.

Допомогти знайти конференцію, яка цікавить користувача, покликана насамперед ієрархічна система назв. Для прикладу розглянемо назву конференції comp.sys.windows.setup.

Сомр — група — комп'ютери.

Sys — підгрупа — операційні системи.

Windows — конкретніше — операційна система Windows.

Setup — конкретна операційна система.

У роботі з Usenet потрібно дотримувати таких рекомендацій:

• повідомлення в конференцію не обов'язкове має бути велике;

• ефективніше розіслати багато коротких повідомлень у різні конференції, ніж одне велике в одну; до того ж це має бути цікаве повідомлення за тематикою конференції;

• тема листа повинна бути заповнена так, щоб зацікавити читача, бо інакше він не завантажить ваше повідомлення.

Приклад. Ви продаєте аудіоапаратуру. Найкраща конференція для реклами цих товарів — relcom.music. Знаходите гарне посилання на сайт з оглядом музичних серверів. Посилаєте лист у relcom.music. У темі повідомлення ставите слова "посилання на сайт" і пишете: "Огляд музичних серверів".

У самому листі після привітання пишете: "За адресою http://... розміщено огляд музичних серверів" і в двох-трьох пропозиціях описуєте рубрики цього огляду.

Унизу листа ставиться блок підпису і контактна інформація.

Крім відсилання повідомлень у групи новин можна відповідати на повідомлення інших учасників таких груп. При відповідних навичках це буде додатковим фактором, що впливає на поінформованість про вашу фірму.

Рекламні відповіді часто практикуються фірмами як елемент реклами. Так, відома фірма Intel тримає кілька спеціальних співробітників, які тільки відповідають на запитання в конференціях у мікропроцесорах. Співробітник витрачає на відповідь до ЗО хвилин. У заголовку "Відправник" ставиться ім'я "Intel", потім у повідомленні дається вичерпна відповідь на запитання. Бажаючих давати відповіді після Intel зазвичай немає. Таким чином, якщо відповідь буде змістовною і цікавою, її прочитає чимало учасників цієї групи новин.

Перспектива реклами в Internet

У найближчому майбутньому провідні закордонні компанії, що спеціалізуються у сфері Internet-реклами, прогнозують значне збільшення витрат фірм на цю рекламу. У 2000 р. витрати американських компаній на рекламу в Internet збільшилися в п'ять разів порівняно з 1995 р.

Компанія Zenith Media, яка входить до складу компанії Cordiant Ріс, склала звіт, названий Digital Media ("Цифрові засоби масової інформації"). У ньому прогнозується, що в найближчі п'ять років обсяг реклами в Internet істотно збільшиться.

Модернізуються і програмні засоби, завдяки чому можна буде пристосувати рекламу для конкретних користувачів. Згодом таку технологію використовуватимуть більше й більше компаній. З її допомогою можна автоматично надавати кожному користувачу ПК спеціально підібрані для нього новини й іншу спеціалізовану інформацію. Однак Internet не стане головним рекламним засобом і тільки доповнюватиме інші ЗМІ, що публікують рекламу. Очікується істотне збільшення обсягів інтерактивних торгових операцій, особливо в таких сферах, як подорожі, роздрібна торгівля, фінанси, тематична реклама, а також у комп'ютерному секторі.

У найближчі кілька років, згідно з оцінками Jupiter Communications, витрати на інтерактивну рекламу збільшуватимуться ще швидше; у 2001 р. вони дорівнювали 1 млрд дол., а в 2002 р. становитимуть 7,7 млрд дол. Водночас доходи від Internet-маркетингу збільшаться з 13 млн дол. у 1996 р. до 1,3 млрд дол. у 2002 р.

Однак ці прогнози справдяться в тому разі, якщо у Web більше уваги приділятиметься задоволенню потреб широкого кола споживачів і рекламодавців, які використовують інтерактивні засоби маркетингу.

Використана література:

 1. Інформаційні системи і технології в маркетингу / Пинчук Н. С. та ін. — К.: КНЕУ, 1999.

 2. Маркетинг и реклама. — Харьков, 2000. — № 2.

 3. Международный кодекс рекламной практики / Пер. с англ. Н. В. Гени-ной, В. Е. Демидова. — К.: Укрреклама, 1995.

 4. Международный маркетинг: Учебник / Под ред. проф. Г. А. Васильева. — М.: ЮНИТИ, 1999.

 5. Музыкант В. Л. Теория и практика современной рекламы. — М.: Евразийский регион, 1998.

 6. Основы маркетинга / Котлер Филип и др.— М.; СПб.; К. : Вильяме, 1998.

 7. Панкратов Ф. Г. Рекламная деятельность. — М.: ИВЦ "Маркетинг", 1998.

 8. Ромат В. Е. Реклама. — 4-е изд. — СПб.: ПИТЕР, 2001.

 9. Росситер Дж. Р. Реклама и продвижение товара. — СПб.: ПИТЕР, 2000.

 10. Ученова В. В., Старых Н. В. История рекламы. — М.: ЮНИТИ, 1999.

 11. Эдварде Ч., Браун Р. Реклама в розничной торговле США. — К.: Слово, 1993.

 12. Котлер Філіп, Армстронг Гарі. Маркетинг. Загальний курс. — М.; СПб.; К.: Вильяме, 2001.

 13. Москаленко А. 3., Губерсъкий Л. В., Іванов В. Ф. Основи масово-інформаційної діяльності: Підручник. — К.: КНУ ім. Т. Шевченка, 1999.

 14. Москаленко А. 3., Губерсъкий Л. В., Іванов В. Ф., Вергун В. А. Масова комунікація. — К., 1997.

 15. Реклама. Словник термінів / Уклад. Р. Г. Іванченко. — К., 1998.

 16. Уэллс Уильям, Бернетт Джон, Мориарти Сандра. Реклама. Принципы и практика. —СПб.: ПИТЕР, 2001.

 17. Шкляр В. L, Мелещенко О. К., Мукомела О. Г., Паримсъкий I. С. Українська журналістика: вчора, сьогодні, завтра. — К., 1996.


 
 

Цікаве

Загрузка...